Спостереження за сходами багаторічних квітів на клумбі.
Мета.: продовжувати вчити дітей розуміти залежність між станом повітря і ростом рослин. Закріпити знання дітей про умови догляду за рослинами куточка природи; Розвивати спостережливість, емоційність при сприйманні природного довкілля. Виховувати працелюбність.
Народна гра «Іди, іди, дощику» (різновиди ходьби)
Ранкова гімнастика
КГН «Будеш вмиватись, будеш посміхатись»
Мета: поглибити знання дітей про значення чистоти для збереження і зміцнення здоров'я; переконати їх, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; формувати культурно-гігієнічні навички; виховувати інтерес до збереження і зміцнення здоров'я.
Матеріал: іграшковий телевізор, предмети особистої гігієни
Створити умови для виникнення сюжетно-рольової гри «Дитячий садок». Запропонувати дітям сюжет «Весняні турботи у дворі».
Мета: продовжувати вчити дітей доброзичливо розподіляти ролі між собою і підбирати атрибути. Розвивати увагу. Виховувати усвідомлення соціальної значущості своїй діяльності.
Атрибути:знаряддя праці
ЗАНЯТТЯ
Музичне заняття
Музично-ритмічна вправа „Зайці і ведмідь”
Автор: Т. Попатенко продовжити вчити реагувати на музику відповідними рухами, вчити виражати найпростіші форми емоційного стану, почуттів у танцювальних рухах, надавати їм певної виразності Слухання музики “Колискова ”(голос, ф-но) Автор: Р. Паульс
привернути увагу дітей до змісту й характеру твору, вчити передавати свої почуття
фантазії художнім словом
Вправа для розвитку слуху та голосу «Равлик-павлик» муз. В. Верховинця
сприяти виробленню наспівності звучання, без напруги співати короткі розпірки і пісні.
Співи:”Рученята золоті ” Автор: Н. Вересокіна
співати природнім голосом наслідувати спів дорослого, закріплення навичок відтворення мелодії, охороняти й берегти співочий і мовний голос, без напруги співати
“Тане сніг ” Автор:А.Філіпенко, Т.Волгіна
повторне слухання пісні, уточнення змісту та характеру, вчити передавати свої почуття фантазії художнім словом
Музично - ритмічні “Веселі музики ” Автор: А.Філіпенко
закріплення рухів, виконувати самостійно, виховувати бажання та розвивати вміння втілювати у творчих вільних рухах загальний характер музики, динаміку її образів
Весняні турботи
Мета:___________________________________
Матеріал: ____________________
Хід заняття
________________________________
Ліплення
Мета:___________________________________
Матеріал: ____________________
Хід заняття
________________________________
І ПРОГУЛЯНКА
Спостерігаємо за снігом.
Мета: Розвивати вміння у дітей спостерігати з весняними явищами в природі, самостійно робити висновки із спостержень. Закріпити властивості снігу.
Хід спостереження
Продовжити спостереження за снігом. Порівняти колір снігу (сірий, брудний) з тим, яким він був узимку. Організувати ігри із снігом, спонукати до порівняння — сніговиків вони ліпили і взимку. Встановити зв'язок між сонячним світлом, теплом і відлигою. Подивитися, на якій стороні даху сніг тане раніше (на сонячній чи в тіні). Показати місця, де сніг тане швидше.
— Чому?
З дітьми уточнити властивості снігу — перехід з одного стану в інший. Звернути увагу, що вдень, коли сонце пригріває, на останніх сніжних заметах з'являється крижана скоринка.
— Чому видно земля?
— Чому тане сніг? (Пригріло сонечко)
— Які калюжі бувають вранці?
Пояснити дітям, що у неживій природі початок весни характеризується тим, що в другій половині березня значно підвищується температура повітря, сонце все вище піднімається в полудень над горизонтом, промені його пряміше падають на землю і краще її прогрівають. Сніг стає важким, пористим, він розсипається на окремі крупинки, особливо вражає його брудна поверхня. Звідки береться цей бруд, чому його не було видно зимою?
Художнє слово.
Лежала ковдра
М'яке, біле
Сонце припекло –
Ковдра потекла. (Сніг)
Взимку в полі лежав
Навесні в річку побіг. (Сніг)
Народна прикмета “ Березень часом снігом сіє, часом сонцем гріє”
Дидактична гра “Хто більше назве дій?”
— Що можна сказати про сніг?
— Сніг що робить? (йде, падає, кружляється, літає, блищить, тане, переливається, скрипить.)
Праця в природі з експериментальною діяльністю. (таємниця ґрунтів)
Мета: ознайомити дітей з властивостями ґрунтів (пісок, чорнозем, глина); підвести дітей до розуміння значення чорнозему для росту рослин на основі досліду (висаджування квасолі в пісок, чорнозем, глину). Закріпити знання про властивості ґрунту. Вчити з допомогою інших або самостійно знаходити пояснення до певних ситуацій. Прививати у дітей бажання працювати. Виховувати любов до оточуючого довкілля. Розвивати креативність.
Матеріал: квасоля, пісок, чорнозем, глина.
Фізкультура на повітрі
Рухливі ігри «У лісочку на горбочку» (ходьба по колу) «Не замочи ніг» (стрибки у довжину з місця) Естафета «Найспритніший» (біг, увага)
Самостійні ігри дітей
Мета: вчити дітей відчувати припустиму межу у спілкуванні з однолітками; розвивати вміння налагоджувати дружні стосунки з ними; виявляти довіру, симпатію, бажання поділитися; виховувати дружелюбність
Індивідуальна робота ________
____________________________
ІІ ПОЛОВИНА ДНЯ
Поступовий підйом дітей. Гімнастика пробудження
Загартовуючі заходи.
СХД. Конструювання з паперу і природного матеріалу.
Тема: «Чарівні човники»
Мета: удосконалювати уміння дітей виготовляти іграшки з паперу; вчити проявляти творчість у роботі з природним матеріалом. Розвивати уміння згинати листок, фіксуючи лінію згину, працювати охайно, дотримуючись інструкцій вихователя.
Спонукати використовувати виріб у грі.
Матеріал: папір, ножиці.
Створити умови для виникнення сюжетно-рольової гри «Сім'я»
Розіграти з дітьми сюжет «Ідемо допомагати бабусі».
Мета: продовжувати вчити дітей урізноманітнювати сюжет гри. Розвивати вміння впізнавати рослини найближчого оточення; виховувати почуття колективізму.
Атрибути:овочі,фрукти,господарські знаряддя праці.