Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Секрети виборчих технологій Партії регіонів




Анна Григораш, «Українська правда» / 16.08.2007

Партія регіонів планує збільшити кількість своїх виборців майже в усіх регіонах України.
Стратегія виборчої кампанії містить головну мету, яку прагнуть досягти «регіонали» 30 вересня – набрати не менше 37% голосів виборців.

Після поразки на президентських виборах 2004 року команда Віктора Януковича любила звинувачувати «помаранчевих» у масштабному використанні передвиборчих технологій.

 

Проте вже через рік Партія регіонів пішла тим самим шляхом, інтенсивно нарощуючи «технологічні» м’язи. Тепер регіонали балотуються на дострокових виборах за усіма правилами політичного маркетингу.

 

До редакції «Української правди» потрапив план Партії регіонів – «Презентація стратегії парламентської виборчої кампанії-2007». Документ нагадує стратегію виводу певної продукції на новий ринок.

 

Це й не дивно, адже в цілому політичні технології схожі на бізнесові так само, як «ринок влади» – на ринок товарів і послуг. Фахівці з політтехнологій навіть жартують, що проект «Путін», який запускався свого часу у Росії – це те саме, що проект «Снікерс», який так само колись виходив на пострадянський ринок...

 

«Регіональна» математика

Партія регіонів планує збільшити кількість своїх виборців майже в усіх регіонах України.

Стратегія виборчої кампанії містить головну мету, яку прагнуть досягти «регіонали» 30 вересня – набрати не менше 37% голосів виборців.

 

Це майже на п’ять відсотків більше, ніж на минулих виборах півтора роки тому.

 

Спираючись на соціологічні розрахунки, технологи Партії регіонів заявляють про покращення свого рейтингу у 17 областях України в період з березня 2006 по червень 2007 року.

 

У презентації стратегії наведено порівняльну таблицю, де вказані результати голосування на минулих парламентських виборах 2006 року та цифри, які Партія регіонів планує завоювати на цих виборах.

 

Масштаб задуманих змін вражає. Так, партія Януковича планує покращити свій результат в середньому майже на 2%, або на 315 тисяч голосів, у Південно-Східному регіоні, куди входить Крим, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Харківська області і Севастополь.

 

Наприклад, якщо на минулих виборах на Дніпропетровщині за Партію регіонів проголосувало 44,98%, то на цих вони планують взяти 50%.

 

У Луганську і області «регіонали» планують залучити на свою користь додатково майже 4% громадян, прогнозуючи результат на рівні 74% голосів. До речі, саме цю цифру вже озвучив «регіонал» Віктор Тихонов, і це свідчить про те, що партійцям роздані відповідні технологічні вказівки.

 

Але кидається в очі й інше – Партія регіонів поставила перед собою на цих виборах мету вибити грунт з під ніг блоку Тимошенко.

 

Команда Януковича включила 12 областей центральної України і місто Київ до так званої «зони розширення» свого впливу. Це означає, що саме в ці регіони будуть спущені директиви про покращення результаті на виборах. Ще раніше у центральній Україні змінилося керівництво штабів Партії регіонів.

 

Як відомо, досі саме блок Тимошенко раніше пожинав електоральні плоди в центрі держави та в її столиці.

 

Спеціалісти Партії регіонів прорахували, що у Центральній Україні можна сподіватися на збільшення кількості голосів у середньому на 7,08%, або на майже 700 тисяч. При цьому зробити це можна, переагітувавши виборців інших партій – бо явка, на їхню думку, зменшиться порівняно з 2006 роком на 1,44%.

 

Так, в одній з найбільших цитаделей «помаранчевих» – у Києві – Партія регіонів планує покращити свій результат на 3,23% - з 11,77% у 2006 році до 15% - у 2007-му.

 

На Вінниччині «регіонали» хочуть здобути 20% (у 2006-му вони тут мали 8,15%),
на Житомирщині – 30% (17,98%),


на Закарпатті – 20% (18,65%),


у Київській області – 20% (9,88%),


на Кіровоградщині – 30% (20,10%),


на Полтавщині – 30% (20,39%),


на Рівненщині – 10% (7,25%),


на Сумщині – 20% (10,93%),


на Хмельниччині – 15% (10%),


на Черкащині – 15% (10,67%),


на Чернігівщині – 25% (15,60%),


у Чернівецькій області – 15% (12,73%).

 

Чотири регіони – Волинь, Івано-Франківщину, Львівщину і Тернопільщину – Партія регіонів виділила у окрему підгрупу, яку назвала «області присутності». Тут планується збільшення рейтингу в середньому на 1,8%.

 

Так, у Волинській області «регіонали» хочуть набрати 8% голосів (у 2006-му – 4,5%),

у Івано-Франківській – 4% (1,94%),

у Львівській – 4% (3,02%),

у Тернопільській – 4% (2,02%).

 

При цьому кількість громадян, що прийдуть на вибори, за їхніми даними, зменшиться на 7,62%.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 486 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2191 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.