Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Проблеми економічної ефективності освіти

ПРОВІДНІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ

Бере на себе всю відповідальність за освіту. В основі цієї стратегії лежить соціальна політика – суспільство соціальної взаємодії. Держава забезпечує безкоштовну освіту, обов’язкове 9-ти річне навчання. В основі лежить компенсуюче навчання – створення рівних можливостей для всіх у досягненні навчальних успіхів. В розвинених країнах це відносилось до муніципальних шкіл (для бідних) Негативні сторони: § Поділ школярів на потоки; § Відсутність гнучких планів; § Наявність тестів і екзаменів;перевантаження учнів; § Вища школа не враховувала бали нижчих шкіл. Позитивні сторони: § Практично більшість населення могли здобувати освіту
Реальні, бажанні (чи небажанні)стратегії для країн з розвиненою ринковою економікою

Стратегія «розподільчої справедливості»
Поява різноманітних освітніх закладів, конкуренція між ними. Батьки обирали школу за свій кошт. § Освіта, як приватне благо за яке треба платити; § Конкуренція між освітніми закладами; § Партнерство держави, приватного закладу і батьків у справі фінансування освіти. Негативні сторони: § Підлягають критики у тому, що освітні послуги – привілей багатих. Ознаки стратегії: § Прагматична направленість школи; § Високий рівень індивідуалізації; § Школи характеризуються відсутністю формування колективізму, товариськості, взаємодопомоги.

 

 


ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОСВІТИ

 

У березні 1998 р. громадською організацію «Інститутом політки вищої освіти (США)» було розроблено документ «Проект вищої освіти для нового тисячоліття» - про необхідність переводу оцінки економічної ефективності освіти з приватної вигоди у соціальну площину. У схематичному вигляді економічна ефективність освіти для приватних осіб та для суспільства сформульована у проекті таким чином:
ЕКОНОМІЧНІ ВИГОДИ ВІД ПІДВИЩЕННЯ ОСВІТНЬОГО РІВНЯ:
Економічні вигоди, що несе з собою підвищення освітнього рівня Суспільні інтереси Приватні інтереси
ü Підвищення загальної суми сплачуваних податків; ü Більш висока продуктивність праці; ü Більш високий рівень споживання; ü Більша гнучкість працівника у разі необхідності зміни виду діяльності; ü Менша вірогідність звернення за фінансовою допомогою до державних фондів.     ü Більш висока заробітна платня та прибутки; ü Вищі гарантії зайнятості; ü Більш високий рівень фінансових заощаджень; ü Кращі умови праці; ü Персональна професійна мобільність

 

Швидке зростання кількості молоді та неконтрольована урбанізація, що вимагає створення хоча б мінімальної інфраструктури метаполістів, які утворилися у країнах.

 

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Основные критерии оценки работ | Методические материалы по расчету и проектированию структурных схем
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1092 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2213 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.