10.1. Сторони зобов'язуються:
10.1.1. Проводити попередні консультації, узгоджувати проекти нормативно-правових актів та власних рішень з питань соціально-трудових відносин, які є предметом цієї Угоди.
10.1.2. Сприяти укладанню колективних договорів в трудових колективах, що перебувають у сфері дії Сторінта приведенню їх норм і положень у відповідність до цієї Угоди.
Сторони визнають недійсними норми колективних договорів та угод,
якщо вони включають соціальні гарантії, пільги, компенсації, нижчі у порівнянні з цією Угодою, Генеральною угодою та чинним законодавством.
10.1.3. Спірні питання, що виникають у ході виконання цієї Угоди, розв’язувати шляхом проведення попередніх консультацій і переговорів.
Надавати одна одній на безоплатній основі статистичну та іншу інформацію з питань, які є предметом цієї Угоди.
10.1.4. Контроль за виконанням Галузевої угоди здійснюється Комісією з контролю за ходом виконання галузевої угоди (Додаток 4 до цієї Угоди). При виявленні порушень виконання цієї Угоди комісія в письмовій формі надсилає подання особам, які підписали Угоду. Сторони зобов’язані не пізніше двотижневого строку провести взаємні консультації щодо змісту подання комісії та прийняти рішення у письмовому вигляді, яке має бути доповненням до Угоди.
10.1.5. Контрольні функції за виконанням Галузевої угоди здійснюють також профспілкові комітети і адміністрації підприємств, установ та організацій, які мають право звернутися у вирішенні питань, що виникли, до Комісії з контролю за ходом виконання галузевої угоди або ж безпосередньо до осіб, які підписали Угоду.
10.1.6. Невиконання керівниками підприємств, установ та організацій умов Галузевої угоди є підставою для розгляду питання про припинення трудового договору (контракту), який був укладений з цими керівниками, згідно з чинним законодавством.
10.1.7. ЦК Профспілки гарантує своє невтручання в оперативно-господарську діяльність керівників підприємств, установ та організацій галузі і забезпечує невтручання інших профспілкових органів, які входять до його складу.
10.1.8. Контроль за виконанням Угоди здійснюється Комісією з контролю за ходом виконання галузевої угоди, яка не менше двох разів на рік розглядає питання контролю за виконанням Угоди і доводить відповідну інформацію до відома профспілкових органів та роботодавців.
10.2. Відповідальність сторін:
10.2.1. Відповідно до Закону України „Про колективні договори і угоди” (ст.ст. 17, 18, 19) Сторони несуть відповідальність за:
- порушення і невиконання положень Угоди;
- не надання інформації, необхідної для здійснення контролю за виконанням даної Угоди;
- ухилення від участі у переговорах щодо внесення змін або доповнень до Угоди.
10.3. Заключні положення:
10.3.1. В двотижневий термін з дня реєстрації Угоди забезпечити її доведення підприємствам, установам та організаціям державної форми власності системи Держкомтелерадіо України, а також галузевим територіальним профспілковим органам для практичного використання.
10.3.3. Кожна із Сторін має право вносити пропозиції щодо змін та доповнень до тексту Угоди. Ці пропозиції можуть бути враховані лише за згодою обох Сторін.
10.3.4. Сторони зобов’язуються у разі невиконання положень Угоди з об’єктивних причин (погіршення фінансового стану, тощо) своєчасно вносити до даної Угоди відповідні зміни і доповнення.
10.3.5. Ця Угода підписана у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із Сторін.
Угоду підписали:
В.о.Голови Державного комітету Голова Центрального комітету
телебачення і радіомовлення Профспілки працівників
України культури України