Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Метод та дослідницька установка




Міністерство освіти і науки України

Національний Авіаційний Університет

Кафедра загальної фізики

Лабораторна робота №12

на тему:

«ПОЛЯРИЗАЦІЯ СВІТЛА. ЗАКОН МАЛЮСА»

Виконав:

Студент: ІАСУ КП-106

Макушенко Олександр

Допущений:

Виконав:

Здав:

 

 

Київ-2013

Лабораторна робота №12

 

ПОЛЯРИЗАЦІЯ СВІТЛА. ЗАКОН МАЛЮСА

 

Мета роботи: вивчити явище поляризації світла; експериментально перевірити закон Малюса; вивчити явище інтерференції поляризованих променів.

Метод та дослідницька установка

Поляризація світла - фізична характеристика світлового випромінювання, що описує поперечну анізотропію світлових хвиль (неоднаковість амплітуд світлових хвиль, які утворюють світловий промінь, в різних площинах). Вперше це явище було помічено у 1690 році голландським вченим X. Гюйгенсом в дослідах з кристалами ісландського шпату, в яких відбувалося роздвоєння світлового променя. Хоча роздвоєні промені, як правило, є когерентні, явища інтерференції при безпосередній взаємодії цих променів не відбувалося. Даний факт і наштовхнув Ньютона на впровадження нового поняття. Але повністю поляризація світла була пояснена тільки в у електромагнітній теорії світла Дж. Максвела.

Обладнання для спостереження поляризації світла показано на рис. 3.1. Світловий промінь попадає спочатку на поляризатор, який пропускає світлові хвилі з коливаннями тільки в одній площині - площині поляризації даного поляризатора Р. Далі вже поляризований промінь попадає на аналізатор. Ці два прилади абсолютно ідентичні, вони відрізняються тільки тим, що поляризатор розташовують першим, а аналізатор другим. Аналізатор, як правило, обладнаний шкалою для вимірювання кута поворот} його площини поляризації навколо осі, яка співпадає з напрямком розповсюдження світлового променя. Після аналізатора світло попадає на екран, де ми спостерігаємо зміну інтенсивності освітлення при обертанні площини поляризації аналізатора. Ми можемо замінити екран на світлочутливий фотоелемент і за допомогою мікроамиерметра спостерігати зміну фотоструму, який є пропорційним освітленню фотоелемента.

  Рис. 3.1,.

 

Залежність інтенсивності світлового променя після аналізатора 1 від кута ф між площинами поляризації поляризатора та аналізатора описує закон Малюса


де — інтенсивність світла після поляризатора, - коефіцієнт поглинання світла, який залежить тільки від матеріалу, з якого зроблений аналізатор і є постійним для даного аналізатора.


 

Більш детально перетворення світлового променя показані на рис. 3.2. Зліва на рисунку схематично зображено звичайний неполяризований світловий прмінь, у якому коливання відбуваються у всіх площинах. Поляризатор пропускає промені, що коливаються в площині Р. Умовно такий промінь можна розкласти на дві проекції (a, b). Одна з них (a) паралельна до площини поляризації аналізатора А, тільки що складову й пропустить аналізатор. Для іншої складової променя (b) аналізатор буде непрозорим. Таким чином, чим більший кут , тим менша частина поляризованого променя пройде через аналізатор. При = 90° аналізатор буде повністю непрозорим для поляризованих променів. Що € експериментальним підтвердженням закону Малюса. Косинус кута в цьому законі ми беремо у квадраті, оскільки інтенсивність світла пропорційна квадратові амплітуди світлової хвилі, а всі попередні міркування стосувалися саме амплітуди.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 455 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.