Мета: вчити помічати зміни в природі відповідно до природних умов, заохочувати до збереження природного середовища, розвивати спостережливість, виховувати увагу, зосередженість.
Рухлива гра «Третій зайвий» (біг по колу) «Кидай, лови, падати не давай» (спритність)
Дидактична гра «Хто в лісі живе».
Мета: збагатити знання дітей про ліс, лісових мешканців. Закріпити правила поведінки в лісі. Пояснити чому більшість звірів живуть в лісі а не в полі. Показати на картинах мешканців лісу. Розвивати пам ять мислення. Виховувати любов та бережне ставлення до природи.
Матеріал: картини, дидактичний матеріал.
Індивідуальна робота ________
________________________________________________________
Примітка вихователя _______
____________________________
Сфера життєдіяльності «Люди»
Чарівне словечко, зігріває сердечко»
Дата _________
Ранок
Хвилинка входження в день.
Спостереження за дітьми та їх заняттями на прогулянці.
Чим займаються хлопчики і дівчатка?
Яким іграм надають перевагу?
Чи є діти, які займаються своїми особистими справами?
Мовна гра «Твої уподобання»
Розгляд проблемних ситуацій (розмова дітей з дорослими)
Мета: вчити дотримуватись норм культури спілкування з дорослими людьми; відсувати межу припустимої поведінки з дорослими та старшими людьми. Розвивати зв’язне мовлення, мислення. Виховувати повагу та доброзичливе ставлення до старших.
Народна гра «Галя по садочку ходила» (імітація рухів)
Ранкова гімнастика
ЗАНЯТТЯ
Музичне заняття
Музично-ритмічна вправа „Лисиця ” Автор:О.Тілічеєва
продовжити вчити реагувати на музику відповідними рухами, вчити виражати найпростіші форми емоційного стану, почуттів у танцювальних рухах, надавати їм певної виразності
“Пісня лисички ” Автор: М. Лисенко з дитячої опери «Коза-дереза»
Знайомство з твором, розвивати вміння уважно слухати музичний твір
Вправа для розвитку слуху та голосу «Равлик-павлик» муз. В. Верховинця
сприяти виробленню наспівності звучання, без напруги співати короткі розпірки і пісні.
Співи: ”Рученята золоті ” Автор: Н. Вересокіна
спів без супроводу, співати самостійно, природним голосом. Виконувати пісню підгрупами, стимулювати бажання і розвивати вміння підспівувати дорослому
Співи: “Тане сніг ” Автор:А.Філіпенко, Т.Волгіна
робота над диханням у пісні, вчити разом починати і закінчувати пісню, вчити ідентифікувати почуття та вчинки персонажів з власними
Музично - ритмічні рухи “Танок з ляльками ” Автор: укр..нар. мелодія обр. М. Лисенка
продовжити вчити сприймати різнохарактерну музику, відтворювати рухи, емоційно відгукуватись на прояви естетичного у житті та діяльності
Тема:
«Добрі слова. Чарівні слова. Добре слово солодке, як мед».
Мета: вчити дітей усвідомлювати (за допомогою творів В.О. Сухомлинського), що до людей слід ставитися привітно, доброзичливо; вчити культури спілкування (вітатися, прощатися,просити,відмовляти); створювати такі умови й відповідні ситуації, щоб кожна дитина змогла проявити своє вміння спілкуватися, повчитися норм поведінки в інших; виховувати тактовність, уміння прислухатися до порад старших, робити висновки.
Попередня робота: читання оповідань В.О Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні», «Навіщо говорять «спасибі»
Методичні прийоми: бесіди з дітьми, читання оповідань, дидактичні вправи морально – етичного характеру.
Підготовка вихователя: робота з книгами В.О. Сухомлинського «Сердце віддаю дітям», «Сто порад вихователю»; робота з періодичними виданнями: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль», «Дитячий садок»; виготовлення дидактичного матеріалу до вправ.
Хід заняття
Психогімнастика
Вихователь пропонує подарувати посмішку та лагідно доторкнутися одне до одного.
̶ Коли ми такі добрі, ніжні, лагідні, то всім добре, а в нас виникає відчуття, що нас усі люблять. Такі добрі відчуття називаються «добрики».
̶ А хто вас любить?
̶ Як ви думаєте, за що вас люблять?
Вихователь пропонує дітям присісти на килим та уявити ранок.
̶ прокинулося сонечко. Зазирнуло у вашу кімнату, а ви ще спите. До кімнати заходить мама. Що вона скаже вам зранку?
̶ Що ви їй відповісте?
̶ У дитячому садку, коли ви заходите до групи, що кажете?
̶ Чому люди вітаються одне з одним під час зустрічі?
Гра «Привітаймося!»
Діти стають у коло парами. Вітаються за прикладом вихователя, називаючи і`мя дитини, яка стоїть у парі. За сигналом вихователя, діти міняються парами.
̶ Діти, ви віталися не простими словами, а чарівним. Хочете дізнатися, чому ці слова називають чарівними?
Слухання оповідання В.О. Сухомлинського «Скажи людині «здраствуйте!»
̶ Існує багато чарівних слів, які ми кажемо одне одному, і навіть не помічаємо, які добрі справи вони роблять.
Вправа «Закінчи речення»
· Якщо мій товариш захворів, я…
· Мені подарували фломастери, і я…
· Коли мені потрібна допомога, я …
· Мама дала мені дві цукерки, і я…
Гра – емпатія «Сонечко та хмаринка»
̶ Діти, я буду хмаринкою, а ми – веселими промінцями сонечка. Коли хмаринка надходить, промінці засмучені, ховаються. А коли хмаринка ховається – промінці посміхаються та радіють.
Вправа «Скринька з чарівними словами»
У скриньці багато маленьких сердечок. Вихователь пропонує наповнити скриньку чарівними словами в обмін на серця. Таким чином кожна дитина може сказати по 2-3 чарівних слова.
Усміхнемось всім навколо –
Небу, сонцю, квітам, людям, ̶
І тоді обов’язково
День для вас привітним буде!
Все – із доброго чи злого –
Починається з малого.
Листя виросте з листочка,
З нитки витчеться сорочка,
Хліб – з маленької зернини,
Дощ – із чистої краплини,
А людське добро – з дитини!
2. Ліплення ____________________________________________
Мета:___________________________________
Матеріал: ____________________
Хід заняття
________________________________
І ПРОГУЛЯНКА
Спостереження за поведінкою птахів
Мета: Звернути увагу на поведінку птахів: вони стали дзвінко щебетати, літати парами, видивлятися місця для гнізд, збирати і носити в дзьобі гілочки, пушинки
Хід спостереження
Обговорити з дітьми, навіщо вони це роблять. По можливості відзначити приліт граків, шпаків.
Художнє слово
Пташка
“Про що, пташко, нам співаєш
Пісню голосну?” —
“Я співаю всьому світу
Пісню про весну.
Про її квітки пахучі,
Про сади, гаї...
Раджу я і вам співати,
Дітоньки мої”.
Олександр Олесь
Звернути увагу дітей на горобців, що сидять зграйками на деревах, кущах, що весело цвірінчать.
Дидактична гра «Моє, чуже, наше».
Мета: вчити вживати у мові слова, моє, чуже, наше. Оперувати цими словами у розмові з дорослими. Виховувати повагу до чужих речей та іграшок. Розвивати
зв язне мовлення, увагу. Виховувати охайність та бережливе ставлення до речей.
Матеріал: картинки з зображенням речей.
Фізкультура на повітрі
Рухливі ігри «Діти і вовк» (лазіння) «Ми веселі дошкільнята» (біг, стрибки)
Народна гра «Одлетіла зозуленька» (ходьба парами по колу)
Індивідуальна робота
Мета: вчити дітей активно наслідувати позитивні вчинки і намагатися утримуватися від негативних; розвивати почуття впевненості. Виховувати уважне ставлення до оточуючих.
ІІ ПОЛОВИНА ДНЯ
Поступовий підйом дітей. Гімнастика пробудження
Загартовуючі заходи.
Ігри на координацію мови та рухів: Веснянка. (О. Олесь)
А вже красне сонечко припекло, припекло,
Ясно щире золото розлило, розлило,
Ну вулиці струмені воркотять, воркотять,
Журавлі курликають і летять, і летять
Моделювання мовленнєвої ситуації «Людина і перелітні птахи»
Мета: дати знання про користь, яку приносять птахи природі та як люди повинні готуватися до їх повернення (розчищати та ремонтувати старі шпаківні, будувати нові); вчити дітей відповідати на запитання, робити висновки; формувати вміння узгоджувати іменники з числівниками; вправляти в словотворенні зменшувально – пестливих слів; виховувати любов до живої природи
Матеріал: плакат із зображенням перелітних птахів, макет годівнички,, дидактична гра «Назвемо птахів лагідно», д/гра «Скільки повернулося»
Весняна казка
(На галявину виходить Зайчик).
Зайчик. Ох і надокучили мені морози та завії.
Кожушок геть обносився. Змерз я. піду весну красну шукати.
(Назустріч іде Синичка).
Синичка. Ще в нашому лісі сніги лежать. Та перший струмочок сьогодні продзвенів мені, що весна вже близько.
Зайчик. Та швидше ходімо її зустрічати.
(І помандрували вони вдвох. Аж тут викотилось на небо ясне сонечко).
Сонечко. Добрий день, друзі!
Синичка і Зайчик. Здраствуй, любе Сонечко!
Сонечко. А куди це ви поспішаєте?
Зайчик. Весну зустрічати.
Синичка. Чи не видно її згори?
Сонечко. Ану, пошлю гінці – промінці на всі стежки – доріжки, що ведуть до лісу.
Зайчик. Чи не бачиш ти весну?
Сонечко (радісно). Ой, бачу! Ген – Ген вона за високими дубами. Розсіває запашні квіти, трави і сюди вже поспішає.
Весна.
А ось і я 0 Весна – красна.
Куди ступлю, там сонце сяє,
Усе навколо оживає.
Іду, пробуджую від сну
Всю землю чарівну.
Зайчик (вибігає, підстрибує).
Весело сонечко блищить,
Проміння щедро ллє.
Гайок привітно шелестить,
Струмочок виграє.
Синичка (весело).
Вийшло сонце за гіроньку
Разом з білим днем.
Розчісує голівоньку
Новим гребінцем.
Срібний промінь уплітає
І стрічечку із ним.
Дрібні іскри розмітає
По цілій землі.
Зайчик.
Я стільки сонця в очі взяв,
Що навіть, як зімкну повіки,
Мені для мрій і для уяв
Його вистачить довіку!
Синичка.
Сонце низько чи високо
Посила землі уклін.
З ним приходять пори року
І приносить безліч змін.
Зайчик і Синичка (разом).
Ми бажаєм вам завжди
Чистого повітря і води.
І сонця промені
Хай завжди ідуть сюди.
Індивідуальна робота ________
______________________________________
ІІ ПРОГУЛЯНКА