Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


І. Характеристика школи. Матеріально-технічна база, педагогічні кадри, дитячі організації, специфіка даної школи




ВСТУП

В системі підготовки вчителя важливе місце належить педагогічній практиці. Вона є зв’язуючую ланкою між теоретичним навчанням майбутніх вчителів та їх самостійною роботою в навчально-виховних закладах, надає досвід педагогічної діяльності.

Педагогічна практика є обов’язковою для студентів практикантів ІV курсу, яка триває шість тижнів.

В період проходженням педагогічної практики перед студентом практикантом стоїть головна мета- це узагальнення, систематизація і поглиблення загальнопедагогічних знань, умінь і навичок, підготовка до виконання усіх функцій учителя української мови і літератури, а також реалізації системи навчально-виховної роботи з учнями.

Основними завданнями педагогічної практики, які стоять перед студентами ІV курсу є реалізація знань, умінь і навичок, набутих ними в ході вивчення курсу методик викладання української мови та української літератури безпосередньо у навчальному і виховному процесі у школі:

· Ознайомитися, та вивчити плануванням роботи вчителя-філолога й класного керівника;

· вивчити планування роботи вчителя-філолога й класного керівника: (календарний план, план роботи мовного та літературного гуртків);

· ознайомитися з досвідом роботи кращих учителів-словесників школи, відвідувати їх уроки, звертаючи увагу на науково-методичну й виховну їх досконалість;

· вивчити систему письмових робіт, що їх проводить учитель української мови і літератури, його роботу над удосконаленням усного мовлення учнів;

· ознайомитися з матеріалами, що узагальнюють кращий досвід учителів-філологів і знаходяться у методичному кабінеті школи;

· виховання у студентів інтересу і любові до професії вчителя.

Перший тиждень практики є ознайомчим для студентів, який передбачає організацію навчально-виховної роботи в школі і в класі, також знайомство з учнями в класі.

Протягом останніх п’яти тижнів студент повинен готуватись до уроків, проводити їх, звичайно узгодивши їх з вчителем предметником і груповим методистом. Також відвідувати уроки інших студентів – практикантів. Готуватись до проведення позакласних заходів з української мови та літератури і виховних заходів.

 

 

І. Характеристика школи. Матеріально-технічна база, педагогічні кадри, дитячі організації, специфіка даної школи.

Педагогічну практику проходила у гімназії №9 Кіровоградської міської ради, м. Кіровограда. Час проходження практики 25.01.2010 по 06.03.2010.

У школі було створено всі умови для проходження. практики. Всі вчителі української мови й літератури мають великий стаж роботи, високу фахову й методичну підготовку. Шкільні кабінети української мови і літератури на задовільному рівні обладнані технічними засобами навчання, не забезпечені наочними посібниками, науковою, навчальною та методичною літературою. Протягом усього перебування в школі я мала змогу отримувати консультації як від учителів-предметників і класних керівників, так і від адміністрації школи.

Кількість учнів, які навчаються в гімназії нараховується 706 чоловік. Значна кількість учнів проживає в одному мікрорайоні і мають змогу спілкуватись, хоча також певна кількість учнів проживає в інших мікрорайонах, а саме в селищі Новому.

Педагогічний колектив гімназії це колектив однодумців, який успішно вирішує завдання сьогодення і впевнено дивиться у майбутнє. Вчителі гімназії мають високий професійний рівень. В школі працюють багато вчителів вищої категорії.

Гімназія працює в першу зміну, і має п’ятиденний навчальний тиждень, але це стосується лише учнів до восьмого класу. Дев’яті, десяті, одинадцяті класи навчаються і в суботу.

За кожним класом закріплений навчальний кабінет. Також в школі є два спортивні зали, два кабінети інформатики, кабінет музики, хімії і праці для дівчат та хлопців окремо. Також в школі є музей, велика актова зала, де проходять різні свята, позакласні заходи, шкільна бібліотека. На другому поверсі розташована їдальня.

Обов’язковим для гімназії є учнівське самоврядування, яке відіграє важливу роль в діяльності школи. Також є президент школи, який обирається щорічно, проводячи вибори серед старост класів. Також формується парламент із старших класів, з яких обирають групу активу. Ця група займається організацією, та розробкою проведення конкурсів, розважальних програм, святкових концертів, що проводяться в школі.

Матеріальна база школи як вже вище зазначалось забезпечена на задовільному рівні. Комп’ютерні класи не підключені до Всесвітньої мережі Інтернет, хоча вчителям представлений для використання відеомагнітофон та телевізор.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 743 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2598 - | 2322 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.