Лекции.Орг


Поиск:




Структура товарообороту




Директор коледжу

________Навроцький В.А.

«______» ________2014 р.

ПРОГРАМА
організації та проведення виробничої практики
студентів освітньо-кваліфікаційного рівня

«Молодший спеціаліст»

галузі 1401 «Сфера обслуговування»

напрям підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування»

 

Миколаїв - 2014


Програма організації та проведення виробничої практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» напряму підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування»

Укладач: Матвієнко С.В.– Миколаїв: Коледж класичного міжнародного університету імені Пилипа Орлика. – 2014 19 с.

 

 

Програма організації та проведення виробничої практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» напряму підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування»затверджена на засіданні циклової комісії з готельно-ресторанного обслуговування

 

протокол № _______ від ______________ р.

Голова комісії: ___________

 

 

Голова науково-методичної ради: ___________ Навроцький В.А.


ВСТУП

 

Задача підготовки висококваліфікованих кадрів для підприємств сфери сервісу дуже важлива, оскільки забезпечує задоволення необхідних потреб людини в життєво важливих послугах.

Діяльність з надання послуг носить загальний, комплексний характер, враховує національні, культурні, демографічні, природно-кліматичні і інші потреби людини (споживача). Фахівці сфери обслуговування повинні бути готовими до реалізації новацій в області технологій, соціально-культурного сервісу, вести самостійну науково-виробничу діяльність.

Організація виробничої практики для студентів, які навчаються за напрямом підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування» напряму підготовки 1401 «Сфера обслуговування» ОКР «молодший спеціаліст» має за мету розвиток професійної підготовки студентів для роботи в сфері гостинності.

Програма практики є основним організаційно-методичним документом, який регламентує діяльність студента, керівників практики від навчального закладу і підприємства. Програма складається з розділів, які визначають цілі та мету практики, основних положень по організації, а також календарного плану і змісту програми практики з урахуванням місця її проведення.

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

Виробнича практика є важливою частиною підготовки висококваліфікованих фахівців і являє собою заключний етап практичної підготовки студентів у період навчання.

Програма виробничої практики розроблена на підставі освітньо-кваліфікаційної характеристики підготовки студентів спеціальності 5.14010102 «Ресторанне обслуговування» для удосконалення професійної підготовки спеціалістів у сучасних економічних умовах.

Метою практики є закріплення теоретичних знань із спеціальних і профільних дисциплін та здобуття навичок самостійної роботи з організації і управління виробничо-господарською, фінансово-економічною діяльністю при виконанні функцій дублерів керівників, спеціалістів підприємств.

Основними задачами практики є:

· закріплення теоретичних знань, отриманих студентом в процесі навчання за дисциплінами профільного напрямку;

· практичне вивчення установчих та нормативних документів, які регламентують діяльність ресторанів;

· практичне вивчення організаційно-економічних структур на підприємствах громадського харчування, набуття професійних навичок, вивчення посадових інструкцій, інформаційної бази, господарської діяльності підприємств;

· практичне освоєння технік та технології обслуговування клієнтів;

· вивчення організації продовольчого та матеріально-технічного забезпечення в сучасних економічних умовах; опанування навичками розробки договорів на постачання продукції і сировини;

· ознайомлення з маркетинговою діяльністю підприємств ресторанного господарства;

· проведення досліджень і збір необхідного практичного матеріалу для створення єдиних вимог щодо навичок самостійної науково-дослідницької діяльності;

· збір практичного матеріалу для написання звіту з практики;

· організація систематичної самостійної роботи з навчальної, наукової, спеціальної нормативно - методичної літератури, яка допомагає формувати творчий підхід в рішенні проблем науково - дослідницької діяльності.

В результаті проходження виробничої практики студент повинен знати:

· класифікацію закладів ресторанного господарства, їх характеристику;

· характеристику приміщень для обслуговування споживачів;

· види меню, вимоги до складання;

· форми та методи обслуговування;

· правил виробничої санітарії та особистої гігієни;

· види попередньої сервіровки столів та їх призначення;

· основні елементи обслуговування в залі закладу ресторанного господарства;

· види роздрібної торговельної мережі, її спеціалізацію, типізацію.

 

В результаті проходження виробничої практики студент повинен вміти:

· проводити підготовку торговельного залу та бару до роботи в закладах ресторанного господарства;

· здійснювати попереднє сервірування столів залежно від форми обслуговування;

· проводити підготовку зони обслуговування до роботи;

· дотримуватись правил виробничої санітарії та особистої гігієни;

 

Програма практики складена у відповідності з державними навчальними стандартами, навчальним планом напрямом підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування» галузі знань 0201 напряму підготовки 1401 «Сфера обслуговування» ОКР «молодший спеціаліст».

 

 

2. ОРГАНІЗАЦІЯ І ГРАФІК ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

Відповідно до навчальних планів ОКР "молодший спеціаліст" 5.14010102 "Ресторанне обслуговування", виробнича практика виконується студентами відповідно до наступної таблиці.

Вид практики Семестр Кількість тижнів Кількість год/тиждень Вид контролю
Виробнича практика       Диф. залік

 

Базами практики є організації і підприємства ресторанного господарства споживчої кооперації та інших форм власності.

Виробнича практика здійснюються на основі договорів між Коледжем і підприємством, у відповідності з якими, підприємство, незалежно від його організаційно-правових форм, зобов'язано надати місця проходження практики з обов'язково зазначеною датою і номером наказу по коледжу і призначити наказом по підприємству висококваліфікованих фахівців для керівництва практикою.

Взаємовідносини між Коледжем і Підприємством визначаються відповідним договором. В договорі Коледж і підприємство оговорюють усі питання, які стосуються проведення практики. Студенти, які заключили договір з підприємством на їх працевлаштування, проходять практику на цих підприємствах, при цьому Коледж ніяких матеріальних розходів не несе.

Методичне керівництво практикою студентів здійснюється викладачами циклової комісії.

Для керівництва практикою студентів призначаються керівники практики від обох сторін.

За місяць до початку практики циклова комісія проводить організаційне зібрання. Його мета - ознайомлення студентів з наказом по практиці, порядком організації під час практики, оформленням необхідної документації, правилами техніки безпеки, розпорядком дня, видами і строками звітності і т.д.

З моменту зарахування студентів в період практики в якості практикантів на робочі місця на них розповсюджуються правила охорони праці і внутрішнього розпорядку, які діють на підприємстві, в закладі, організації тощо.

В перший день перебування студентів на практиці вони зобов'язані пройти інструктаж з техніки безпеки і протипожежної профілактики. Проведення інструктажу повинно бути зафіксовано документально.

Студентам, які мають стаж практичної роботи за профілем підготовки, за рішенням циклової комісії на основі проміжної атестації може бути зарахована ця практика.

 

 

3. ЗМІСТ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

В період практики студенти виконують практичні завдання, які записуються в звіті.

Таблиця 1

Тематичний план виробничої практики студентів напряму

підготовки 5.14010102 «Ресторанне обслуговування»

Питання, які вивчаються Результат роботи Кількість годин К-ть днів
  Характеристика підприємства Таблиця або опис    
  Організація постачання Таблиця „Джерела постачання сировини і продуктів ”    
  Організація виробництва Опис    
  Організація обслуговування споживачів Таблиця «Графік завантаження зали»    
  Організація управління підприємством, правові питання його діяльності Схема, опис    
  Охорона праці Опис    
  Фінансово-економічна діяльність підприємства Опис, звітні данні    
  Оформлення звіту Письмовий звіт, в який включено: - таблиці; - діаграми; - 2-3 анкети з результатами анкетування; - опис процесів; - презентація «Готель...»    
  Захист практики Презентація    
Всього    

4.Обов'язки студента

Основні обов’язки студента полягають в наступному:

· отримати індивідуальне завдання;

· своєчасно прибути на підприємство з щоденником практики;

· вивчити і суворо виконувати правила охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії;

· виконувати внутрішній розпорядок, який діє на підприємстві;

· нести відповідальність за виконувану роботу і за її результати так, як за неї відповідають штатні працівники;

· своєчасно підготувати звіт та індивідуальне завдання;

· захистити практику у встановлений час.

Напередодні початку практики студент повинен отримати щоденник практики, в якому вказуються: база практики, керівник практики від підприємства (установи, організації), керівник практики від навчального закладу, завдання та календарний графік проходження практики. Щоденник підписується керівником практики від навчального закладу та організації.

Перед початком практики пройти на базі практики інструктаж з техніки безпеки. Студент має прибути на місце практики в термін, встановлений цикловою комісією, попередньо оформити необхідні документи.

Під час проходження практики студент зобов’язаний поглибити, розширити, систематизувати та закріпити знання із дисциплін та спеціальної підготовки; ознайомитись із сучасними формами та методами організації i технологією роботи фахівця.

В період стажування студент зобов'язаний дотримуватись установлених на базі практики правил внутрішнього розпорядку, охорони праці, техніки безпеки і санітарії.

Упродовж першого тижня практики студент має ознайомитись з функціями відповідного підрозділу, посадовими обов'язками працівників, із виданими дорученнями, при необхідності проконсультуватися з керівниками практики від коледжу та організації, узагальнити науково-методичні основи виконання завдань на заданій ділянці роботи.

Починаючи з другого тижня стажування, студент має виконувати всю доручену йому роботу відповідно до посадових обов'язків, нести відповідальність за виконану роботу та її наслідки нарівні зі штатними працівниками.

Протягом практики студент зобов’язаний вести щоденник, вказуючи в ньому роботи, які він виконував, та строки їх виконання. Щоденник є звітним документом студента щодо виконання графіку проходження практики. У щоденнику щотижня відмічаються відомості про виконані студентом доручення, про участь студента у заходах організаційного характеру.

Щотижня керівник практики від організації перевіряє щоденник та результати виконання доручень і по закінченні практики складає характеристику про результати стажування, дотримання трудової дисципліни, здобуті досвід та навички, а також про придатність студента до самостійної роботи.

Якщо студенти направляються на практику невеликими групами, то з їх числа на час проходження практики призначається староста, в обов'язки якого входить:

· щоденне ведення табеля перебування студентів на робочих місцях;

· щотижневе пред’явлення табеля керівникам практики від циклової комісії та приймаючої організації;

· здійснення систематичного зв'язку групи практикантів з керівниками практики;

· інформування керівника практики про непорозуміння, які виникають під час проходження практики.

Після завершення процесу стажування студенту необхідно скласти письмовий звіт про результати практики.

Протягом тижня після закінчення практики студент-практикант подає керівнику практики від циклової комісії письмовий звіт про проходження практики, щоденник, завірений підписом керівника практики від організації та її печаткою для здачі диференційованого заліку за результатами проходження практики.

Наявність звіту та щоденника проходження практики є допуском до захисту звіту з практики у встановлений навчальним графіком термін.

Студент, що не виконав вимог до проходження виробничої практики, отримав негативний відгук або негативну оцінку при захисті звіту про практику, до складання державних іспитів не допускається.

5.Обов'язки керівника практики від КОЛЕДЖУ

Керівник практики від навчального закладу затверджується на засіданні циклової комісії. До початку стажування студента на підприємстві керівник практики видає завдання на практику і консультує студента з питань залучення фактичної інформації, необхідної для підготовки звіту.

В обов'язки керівника практики від коледжу входить:

- визначення переліку питань індивідуального завдання, які повинні бути засвоєні студентом до початку стажування для його допуску до виконання функцій на певній посаді і попередньої перевірки рівня відповідності студента цій посаді;

- ознайомлення студентів з метою, завданнями, змістом і календарним графіком проходження виробничої практики, порядком складання звіту і його захисту;

- контроль за забезпеченням нормальних умов праці студентів на робочих місцях;

- відвідування студентів на робочих місцях, перевірка дотримання ними вимог програми практики, контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку і дисципліни студентів на підприємстві;

- зустрічі з керівниками практики від організації (підприємства чи установи) для погодження і вирішення у процесі проходження практики проблем, що виникають;

- інформування завідувача циклової комісії про стан організації та відповідності змістовної частини практики освітньо-кваліфікаційним вимогам до підготовки студентів;

- вжиття заходів для усунення виявлених порушень і недоліків при стажуванні студентів;

- перевірка матеріалів про проходження практики і прийняття участі у роботі комісії із захисту звітів.

 

6. Обов'язки керівника практики від підприємства

Керівником практики від підприємства призначається керівник відділу або провідний фахівець.

Керівник практики від підприємства знайомить студента з організацією роботи і завданнями підрозділу, функціями співробітників. Він видає конкретні завдання, встановлює термін їх виконання, оцінює результати виконання, творче відношення до роботи, дає поради і рекомендації з питань результативного виконання функцій практиканта, перевіряє записи в щоденнику, в необхідних випадках консультує стажера, стежить за формуванням його професійних навиків, контролює додержання трудової дисципліни.

По закінченні терміну стажування він дає характеристику (див. Додаток Б) з місця проходження практики, в якій мають бути відбиті рівень знань та навичок студента, які ним були здобуті у ролі практиканта, його дисциплінованість, відношення до справи, якість і сумлінність виконання ним своїх обов'язків і конкретних доручень, комунікабельність, відносини із співробітниками. Керівник має право клопотатися перед завідуючим циклової комісії про заохочення студента або ставити питання про усунення його від проходження стажування у випадку недобросовісного відношення до виконання своїх обов'язків або порушення трудової дисципліни.

7. Структура та оформлення звіту з практики

Наприкінці практики студент подає керівнику від навчального закладу звіт - систематизований та оформлений підсумок роботи за період проходження практики. Звіт складається у відповідності з індивідуальним планом проходження практики кожного студента. У ньому повинні знайти відображення всі питання, які вивчав студент, а також розрахунки та економічне обґрунтування, виконане під час проходження практики.

Звіт з практики має наступну структуру:

– характеристика про проходження практики (додаток Б);

– титульний лист (додаток А);

– зміст;

– вступ (1 стор.);

– основна частина (20-30 стор.);

– висновки та пропозиції (2-3 стор.);

– список використаних джерел;

– додатки.

 

Загальний обсяг звіту має бути в межах 25-50 стор. (без додатків).

 

У Вступі визначаються цілі і завдання навчальної практики, стан і тенденції розвитку ресторанної індустрії в цілому, в якій функціонує суб’єкт господарювання, де студент проходив практику.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА звіту повинна містити наступні параграфи:

· Характеристика підприємства

· Організація постачання

· Організація виробництва

· Організація обслуговування споживачів

· Організація управління підприємством, правові питання його діяльності

· Охорона праці

· Фінансово-економічна діяльність підприємства

 

Характеристика підприємства – бази практики

Характеристика бази практики: назва, тип, клас, характер бізнесу (виробництво, послуги, торгівля і т.п.); підпорядкованість, юридичний статус, юридична адреса; форма обслуговування, режим роботи.

Організаційна схема підприємства: вказати блоки приміщень (складські, виробничі, торговельні, допоміжні), їх взаємозв’язок. Зробити аналіз взаємозв’язку окремих ділянок виробництва, допоміжних приміщень.

Надати план закладу ресторанного господарства без розміщення обладнання (М 1:100 або 1:50).

Організація постачання

Функціональні обов'язки керівників-спеціалістів, що відповідають за організацію постачання. Форми і джерела постачання продовольчої сировини і продуктів (табл. 2).

Таблиця 2

Джерела постачання сировини і продуктів

№ п/п Група товарів Джерело постачання Періодичність завозу Відстань, км

 

Організація продовольчого постачання. Розрахунок потреби в сировині і напівфабрикатах, складання замовлень.

Порядок закупівлі сільськогосподарської сировини у населення, приватних підприємців і їх документальне оформлення (надати зразки). Додаткові джерела продовольчого постачання. Укладання договорів постачання сировини та продуктів. Види договорів. Подати зразки договорів постачання.

Доставляння сировини і напівфабрикатів: транспорт, тара, способи, маршрути доставки. Порядок укладання договорів на постачання продуктів (зразки договорів, сертифікатів і т.д.).

Порядок укладання договорів із автотранспортними господарствами (привести зразки). Наявність власного транспорту, ефективність його використання.

Організація матеріально-технічного забезпечення. Порядок визначення потреби в предметах матеріально-технічного оснащення. Аналіз рівня оснащення підприємств обладнанням, інвентарем відповідно до норм. Наявність засобів малої механізації.

Основні напрямки удосконалення організації продовольчого та матеріально-технічного постачання.

Організація виробництва

Характеристика складських приміщень: види, оснащення немеханічним обладнанням, режими зберігання. Матеріально-відповідальні особи. Організація роботи.

Склад цехів: заготівельні, доготівельні, спеціалізовані. Організація роботи кожного цеху окремо в такій послідовності: виробнича програма (асортимент і кількість сировини або напівфабрикатів, готових страв), технологічні лінії, характеристика обладнання (тип, марка, технічний стан), кількість працівників, графік виходу на роботу, коефіцієнт використання площі, напрямки удосконалення роботи.

Види документів, які використовуються на підприємстві: наряди-замовлення, накладні, заборні відомості, звіти та ін.

Надати план підприємства з розташуванням обладнання (на міліметровому папері у масштабі 1:100), вказати схему руху сировини, напівфабрикатів, готових страв, відходів виробництва.

Пропозиції щодо покращення організації виробництва на підприємстві.

 

Організація обслуговування споживачів

Особливості торговельної діяльності підприємства. Характеристика приміщень для обслуговування споживачів: види, оснащення меблями, столовим посудом, приборами, столовою білизною. Форми і методи обслуговування, що застосовуються в даному підприємстві. Вид роздавальні, її характеристика. Кількість офіціантів, роздавальників, режим роботи, матеріальна відповідальність.

Провести спостереження (за 2–3 дні) і скласти графік завантаження зали за годинами роботи підприємства, визначити середній процент завантаження зали на день і по годинах роботи, коефіцієнт оборотності місця. Дані занести до табл. 3.

Таблиця 3

Графік завантаження зали

Години роботи Кількість споживачів Процент завантаження зали Коефіцієнт оборотності місць

 

Аналіз меню підприємства (надати за 2 – 3 дні). Якість продукції. Види додаткових послуг. Характеристика рекламних засобів. Методи вивчення та прогнозування попиту на продукцію, послуги підприємства.

Пропозиції з удосконалення організації обслуговування споживачів: можливість перетипізації підприємства, зміна режиму роботи, розширення і покращення асортименту продукції (запропонувати меню), розробка переліку додаткових послуг, покращення рекламної діяльності (запропонувати зразки рекламних повідомлень).

Організація управління підприємством

Організаційна схема підприємства, чисельність працівників кожного підрозділу. Права і обов'язки директора, його заступників і спеціалістів.

Характеристика методів управління колективом: система заохочування праці; наявність постійних виробничих нарад, кулінарної ради, шкіл кулінарної майстерності та ін. Форми підвищення кваліфікації, підбір і розміщення кадрів.

Трудовий договір. Порядок оформлення на роботу. Особливості прийняття на роботу матеріально-відповідальних осіб. Види матеріальної відповідальності, які використовуються на підприємстві.

Трудові суперечки, порядок розглядання трудових суперечок на підприємстві.

Охорона праці

Інструктивні матеріали з охорони праці, які є на підприємстві. Дотримання вимог законодавства з тривалості робочого часу для різних категорій робітників, тарифних відпусток.

Організація роботи з охорони праці: проведення інструктажів, навчання безпечним методам роботи; порядок допуску до роботи на технологічному обладнанні; оформлення документації. Наявність і порядок розслідування нещасних випадків.

Аналіз умов праці на підприємстві: механізація процесів, наявність огороджень механізмів; вентиляція (кондиціювання) повітря, опалення.

Організація пожежної охорони: засоби і методи пожежогасіння, пожежна сигналізація, схема евакуації при пожежі. Пропозиції з охорони праці і пожежної безпеки.

Фінансово-економічна діяльність підприємства

Організація економічної роботи. Штат фінансово-економічного відділу (бухгалтерії). Види звітності.

Обсяг і склад товарообороту підприємства (окремих підрозділів) (табл. 4).

Таблиця 4

Структура товарообороту

Показники Роки, тис. грн. Відхилення
минулий звітний Сума, тис. грн. %
Товарооборот всього        
Продукція власного виробництва        
Покупні товари        
Питома вага продукції власного виробництва     х  

 

Резерви підвищення обсягів товарообороту, випуску продукції (табл. 5, 6).

Таблиця 5

Виконання виробничої програми

Види продукції Одиниці виміру Роки Звітний рік в процентах до минулого року
минулий звітний
Обідня продукція тис. страв      
Булочні вироби ц      
Кондитерські вироби ц      
Напівфабрикати тис. грн.      
Кулінарні вироби тис. грн.      

 

Таблиця 6

Використання продуктів і товарів

Продукти і товари Минулий рік Звітний рік Звітний рік в % до минулого року
сума, тис. грн. питома вага, % сума, тис. грн. питома вага, %
           

 

Порядок і джерела формування валового доходу на підприємстві. Торговельні надбавки і націнки, їх величина за видами сировини (продукції). Внутрішньосистемні скидки, їх величина і порядок призначення.

Податок на додану вартість, порядок його сплачування.

Форми і системи оплати праці, які використовуються на підприємстві, система преміювання, доплат, надбавок. Штатний розклад (надати у додатку). Середня заробітна плата працівників за категоріями (табл. 7).

Таблиця 7

Показники заробітної плати

Показники Одиниці виміру Минулий рік Звітний рік Звітний в % до минулого року
Весь товарооборот в тому числі: тис. грн.      
Оборот з продукції власного виробництва тис. грн.      
Виробництво страв тис. страв      
Середня чисельність працівників осіб      
в тому числі робітників виробництва осіб      
Середній товарооборот на 1 працівника тис. грн.      
Оборот з продукції власного виробництва на 1 робітника виробництва тис. грн.      
Середня кількість страв на 1 робітника виробництва тис. страв      
Фонд оплати праці тис. грн.      
в т. ч. у процентах до товарообороту %      
Середня заробітна плата на 1 працівника грн.      

 

 

Порядок формування ціни на продукцію, що випускається. Провести калькуляцію ціни на 2 – 3 страви.

Кінцевий фінансовий результат (прибуток, збиток). Система і порядок сплати податків до бюджету. Розрахунок доходу і прибутку. Порядок розподілу і використання прибутку (табл. 9).

Таблиця 8

Прибуток і рентабельність (тис. грн.)

Показники Минулий рік Звітний рік Звітний до минулого року
Сума %
Товарооборот        
Валовий доход        
Податок на додану вартість (ПДВ)        
Валовий доход без ПДВ        
Те ж у процентах до обороту        
Комерційні витрати        
Те ж у процентах до товарообороту        
Прибуток від реалізації        
Рентабельність (в % до товарообороту)        
Доходи від позареалізаційних операцій        
Балансовий прибуток (збитки)        
Те ж у процентах до товарообороту        

 

У висновках стисло відобразити результати проходження виробничої практики.

Додатки включають практичний матеріал, необхідний для розкриття змісту практики. До них можуть включатися: ксерокопії засновницьких документів підприємства, рекламні матеріали, таблиці тощо.

До звіту надаються:

· Копії засновницьких документів (Статут, ліцензія).

· Документи (форми від 1 – Г до 10 – Г).

· Схема структури управління готелем.

· Посадові інструкції.

· Пам'ятки з розміщення клієнтів.

· Ціни на проживання в номерах різного рівня комфортності.

· Рекламні буклети, проспекти.

· Фотографії.

 

Звіт з практики оформлюється українською мовою із застосуванням комп’ютерної техніки на аркуші формату А4 (210х297 мм).

Шрифт текстового редактора Word - Times New Roman розміром 14 через 1,5 (півтора) міжрядкових інтервали. Абзацні відступи розміром 1,25 см (стандартні для Word).

Текст звіту з практики необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – 3 см, правий – 1,0 см, верхній – 2 см, нижній – 2 см.

Заголовки структурних частин звіту з практики «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацу. Крапка в кінці заголовка не ставиться.

Кожний розділ звіту з практики слід розпочинати з нової сторінки.

Нумерація сторінок – суцільна на усіх аркушах крім титульного листа, який входить до суцільної нумерації сторінок роботи, але на ньому номер сторінки не проставляється.

Сторінки нумерують у правому верхньому куті листа без крапки.

 

Нумерація структурних частин звіту.

Структурні частини які мають назву «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» не мають номера структурної частини. Інші структурні частини поділяються на розділи та підрозділи, які мають свою нумерацію.

Розділи нумерують послідовно суцільною нумерацією в межах основної частини звіту з практики (між Вступом та Висновками). Перед назвою розділу вказується слово «РОЗДІЛ» та його номер.

(Наприклад - РОЗДІЛ 1 Організаційно-економічна характеристика базового суб’єкта господарювання - перший розділ основної частини).

Підрозділи нумерують послідовно суцільною нумерацією в межах розділу. Перед назвою підрозділу ставиться номер розділу та номер підрозділу. Між номером розділу та номером підрозділу ставиться крапка. (наприклад 3.1).

Цифровий матеріал у роботі необхідно подавати у вигляді таблиці. Таблиця має мати назву та номер. Нумерують таблиці послідовно суцільною нумерацією в межах розділу. В правому верхньому куті над заголовком таблиці вказують «Таблиця» та її номер. У наступному рядку, по центру, вказують назву таблиці. Посилання на таблиці вказують скорочено, наприклад, «… подано в табл. 3.1 «(перша таблиця третього розділу).

Таблицю бажано розміщати на одній сторінці.

При перенесенні частини таблиці на іншу сторінку у верхньому правому куті вказується «Продовження табл. 3.1» або «Закінчення табл. 3.1» Крім того, верхній рядок таблиці має містити заголовки стовпців.

Ілюстрації позначають словом «Рис.», нумерують послідовно суцільною нумерацією в межах розділу. Назву подають під ілюстрацією. Посилання на ілюстрацію вказують скорочено, наприклад, «… наведено на рис. 2.1» (перший рисунок другого розділу)

Посилання на використані джерела вказують між двома квадратними дужками, наприклад, «… в роботі [7, с. 12-14]». Номер має відповідати номеру зі списку використаних джерел.

Список використаних джерел складається в алфавітному порядку прізвищ авторів або заголовків.

Додатки оформлюють як продовження звіту з практики на наступних після списку використаних джерел сторінках і розміщують їх у порядку появи посилань у тексті звіту. Кожний додаток починається з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок. У правому верхньому куті рядка над заголовком друкується «Додаток» і велика літера, що позначає додаток.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, починаючи з літери А, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь.

Під одним заголовком може міститись декілька рисунків, схем, об'єднаних одним змістом. У такому випадку всі складові частини Додатку нумеруються суцільною нумерацією в межах даного Додатку. Кожний рисунок (схема, таблиця) мають мати свою власну назву, а номер складається з літери додатку та порядкового номера складової частини Додатку. Між літерою Додатку та порядковим номером ставиться крапка.

8.Критерії оцінки практики

Процес оцінювання знань студентів включає:

- перевірку керівниками практики звіту з практики;

- захист звіту студентом перед комісією.

Під час захисту оцінюються:

- повнота виконання програми практики та індивідуального завдання;

- рівень відповідей студента на запитання.

Захист звіту має за мету виявити знання студента з вивченої професійної галузі та здатність застосування їх на практиці умовно перебуваючи на відповідних посадах. Студент повинен добре орієнтуватися у змісті поданого до захисту звіту, вміти розкрити вимоги використаних джерел, пояснити методологію звітних записів та звітних відображень, володіти методами аналітичних розрахунків, відповідати у ході захисту на питання як теоретичного, так і практичного характеру, що відносяться до даної професійної галузі, а в ряді випадків, і по суміжним, близьким по змісту, галузям.

Звіт перевіряється керівником практики від Коледжу та захищається перед комісією, яка складається з викладачів профільної циклової комісії.

Студент, який не виконав програму виробничої практики або одержав незадовільну оцінку при захисті звіту, не допускається до подальшого навчання.

Якщо програма практики не виконана студентом з поважної причини, то йому надається можливість пройти практику повторно через рік. Можливість повторного проходження практики через рік, надається і студенту, який на підсумковому заліку отримав негативну оцінку.

Результат захисту практики вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента.

 

 

Таблиця 9

Критерії оцінювання результатів практики

Сума балів Оцінка за національною шкалою
для практики
5 відмінно «Відмінно» - індивідуальний план виконано повністю; документи практики складено у повній відповідності із цією програмою; в повному обсязі набуто знань та вмінь, визначених цією програмою; пропонована оцінка у характеристиці – не нижче «добре»; результати співбесіди підтверджують відповідність документів практики фактичним обставинам проходження практики.
  добре «Дуже добре» - Індивідуальний план виконано повністю, допускається часткове невиконання плану з причин, які не унеможливлювали повного виконання плану, якщо в цілому це не позначилося суттєво на результатах практики; документи практики складено у відповідності із цією програмою за наявності незначних недоліків; практично в повному обсязі набуто знань та вмінь, визначених цією програмою; пропонована оцінка у характеристиці – не нижче «добре»; результати співбесіди підтверджують відповідність документів практики фактичним обставинам проходження практики. Наявні інші незначні недоліки. „Добре” – індивідуальний план виконано повністю, допускається часткове невиконання плану з причин, які не унеможливлювали повного виконання плану, якщо в цілому це не позначилося суттєво на результатах практики; документи практики складено у відповідності із цією програмою за наявності незначних недоліків; практично в повному обсязі набуто знань та вмінь, визначених цією програмою; пропонована оцінка у характеристиці – не нижче «задовільно»; результати співбесіди підтверджують відповідність документів практики фактичним обставинам проходження практики, однак свідчать про наявність незначних прогалин. Наявні інші незначні недоліки.
  задовільно „Задовільно” – індивідуальний план виконано із суттєвими недопрацюваннями; документи практики складено з порушеннями вимог цієї програми; набуто лише основні знання та вміння, визначені цією програмою; пропонована оцінка у характеристиці – не нижче «задовільно»; результати співбесіди підтверджують відповідність документів практики фактичним обставинам проходження практики, однак свідчать про наявність прогалин у повноті проходження практики. Наявні інші недоліки „Достатньо” – індивідуальний план виконано із суттєвими недопрацюваннями; документи практики складено з суттєвими порушеннями вимог цієї програми; набуто лише основні знання та вміння, визначені цією програмою; пропонована оцінка у характеристиці – не нижче «задовільно»; результати співбесіди підтверджують відповідність документів практики фактичним обставинам проходження практики, однак свідчать про наявність значних прогалин у повноті проходження практики. Наявні інші недоліки.
  незадовільно з можливістю повторного складання „Умовно незадовільно” – індивідуальний план не виконано; документи практики складено з такими суттєвими порушеннями вимог цієї програми, що не дозволяють скласти уявлення про проходження практики; набуто лише окремі знання та вміння, визначені цією програмою; результати співбесіди підтверджують невиконання індивідуального плану, наявність значних прогалин у повноті проходження практики. Наявні інші суттєві недоліки, які перешкодили досягненню мети практики. Студентом під час проходження практики допускалися істотні порушення дисципліни, законодавства.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 344 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

841 - | 676 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.