Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Критерії оцінювання роботи з фаху




Бали Критерії оцінювання
Відмінно - 91-100 балів   1. В роботі виявлено відчуття гармонійності й пропорційності при розташуванні зображень в полі аркушу, взаємодія між окремими елементами зображення забезпечена на основі законів пропорціювання, співмірності та гармонії; 2. Пластика форми, тектоніка і конструкція зображення підпорядковані властивостям художнього образу, що створюється. Утримано єдність зображення та всі його частини підпорядковані цілому, наявні авторські пошуки у засобах відображення задуманої ідеї. 3. Наявні розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Виявлені графічні навички, вміння працювати з різними графічними матеріалами і інструментами. 5. Виявлена графічна культура у представленні кінцевого рішення.
Дуже добре – 84-90 балів   1. В роботі виявлено відчуття гармонійності й пропорційності при розташуванні зображень в полі аркушу, взаємодія між окремими елементами зображення забезпечена на основі законів пропорціювання, співмірності та гармонії; 2. Пластичні, тектонічні та конструктивні характеристики форми зображення подекуди є випадковими, засоби розкриття художнього образу не є достатньо обміркованими. Втім зображення виглядають достатньо цілісно, наявні авторські пошуки у засобах відображення задуманої ідеї. 3. В розкритті образних характеристик нівелюється розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Виявлені графічні навички, вміння працювати з різними графічними матеріалами і інструментами. 5. Виявлена графічна культура у представленні кінцевого рішення.
Добре - 76-83 бали   1. В роботі, в цілому забезпечено гармонійність й пропорційність при розташуванні зображень в полі аркушу, однак мають місце незначні порушення законів пропорціювання у взаємодії між окремими елементами зображення, співмірності та гармонії; 2. Пластичні, тектонічні та конструктивні характеристики форми зображення подекуди є випадковими, засоби розкриття художнього образу не є достатньо обміркованими. Втім, наявні авторські пошуки у засобах відображення задуманої ідеї. 3. В розкритті образних характеристик нівелюється розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Виявлені графічні навички, вміння працювати з різними графічними матеріалами і інструментами. 5. Графічна культура у представленні кінцевого рішення потребує вдосконалення.
Задовільно – 66-75 балів   1. В роботі частково порушена гармонійність й пропорційність при розташуванні зображень в полі аркушу, не утримуються закони пропорціювання у взаємодії між окремими елементами зображення, співмірності та гармонії; 2. Пластичні, тектонічні та конструктивні характеристики форми зображення подекуди є випадковими, засоби розкриття художнього образу не є достатньо обміркованими. Втім, наявні авторські пошуки у засобах відображення задуманої ідеї. 3. В розкритті образних характеристик відсутнє розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Графічні навички та технічність виконання роботи свідчать про використання вкрай обмеженого кола графічних матеріалів і інструментів. 5. Графічна культура у представленні кінцевого рішення потребує суттєвого вдосконалення.
Достатньо (задовольняє мінімальні критерії) – 61-65 балів   1. В роботі частково порушена гармонійність й пропорційність при розташуванні зображень в полі аркушу, не утримуються закони пропорціювання у взаємодії між окремими елементами зображення, співмірності та гармонії; 2. Пластичні, тектонічні та конструктивні характеристики форми зображення подекуди є випадковими, засоби розкриття художнього образу не є достатньо обміркованими. Втім, наявні авторські пошуки у засобах відображення задуманої ідеї. 3. В розкритті образних характеристик відсутнє розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Графічні навички та технічність виконання роботи свідчать про використання вкрай обмеженого кола графічних матеріалів і інструментів. 5. Графічна культура у представленні кінцевого рішення потребує суттєвого вдосконалення.
Недостатньо (Задовольняє мінімальним критеріям) - 21-60 балів   1. В роботі повністю порушена гармонійність й пропорційність при розташуванні зображень в полі аркушу, не утримуються закони пропорціювання у взаємодії між окремими елементами зображення, відсутні співмірність та гармонія. 2. Пластичні, тектонічні та конструктивні характеристики форми у всіх зображеннях є випадковими, засоби розкриття художнього образу є не обміркованими, а випадковими. Всі запропоновані авторські зображення є подібними, образна ідея є не зрозумілою, відсутні пошуки засобів її відображення. 3. Відсутнє розуміння відмінностей між площинною та об’ємною (в тому числі й ілюзорно-обємною) композиціями. 4. Графічні навички є врай нерозвинутими, технічність виконання роботи свідчать про використання вкрай обмеженого кола графічних матеріалів і технік. 5. Графічна культура у представленні кінцевого рішення потребує суттєвого вдосконалення.

 

Рекомендована література:

1. Анисимов Н.Н. Основы рисования: учеб. пособ. для вузов / Н.Н. Анисимов. – М., 1994.

2. Антонович Є.А. Малюнок і живопис: метод. рекомендації / Є.А. Антонович, В. А. Шпільчак. – К., 1990.

3. Беда Г.В. Основы изобразительной грамоты: рисунок, живопись, композиція / Г.В. Беда. – М., 1981.

4. Бучинський С.Л. Основи грамоти з образотворчого мистецтва / С.Л.Бучинський. – К., 1981.

5. Живопись. Полный курс живописи и рисунка. – СПБ, 1992.

6. Кириченко М.А. Основи образотворчої грамоти. – К., 1982.

7. Ли Н.Г. Основы учебного академического рисунка / Н.Г. Ли. – М., 2005.

8. Норлинг Э. Объемный рисунок и перспектива / Э. Норлинг; [пер. М. Авдониной]. – М.: Эксмо, 2004. – 160 с.: ил.

9. Пасічний А.М. Образотворче мистецтво: словник-довідник. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2003. – 214 с.

10. Рубля Т.Є. Образотворче мистецтво / Т.Є. Рубля, С.І. Федун. – К., 2006.

11. Секачёва А.В. Рисунок и живопись. – М., 1983.

12. Сенин В. Школа рисунка карандашом / В. Сенин, О. Коваль. – Харьков; Белгород: Книжный клуб семейного досуга, 2007. – 90 с.: ил.

13. Харрисон Х. Энциклопедия техник рисунка / Х. Харрисон. – Мінськ: АСТ. – 2005. – 160 с.: ил.

14. Лесняк. В. Графический дизайн (основы профессии). – Х.: изд-во: Bios Design Books/Superheroes, 2009.

15. Основи дизайну: Навч. пос. / Ю. Білодід, О. Поліщук. – К.: Вид. ПАРАПЛАН, 2004.

16. Ермолаева, Л.П. Основы дизайнерського искусства: учебное пособие/Ермолаева Л.П.-М.: Архитектура – С, 2009.- 152с.: ил.

17. Резніченко М.І. Художня графіка: змістові модулі 1, 2: навчально-метод. Посібник для ст-тів художньо-графічних факультетів / М.І. Резніченко, Я.М. Твердохлібова. – Тернопіль: Навч. книга – Богдан, 2011. – 272 с.: іл..

18. Яремків Михайло. Композиція: творчі основи зображення. Навчальний посібник. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2009. – 112 с.

19. Костенко Т.В. Основи композиції та тривимірного формоутворення: навчально-методичний посібник. – Харків: ХДАДМ, 2003. – 256с.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 322 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2486 - | 2161 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.