Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


¬) ћи повинн≥ молитис€ за душ≥ в чистилищ≥
ќсь к≥лька сл≥в про ц≥ св€т≥ душ≥. “реба своњми молитвами ≥ добрими д≥лами помагати цим душам, €кщо бажаЇмо њх помоч≥. ÷е не т≥льки добре д≥ло, але й водночас христи€нський обов'€зок, бо любов ближнього вимагаЇ, щоб ми помагали йому тод≥, €к в≥н потребуЇ нашоњ помоч≥ ≥ ми годн≥ помогти йому без великоњ трудности. ÷е ж певне, що до ближн≥х треба зачислити ≥ душ≥ в чистилищ≥, бо вони Ч по словам —в€того јвгустина Ч залишаютьс€ в сполуц≥ —в€тих, хоч уже в≥д≥йшли з.цього св≥ту: Ђƒуш≥ добрих померлих людей не Ї в≥длучен≥ в≥д ÷ерквиї.

 

—в€тий “ома ще краще висловлюЇтьс€ про цю справу, за€вл€ючи, що любов до душ, €к≥ в Ѕож≥й ласц≥ в≥д≥йшли з цього св≥ту, це н≥що ≥нше н≥ж поширена любов, €кою любимо тих. що живуть на земл≥. ќтож ми зобов'€зан≥, наск≥льки можливо, помагати цим св€тим душам €к нашим ближн≥м. ƒуш≥ в чистилищ≥ знаход€тьс€ в б≥льш≥й потреб≥ наш≥ ближн≥ на земл≥, тому й маЇмо б≥льший обов'€зок помагати.

 

¬ €к≥й потреб≥ знаход€тьс€ ц≥ ув'€знен≥ св€т≥ душ≥? ÷е певне њхн≥ муки дуже велик≥. —в€тий јвгустин за€вл€Ї: Ђ¬огонь у чистилищ≥ сильн≥ший н≥ж €ка-небудь мука, що людина зазнаЇ в ц≥м житт≥ї. —в€тий “ома думаЇ, що вогонь у чистилищ≥ Ї такий самий €к у пекл≥: Ђ“ой самий вогонь мучить прокл€тих ≥ очищуЇ вибранц≥вї. ÷ей вогонь страшно мучить душ≥ в чистилищ≥, але куди б≥льше вони терпл€ть через те, що безпосередньо не бачать Ѕога. Ќе т≥льки природна, але й надприродна любов т€гне ц≥ св€т≥ душ≥ до Ѕога, бо вони палко любл€ть …ого. ÷€ подв≥йна любов викликаЇ сильне бажанн€ злучитис€ з найвищим ƒобром. “им часом провини не дозвол€ють њм злучитис€ з Ѕогом у неб≥. “имчасова неможлив≥сть спричин€Ї њм таку велику муку, що вони в≥дразу померли б, €кщо б могли померти. ќсь тому —в€тий ≤ван «олотоустий твердить, що позбавленн€ огл€данн€ Ѕога б≥льше мучить њх ан≥ж вс≥ ≥нш≥ стражданн€: Ђ¬огонь тис€ч≥ пекел не годен спричинити таких мук, що душам у чистилищ≥ спричин€Ї брак безпосереднього огл€данн€ Ѕогаї. ќсь тому ц≥ св€т≥ душ≥ вол≥ли переносити вс€к≥ ≥нш≥ муки н≥ж хоча б на хвилинку бути позбавлен≥ злуки з Ѕогом, за €кою так сильно з≥тхають.

 

—в€тий “ома твердить, що Ђстражданн€ чистилища перевищають вс€к≥ можлив≥ туземн≥ бол≥ї. —в€тий ƒ≥он≥с≥й  артузький опов≥даЇ про одного мертвец€, що його —в€тий ™рон≥м воскресив. ÷ей воскреслий мертвець за€вив —в€тому  ирилов≥ ™русалимському, що вс€к≥ земськ≥ муки €вл€ютьс€ радощами ≥ пот≥хою в пор≥вн€нн≥ до найменших страждань у чистилищ≥: ЂЋегкими видаютьс€ вс≥ тортури, що люди коли-небудь зазнали на св≥т≥, коли пор≥вн€Їмо њх хоча б з найменшою мукою в чистилищ≥ї. ≤ додав, що хто зазнав мук у чистилищ≥, той вол≥в би терп≥ти аж до к≥нц€ св≥ту вс≥ бол≥, що люди зазнали на земл≥, н≥ж зазнавати хоча б найменшоњ муки в чистилищ≥. ќсь тому згаданий —в€тий  ирило писав до —в€того јвгустина, що Ђмуки в чистилищ≥ так≥ сам≥ сильн≥ €к пекельн≥. ѕроте р≥зн€тьс€ в≥д них тим, що вони не в≥чн≥ї.

 

ќтож муки душ у чистилищ≥ д≥йсно страшн≥. ÷≥ душ≥ не годн≥ помогти самим соб≥, бо по словам —в€того …ова: Ђ¬они закут≥ в кайдани та заплутан≥ в с≥тку вбогостиї. ўоправда ц≥ душ≥ призначен≥ до неба, проте не годн≥ туди п≥ти, поки не ск≥нчитьс€ њхнЇ очищенн€. ’оч де€к≥ ”чител≥ думають, що ц≥ св€т≥ душ≥ годн≥ молитвами трохи полегшувати свою долю, проте не можуть зв≥льнитис€ з цих кайдан≥в, поки вповн≥ не сплат€ть довг≥в Ѕож≥й справедливост≥. ќдин цистерський чернець з'€вивс€ по смерт≥ паламарев≥ свого монастир€ й отак промовив до нього: ЂЅудь ласка, поможи мен≥ своњми молитвами, бо € сам не годен н≥чого виЇднати дл€ себеї. ÷е згоджуЇтьс€ з навчанн€м —в€того Ѕонавентури: ЂЌедостача не дозвол€Ї сплачувати довг≥вї. Ќа його думку ц≥ душ≥ так≥ б≥дн≥, що не годн≥ н≥€к надолужити за своњ провини.

 

«ате ми напевно можемо Ч бо ж це догма в≥ри Ч своњми благанн€ми, особливо при помоч≥ одобрених ÷ерквою молитов, помагати цим св€тим душам. Ќе знаю, €к можуть зв≥льн€ти себе в≥д провини т≥, що бодай своњми молитвами в≥дказуютьс€ помагати душам у чистилищ≥. якщо ж обов'€зок помагати њм не спонукуЇ нас молитис€ за них, то нехай бодай любов до ≤суса ’риста вчинить це, бо —паситель т≥шитьс€, €к бачить, що намагаЇмос€ визволити з чистилища …ого улюблен≥ обручниц≥, щоб могли пробувати з Ќим у раю. Ќехай зворушить нас згадка про велик≥ заслуги, що можемо здобути соб≥ цим ви€вом братньоњ любови супроти цих св€тих душ. ÷≥ душ≥ дуже вд€чн≥. ¬они знають, хто чинить њм добро, €к своњми молитвами поменшуЇмо њхн≥ стражданн€ та присп≥шуЇмо вх≥д до неба. ƒ≥ставшись до небесноњ слави, ц≥ душ≥ будуть завжди молитис€ за нас.

 

√осподь об≥ц€в помилувати тих, що милосерд€тьс€ над своњм ближн≥м: ЂЅлаженн≥ милосердн≥, бо вони будуть помилуван≥!ї. ќтож слушно може спод≥ватис€ спас≥нн€, хто помагаЇ тим св€тим душам. що так≥ засмучен≥ та дорог≥ Ѕогов≥. …онатан розгромив ворог≥в ≥ своЇю перемогою вр€тував жид≥вський нар≥д в≥д загибел≥. Ѕатько —авло засудив його на смерть, бо покушав меду, переступаючи батьк≥вський приказ. Ќар≥д удавс€ до цар€ ≥ промовив: ЂЌевже помре …онатан, що спас ≤зрањл€?ї

 

’то своњми молитвами допом≥г €к≥йсь душ≥ вийти з чистилища й д≥статис€ до неба, той може спод≥ватис€, що згадана душа отак промовл€тиме до Ѕога: Ђ√осподи, не дозволь, щоб загинув той, хто визволив мене в≥д мук!ї якщо ж —авло ради благань народу зв≥льнив …онатана в≥д смерти, то й Ѕог не в≥дмовить спас≥нн€, бо душа, що молитьс€, це …ого обручниц€. ’то п≥д час свого земного житт€ помагаЇ цим св€тим душам, каже —в€тий јвгустин, тому ≥нш≥ помагатимуть по смерт≥, €к опинитьс€ в чистилищ≥, бо сам Ѕог подбаЇ про це.

 

—л≥д зазначити, що вислуханн€ Ѕожественноњ Ћ≥тург≥њ це один ≥з найкращих засоб≥в, щоб помагати душам у чистилищ≥. —лухаючи ѓњ, сл≥д отак молитис€ за них Ѕогов≥: Ђѕредв≥чний ќтче, жертвую “об≥ за них цю безкровну ∆ертву ≤суса ’риста з ус≥ма бол€ми, що њх ¬≥н зазнав в житт≥ ≥ при смерт≥. –ади його заслуг поручаю “об≥ душ≥ в чистилищ≥, особливо...ї

 

¬оно добре поручати Ѕогов≥ так само душ≥ тих, що вмирають, бо це знаменитий акт любови ближнього.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 457 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќаука Ч это организованные знани€, мудрость Ч это организованна€ жизнь. © »ммануил  ант
==> читать все изречени€...

2042 - | 1854 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.008 с.