Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технологія виробничих дріжджів з використанням електрохімічної обробки поживних середовищ




Сусло для дріжджів за класичною технологією додатково оцукрюють, пасте­ризують і підкисляють сірчаною або молочною кислотою до рН 3,9-4,1. При такій технології інактивуються ферменти сусла, які складають біля 10 % від загальноїїх кількості, введеної в виробництво, внаслідок чого частина крохмалю сировини не дооцукрюється і не зброджується дріжджами. На підкислення сусла витрачають дорогу і небезпечну в роботі сірчану кислоту, а на його пастеризацію й охолоджен­ня - значну кількість пари і води.

Розроблено технологію виробничих дріжджів (В.О.Маринченко, А.М.Фіщенко), яка передбачає використання сусла дріжджів після його електрохімічної обробки. Апаратурно-технологічна схема установки електрохімічної обробки сусла (рис. 8.2.) складається з діафрагменного електролізера 3, в якому катод 4 і анод 8 розділені діафрагмою 5. Електролізер має прямокутну форму. Блок електродів складається з розташованих вертикально перфорованих катодів з діаметром отворів сту-

пінь перфорації 30-35 %. На поверхню катодів, звернену до аноду, наклеєна діаф­рагма, виготовлена з тканини "белтинг". Поміж пари катодів розміщений анод. Від­стань між анодом і катодами 10-15 мм. їх величина і кількість залежить від потуж­ності електролізера.

Сусло із оцукрювача насосом 2 безперервно подають в анодні камери 7 елект­ролізера 3, де воно перебуває в безперервному потоці 6-7 хв. і його рН знижується до 3,5-3,2. У катодні камери 6 подають воду, Із катодних камер католіт поступає в збірник і може бути використаний для приготування замісу. Аноліт (сусло) Із анод­них камер 7 поступає в збірник 9. Електрооброблене сусло подають у дріжджанки насосом 2.

Оптимальна густина струму для електрохімічної обробки сусла - 130-150 А/м2. Витрати електроенергії - 4,5-5,5 кВт-год/м3 сусла, тривалість обробки сусла -6-7 хв.



 


У суслі для дріжджів, обробленому електрохімі­чним способом до рН 3,5-3,2, ферменти зберігають­ся в активному стані, вміст амінного азоту збільшуєть­ся на 8-10%, амінокислот - на 30%. Таке сусло має антисептичні властивості і тому виключається процес його пастеризації і підкис­лення кислотою. Питома швидкість розмноження дріжджів збільшується на 40-65 % і технологічний процес одержання вироб­ничих дріжджів скорочу­ється на 15-20%.

Концентрація клітин у виробничих дріжджах у 1,7-2,5 рази більша в по­рівнянні з класичною тех­нологією, де передбачено підкислення сусла кисло­тою.

Рис. 8.2 Апаратурно-технологічна схема установки електрохімічної обробки сусла

Технологія виробни­чих дріжджів з викорис­танням електрохімічної обробки сусла випробува­на на Вузлівському спиртовому заводі.

Запропоновано вирощувати виробничі дріжджі на обробленій електрохіміч­ним способом барді, рН якої становить 3,2-3,5. У такій барді вміст амінокислот збільшується на 45 % в порівнянні з вихідною бардою, підкисленою сірчаною кис­лотою до рН 3,9. Електрохімічне оброблена барда має антисептичні властивості і не змінює рН протягом 72 год.

Для збагачення барди мінеральними поживними речовинами в оброблену до рН 3,5 барду додають карбамід і ортофосфорну кислоту в кількості 0,1 % до пере­робленого зерна. Виробничі дріжджі, вирощені на такому поживному середовищі, мали 160-185 млн./мл дріжджових клітин.

Приготування виробничих дріжджів на електрохімічне обробленій барді до­зволяє зекономити 50-70 кг зерна при виробництві 1000 дал спирту.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 550 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.