Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підвищення стійкості роботи об'єктів народного господарства в надзвичайних умовах




вогненого імпульсу; £ — потужність вибуху, Мт; А — коефіцієнт поглинання світлової енергії матеріалом; X — кут між напрямком поширення світла і перпендикуляром до освітленої поверхні.

Оцінюючи стійкість об'єкта проти світлового випромінювання ядерного вибуху, необхідно визначити максимальне значення світло­вого імпульсу С7„тах яке може бути на об'єкті.

Для оцінки стійкості об'єкта проти світлового випромінювання необхідні такі вихідні дані: характеристика будівель і споруд; ха­рактер виробництва, які горючі матеріали застосовуються у вироб­ництві; вид готової продукції та місце її зберігання.

Оцінку стійкості об'єкта до світлового випромінювання доцільно проводити у такій послідовності: визначити ступінь вогнетривкості будівель і споруд, виявити горючі матеріали, елементи конструкцій і речовини; розрахувати світлові імпульси, за яких відбудеться спала­хування елементів із займистих матеріалів; визначити категорію виробництва за пожежною небезпекою.

Пожежна небезпека виробництва визначається технологічним процесом, матеріалами які застосовуються у виробництві та готовою продукцією. За пожежною небезпекою технологічного процесу всі об'єкти поділяються на п'ять категорій: А, Б, В, Г, Д.

Категорія А — склади бензину; приміщення стаціонарних кис­лотних і лужних акумуляторних установок.

Категорія Б — цехи приготування і транспортування деревного борошна; розмельні відділи млинів; цехи виготовлення цукрової пудри; мазутне господарство електростанцій.

Категорія В — лісопильні, деревообробні, столярні, меблеві, бон­дарні й лісотарні цехи; цехи текстильної і паперової промисловості; заводи сухої первинної обробки льону, конопель і луб'яних волокон; зерноочисні відділення млинів і зернові елеватори; склади паливно- мастильних матеріалів; відкриті склади мастил і мастильне госпо­дарство електростанцій; закриті склади вугілля.

Категорія Г — кузні; зварні цехи; приміщення двигунів внутрі­шнього згоряння; головні корпуси електростанцій; розподільне об­ладнання з вимикачами й апаратурою з вмістом мастила 60 кг і менше в одиниці обладнання; високовольтні лабораторії; котельні.

Категорія Д — цехи переробки м'ясних, рибних, молочних про­дуктів; насосне й водоприймальне обладнання електростанцій; на­сосні станції для перекачування негорючих рідин.

До категорій А, Б і В не належать виробництва, в яких горючі рідини; гази і пари спалюються як паливо, а також виробництва, в яких технологічний процес протікає із застосуванням відкритого вогню. Склади поділяються на категорії відповідно до пожежної небезпеки матеріалів що знаходяться на них стосовно вказівок да­них категорій.

Розрахункові дані зводять у таблицю результатів оцінки і роб­лять висновки, в яких вказують: межу стійкості об'єкта проти світло­вого імпульсу 1/ов1іт; очікуваний максимальний світловий імпульс і/овГпах; найбільш пожежонебезпечні елементи об'єкта і можлива обстановка на об'єкті. Об'єкт вважається стійким проти світлового імпульсу, якщо С/сДіт > С/,,тах.

На основі висновків розробляють конкретні заходи підвищення пожежної стійкості об'єкта.

Оцінка уразливості об'єкта від радіоактивного забруднення і проникаючої радіації починається з визначення максимальних очі­куваних значень рівня радіації і дози проникаючої радіації.

За показник стійкості об'єкта приймається допустима доза радіа­ції, яку можуть одержати люди за час робочої зміни.

Стійкість об'єкта проти радіаційного ураження можна оцінювати у такій послідовності. Визначити: граничні рівні радіації (Р/год) на об'єкті, за яких можлива виробнича діяльність у звичайному режимі або в режимах радіаційного захисту; ступінь захищеності працюючих; дози радіації, які може одержати виробничий персонал; втрати сільськогос­подарських тварин і зниження їх продуктивності (%); втрати сільсько­господарських рослин та їх урожайність (%); втрати і ураження лісо­вих насаджень і в результаті цього зниження господарської діяльності лісогосподарських об'єктів; стійкість роботи об'єктів в цілому.

Після аналізу зробити висновки про очікувані максимальні рівні радіаційного забруднення території об'єкта і дози проникаючої радіа­ції; ступінь забезпечення захисту працюючих, тварин і обладнання, техніки, урожаю, кормів, води; можливість безперервної стійкої ро­боти об'єкта за умови, що сумарна доза опромінення працюючих не перевищуватиме допустимої дози; можливість виробництва запла­нованої, доброякісної продукції та заходи підвищення стійкості ро­боти об'єкта, підвищення рівня захисту працюючих.

Оцінка можливих збитків від ядерного вибуху проводиться на основі характеристики впливу кожного з уражаючих факторів. У зв'язку з тим, що найбільш небезпечним (за територією і тривалістю ураження) є радіоактивне забруднення місцевості, розглянемо при­клад розрахунку збитків від впливу цього уражаючого фактора.

Для оцінки наслідків впливу радіоактивного забруднення необхідні такі дані: радіаційна обстановка в населених пунктах, на відкритій місцевості — місцях знаходження людей, на полях і пасовищах, на фермі та ділянках, де перебуває худоба поза приміщеннями, можливі втрати людей, поголів'я сільськогосподарських тварин, продуктивності

Підвищення стійкості роботи об'єктів народного господарства в надзвичайних умовах тварин, урожаю сільськогосподарських культур; чисельність праце­здатного населення і характеристика його розміщення (на відкритій місцевості, в будинках, протирадіаційних укриттях) з урахуванням ступеня захищеності від впливу радіації; поголів'я сільськогосподар­ських тварин у громадському й особистому господарствах за видами і віковими категоріями, характеристика їх розміщення на період ви­падання радіоактивних продуктів; планова продуктивність сільсько­господарських тварин; площі посівів сільськогосподарських культур, планові урожайності й валові збори урожаю, фази розвитку рослин на календарний час випадання радіоактивних речовин.

Порядок розрахунків. У результаті радіоактивного забруднення територія окремого господарства може опинитися в одній або кількох дозових зонах. Виходячи з цього, встановлюється чисельність лю­дей, поголів'я сільськогосподарських тварин, розміри площі посівів різних сільськогосподарських культур, лісових насаджень, які по­трапили в ту або іншу дозову зону. Розрахунок втрат людей прово­диться з урахуванням розміщення їх у ПРУ, а розрахунок втрат тварин — окремо для кожного виду і вікової групи з урахуванням утримання (пасовищне, стійлове, загінне). Послідовність розрахунків наведена у табл. 119.

Втрати в рослинництві від впливу радіації зумовлені головним чином зниженням урожайності сільськогосподарських культур. Розрахунки втрат урожаю проводяться окремо для кожної культу­ри з урахуванням фази розвитку на період випадання радіоактив­них речовин (табл. 120).

Набір доз у кожному конкретному випадку залежить від кон­кретної обстановки.

Втрати у тваринництві від впливу радіоактивного забруднення зумовлені в основному загибеллю тварин у результаті променевої хвороби і зниження продуктивних якостей у поголів'я, що вижило. Втрати продукції тваринництва визначають окремо для кожного виду продукції з урахуванням зниження продуктивності тварин, які опи­нилися в тій або іншій дозовій зоні, а також з урахуванням типу утримання тварин у цій зоні (пасовищний, стійловий, загінний). По­слідовність розрахунків втрат продукції тваринництва наведено в табл. 12 1.

Розрахунки втрат населення. В оцінці стійкості роботи об'єкта особливе значення має аналіз розрахунку виробничих сил в умовах радіоактивного забруднення. Розглянемо це на прикладі.

Приклад. Населений пункт потрапив у три дозові зони: 400 — 600, 600 — 800 і 800 — 1200 Р. У зв'язку з цим виникла необхідність оцінити наслідки впливу радіації на працездатне населення, сільсько­господарських тварин і посіви сільськогосподарських культур.


Таблиця 119.Послідовність розрахунків втрат людей і тварин від радіаційного ураження
Показники Позна­чення Дозові зони гамма-радіації на місцевості Д, Р Сума
400—600 600—800 800—1200
Чисельність людей, поголів'я тварин N #оі     ЛГ0=ЛГ01 + ІУ02 + 7у-03
Імовірність втрат (загибель), % К # і К К,
Втрати (чисельність людей або поголів'я тварин, що загинули)   М _ N • К хт _ • ''02 л 2 ■■2 100 хт _ Л03 ' %3 ■ ■ з _ 100 ЛГвт=АГвт1 + ЛГ,т2 + + #Вт3
Збереження людей, поголів'я тварин ЛГз #31= -л01 = -лвті Л32=Л02-Л2 -л33=Л03-Л3 Г73=Л31 + ЛГ,2+Л,3

 

 

Таблиця 120.Послідовність розрахунків втрат урожаю сільськогосподарських культур в умовах радіоактив ного забруднення
Показники Позначення Дозові зони гамма-радіації на місцевості Д, Р Сума
200—400 600—800
Посівна площа під культурою   Зі «2 Я = 5, + 5,
Планова урожайність   тп тп.
Плановий валовий збір урожаю М, М., = 5,771,, М,,= 8,тп. М. = М., + М,, = 8пг.
Імовірні втрати урожаю, % к   К
Втрати урожаю м„   мвт2= 2 ° 2 100 мвт = мвті + мв,2
Збережений урожай м,6 М..1 = М.1-М,,.1 М зб2 =М о2 втз2 М,. = М,.1+М,.,

 

 

Таблиця 121.Послідовність розрахунків втрат продукції тваринництва в умовах радіоактивного забруднення
Показники Позна­чення Дозові зони гамма-радіації на місцевості, Дер,Р Сума
400—600 600—800 800—1200
Поголів'я тварин, що загинули (див. табл. 119) N     -ЛвтЗ Лвт = "вті Лвт2 ЛвтЗ
Збережене поголів'я (див. табл. 119)       А 3 3 2У3 = Л31 + Л_2+ЛГ,3
Планова продуктив­ність   пг. тіг. 7П.
Імовірність втрат (зниження) продуктивності К К х К к,
Втрати продукції   М,т1=ЛГ„.х віі віі хт 31 ° 1 100 -М.т,=іУ.т,х И ,,т1 хт------------ хт—'° а100 М,т = М„,-гМ„, + М„!

Працездатне населення. Необхідно зібрати дані про чисельність населення, яке потрапило в дозові зони, з урахуванням його захи­щеності.

Потім складають розрахункову таблицю, в яку переносять дані про чисельність населення в дозових зонах та його захищеність, про можливі втрати людей при різному ступені їх захищеності від дії гамма-радіації, використовуючи для розрахунків табл. 122. Для кож­них умов знаходження людей і дозової зони втрати людей розрахо­вують у послідовності, наведеній у табл. 119.

Наприклад, людей, які потрапили в дозову зону 400 — 600 Р без укриття (N01), було 15. Імовірність втрат людей (К) у цій зоні стано­вить 15 %. Втрати людей, які знаходилися протягом 4 діб у даній дозовій зоні на відкритій місцевості, дорівнюватимуть:

2\ Г _= * „,- Я = і І Л = Зособи.

Аналогічно розраховують втрати працездатного населення в усіх інших дозових зонах з урахуванням умов перебування людей.

Сільськогосподарські тварини. Оцінювання наслідків впливу радіації на сільськогосподарських тварин необхідно починати із визначення поголів'я худоби, яке потрапило в різні дозові зони, з урахуванням різних умов її утримання.

Розрахункові таблиці складають за кожним видом тварин з ураху­ванням знаходження поголів'я тварин у кожній дозовій зоні. Основою для оцінки безповоротних втрат тварин і птиці є дані табл. 123. Якщо тварини під час випадання радіоактивних речовин знаходилися в приміщенні, тоді вноситься поправка на коефіцієнти ослаблення гам- ма-радіації стінами приміщення (табл. 124). Розрахувати втрати мо­лока у корів у результаті впливу радіації можна за табл. 125.

М'ясна продуктивність у худоби і птиці, які одержали дози зов­нішнього гамма - опр оміненн я, що не призвели до загибелі (менше 600 Р), практично не знижується. Тварини, які перебували на пасо­вищах і, крім зовнішнього гамма-опромінення, одержали і внутрішнє бета-, гамма-опромінення за рахунок надходження радіоактивних речовин з кормами, знижують м'ясну продуктивність у середньому на 15 — 2 0 %.

Сільськогосподарські культури. Для оцінки стійкості вирощу­вання сільськогосподарських культур в умовах радіоактивного за­бруднення необхідні такі дані: посівні площі культур, урожайність, заплановані валові збори урожаю, фази розвитку культур при випа­данні радіоактивних речовин зони радіоактивного забруднення.


2 ° о со


1 о о о о о СИ С І
о я
я •• О и.2
<1 I
 
я а Ф я о в * я а я Н а ю
я  
ч  
в  
 
я гЬ  
Ї а  
о  
к  
н  
я ь-
а II
- і
я  
   
а  
я  
Е-  
О  
а  
=я я я оЧ я >я я в ^я ф а ч
Ф ЯГ
о и
а н №
В £ я о я * о. М $
я А
'•і <т X
«К Я я я Ч і * о я о я ч о
я к

го
о о
о о о о

о

см о о I о о

о о

о о о о
о о 00 о
ю о о> о

СЦ


о о
о см

 

 


'й я

В


о


 

 


о о со

I

Ро


жХ И я (Й4 о а" В
X к н о 1 § га се
X к СО И щ О о й ей К га.
® я
£ § 8 § га ш>> В
ев К га вз >> В
о с о
СБ (В В В
X
>я '3" п
Я" я В
о О,

Таблиця 124. Імовірність втрат основних видів сільськогосподарських тварин в цілому у стаді при стійловому утриманні від впливу гамма- радіації, %
Сільськогоспо­ Характеристика тварин­ницьких приміщень, Діапазони доз (дозові зони радіації на місцевості,, ) гамма-
дарські тварини коефіцієнт ослаблення менше 2000— 3000— 5000—
  гамма-радіаціі, К„,        
Велика рогата Дерев'яні, К„ = 3        
худоба Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        
У тому числі Дерев'яні, К„ = 3        
корови Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        
Свині Дерев'яні, К„ = 3        
  Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        
Коні Дерев'яні, К„ = 3        
  Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        
Вівці й кози Дерев'яні, К„ = 3        
  Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        
Птиця (доросла) Дерев'яні, К„ = 3        
  Цегляні, залізобетонні,        
  # о с л = Ю        

 

Розглянемо послідовність проведення розрахунків на прикладі озимої пшениці.

Вихідні дані. Планова урожайність озимої пшениці іга, = 19 ц/га, посіви озимої пшениці потрапили у три дозові зони, їх площа розпо­ділилася за зонами так: у зоні 400 — 600 Р — = 280 га; у зоні 600 — 800 Р — 5 ц = 150 га; у зоні 800 — 1200 Р — 5, = 70 га.

Імовірність втрат урожаю К при випаданні радіоактивних речо­вин на посіви у фазу колосіння рослин за даними табл. 126 буде дорівнювати: для зони 400—600 Р — К, = ЗО %; для зони 600—800 Р — К, = 40 %; для зони 800 — 1200 Р — К, = 60 %.

Вписуємо вихідні дані у розрахункову таблицю за зразком, наве­деним у табл. 120.

Розраховуємо за кожною дозовою зоною плановий валовий уро­жай М. = т,8. Визначаємо втрати урожаю у кожній дозовій зоні:

Таблиця 125. Імовірність втрат молока у корів, що вижили після радіа­ційного впливу, %

  Діапазони зон (дозові зони) гамма-радіацГі на місцевості) Іу, Р
Спосіб утримання о ЇМ -300 -400 -500 -800 -1200 -2000 -3000 -5000 -7000
  сі о 200- 300- о о ■Ч1 о о <е 800- 1200- 2000- 3000- о о о «5
У загонах               Загибель
На пасовищі         Загибель
У дерев'я­                    
них примі­                    
щеннях                 Загибель
У цегляних                    
і залізо­                    
бетонних                    
приміщен­                    
нях                    

 

Потім підраховуємо втрати в усіх дозових зонах для визначення втрат урожаю в цілому у господарстві:

М „ т = М.ті + мЕт2 + м.т1.

Визначаємо урожай, який зберігся у зонах: М* = М, - М В результаті розрахунків встановили, що втрати урожаю озимої пше­ниці в цілому у господарстві становитимуть 1186 ц. Втрати валово-

М, -100 1186 100 го збору урожаю при цьому будуть: = 38 4 %

М. 3059

запланованого валового збору.

Збережений валовий збір урожаю озимої пшениці дорівнювати­ме 13 036 ц, тобто 13 036 100 = 61,1 % 21190

Оцінюємо урожайність озимої пшениці після впливу радіації на посіви (М,):

М-М,, 21190-8154

10,3 ц/га.

5 500

Таким чином проводять розрахунки за іншими культурами. Оцінка стійкості до електромагнітного імпульсу (ЕМІ). З метою підвищення стійкості роботи об'єктів необхідно дати оцінку стійкості до ЕМІ електрозабезпечення, засобів зв'язку, електричних систем, радіотехнічних засобів і комп'ютерних систем об'єкта.

Таблиця 126. Імовірність втрат урожаю сільськогосподарських куль­тур в умовах радіоактивного забруднення місцевості, %

  Дозові зони (діапазони зон) гамма-радіацГі Д,, Р
Фази розвитку рослин о о о о ЇМ о о го о о о о <е   о о ЇМ о о о (М   о о о «5 о о о
у період впливу радіації і ■Ч1 100— і о ЇМ і о со 400— 600— —008 і о (М 2000— іО о го 5000—
    Озима і яра пшениця, жито, ячмінь ярий  
          і озимии        
Сходи-кущення                 ЗО    
Вихід у трубку                      
Колосіння-цвітіння         ЗО            
  Кукурудза та зерно
3—11-й лист             ЗО        
Викидання волоті-                      
цвітіння                      
Молочна стиглість                      
  Зернобобові (горох, квасоля)
Сходи                      
Бутонізація                      
Цвітіння                      
Дозрівання                 ЗО    
        Плодові й виноград      
Початок вегетації                      
Поява бутонів                     ЗО
Цвітіння                 ЗО    
  Картопля
Сходи                 ЗО    
Бутонізація                      
Цвітіння                      
  Коренеплоди: цукрові, столові, кормові буряки,
        морква, турнепс      
Сходи               ЗО      
Початок потовщення кор енеплодів                   ЗО  
Ріст коренеплодів                      

 

Оцінювання стійкості до ЕМІ проводиться в такій послідовності: визначається очікувана ЕМІ-обстановка, що характеризується наяв­ністю ЕМІ-сигналів при ядерному вибуху і параметрами: часом на­ростання і спаду електромагнітного поля, напруженістю полів; ви­значаються можливі значення токів і напруг в елементах системи, що наведені від впливу ЕМІ визначається чутливість апаратури і її еле­ментів до ЕМІ, тобто межові значення наведених напруг і токів, коли робота системи ще не порушується; електротехнічна й електронна система розподіляється на окремі ділянки, які аналізуються з виді­ленням основних, від яких залежить робота; визначається коефіцієнт безпеки кожної ділянки системи, а також межа стійкості системи в цілому. Одержані результати розрахунків аналізуються й, оцінюють­ся а потім слід зробити висновки, в яких потрібно відмітити: найбільш уразливі ділянки, ступінь стійкості системи до впливу ЕМІ, які необхід­но провести організаційні й інженерно-технічні заходи спрямовані на підвищення стійкості уразливих окремих ділянок і системи в цілому.

При розробці інженерно-технічних заходів, спрямованих на підви­щення стійкості електротехнічних і електронних систем, мають бути застосовані способи боротьби з наслідками впливу ЕМІ або захист від проникнення імпульсів — не допустити наведені токи до чутли­вих вузлів і елементів устаткування.

Сучасний рівень знань про природу і властивості ЕМІ дає мож­ливість розробити захист від нього і впровадити заходи захисту, до яких входять схеми стійкі до електромагнітної інтерференції, радіо­електронні елементи, стійкідоЕМІ, екранування окремих пристроїв або цілих електронних систем.

Основна мета захисних пристроїв від ЕМІ — не допустити наве­дені токи до чутливих вузлів. Найбільш простим способом захисту є укладання обладнання повністю або окремих вузлів у захисні то- копровідні заземлені екрани і установка спеціальних захисних при­строїв на всіх лініях, трубопроводах, отворах і вікнах, які з'єднують внутрішні приміщення з обладнанням і зовнішнім середовищем. Ефективним буде заземлення окремих монтажних контурів (неза­лежно від заземлення екранів), застосування скручених пар проводів, провідних зв'язків усередині обладнання за деревовидною схемою. Для захисту провідних ліній або антен доцільно послідовно з грозо­вим розрядником встановлювати полосові фільтри.

Приклад типового захисту вхідних функціональних кабельних ліній показано на рис. 85.

Для захисту силового кабелю на вході в обладнання можна засто­сувати радіочастотні дросельні катушки і надшвидкодіючі варисто­ри -резистори, які міняють свій опір залежно від напруги (рис. 86).

Якщо обладнання живить постійним током інші прилади і вузли, тоді для захисту від ЕМІ можна встановлювати додаткові радіочас­тотні дросельні катушки і пристрої, що придушують коливання пе­рехідних процесів (рис. 87).

Антени захищати від ЕМІ можна за допомогою надшвидкодію- чих газорозрядних ламп. Вони витримують у режимі передачі по­тужність до 100 Вт і захищають від ЕМІ (рис. 88).


Підвищення стійкості роботи об'єктів народного л. Рис. 85. Схема захисту вхідних фу- иуціональних кабельних ліній: 1 — імпульс; 2 — захисний екран кабе­лю; 3 — ізольована жила кабелю; 4 — екран; 5 — розрядник для захисту від перенапруги; 6 — фільтр; 7 — зазем­лення; 8 — діод; 9 — вивідний хвилевід

 

Рис. 86. Захист вихідних силових кабельних ліній:

Рис. 87. Типовий захист обладнан­ня з живленням постійним током: 1 — джерело постійного струму; 2 — радіочастотна дросельна катушка; 3 — швидкодіючий варистор; 4 — екрано­ваний провід
Рис. 88. Захист антени: 1 — антена; 2 — приймальний пере­датчик; 3 — газорозрядна лампа

1 — фазний провід; 2 — централь; 3 — земля; 4 — швидкодіючий варистор; 5 — обладнання, що захищається

Мікрофони, зовнішні репро­дуктори, інше периферійне об­ладнання, а також лінії, що ве­дуть до них, можна захищати за допомогою фільтрів нижніх частот і швидкодіючих варис­торів (рис. 89).

Оцінюючи стійкість роботи і проведення заходів підвищен­ня стійкості роботи мережі електропостачання, оповіщен­ня, ЕОМ та іншого важливого устаткування в умовах надзви­чайних ситуацій керівникам і спеціалістам необхідно врахову­вати можливе ураження від ЕМІ та захист від нього.

Оцінка стійкості об'єкта про­ти впливу хімічних і біологіч­них засобів. Оцінюючи стійкість об'єкта до впливу ОР і СДЯР не­обхідно визначити: тип ОР чи СДЯР, межі осередку хімічного зараження й ураження, площу зони зараження; глибину поши­рення зараженого повітря; стій­кість хімічних речовин на місце­вості; час можливого перебуван­ня людей у засобах захисту орга­нів дихання і в захисних спору­дах; кількість заражених людей, тварин; площі; можливі втрати людей, тварин, загибель сільсько­господарських культур і лісових насаджень.

Основним критерієм стій­кості роботи об'єкта в умовах хімічного зараження є втрати людей, тварин і рослин.

Оцінку стійкості об'єкта до впливу біологічних засобів не­обхідно починати з таких ви­хідних даних: встановити вид біологічних засобів, які можуть


X X


^^ Л пппгчу>у Рис. 89. Схема захисту ліній мікрофонів і репродукторів: 1 — мікрофон; 2 — екранована пара проводів; 3 — швидкодіючий варистор; 4 — до радіоустановки; 5 — зовнішній репродуктор; 6 — екранована пара проводів; 7 — до радіоустановки
N1—1!/]_[-

 

 


бути загрозою для об'єкта, ступінь небезпеки для людей, тварин; ступінь захищеності людей, тварин, продукції тваринництва і рос­линництва, води та ін. Оцінюючи стійкість об'єкта до впливу біоло­гічних засобів, необхідно визначити вид збудника, ступінь його не­безпечності, межі зараження, можливість і швидкість поширення інфекційних захворювань людей, тварин та небезпечних хвороб рос­лин; можливі втрати людей, тварин, посівів сільськогосподарських культур; необхідність введення карантину й обсервації.

На основі оцінки стійкості зробити висновки і розробити заходи щодо підвищення стійкості об'єкта до можливого ураження біоло­гічними засобами та ліквідації осередку біологічного ураження і відновлення стійкості виробничої діяльності об'єкта.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 472 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2191 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.