ВИКОРИСТАННЯ МЕДИЧНИХ БАНОК
Лекции.Орг

Поиск:


ВИКОРИСТАННЯ МЕДИЧНИХ БАНОК
Навчальна мета: уміти підготувати хворого до процедури; по­ставити медичні банки; продезінфікувати банки.

Виховна мета: навчити обережно використовувати відкритий вогонь.


Початковий обсяг знань: потрібно знати механізм дії медич­них банок; показання до використання банок; ділянки тіла, на які ставлять банки; протипоказання до використання банок; можливі ускладнення під час виконання процедури, надання допомоги.

Оснащення:

1) банки медичні ємкістю 30—60 мл;

2) емальований лоток;

3) 96% розчин етилового спирту або ефір;

4) затискувач або металевий стрижень із нарізкою;

5) вата;

6) вазелін;

7) сірники;

8) рушник або пелюшка;

9) дезінфекційний розчин.

Механізм дії банок. За рахунок створюваного в банці від'ємно­го тиску настає місцевий приплив крові та лімфи до шкіри з під­леглих тканин і органів. Унаслідок розриву найдрібніших судин у товщі шкіри відбуваються множинні крововиливи. Вилита кров розкладається, продукти її розпаду всмоктуються, у кровоносне русло надходять біологічно активні речовини, які справляють сти-мулювальну дію на окремі тканини та органи. Це супроводжуєть­ся розсмоктуванням запальних вогнищ, зменшенням болю.

Показання до застосування банок: запальні процеси в органах грудної клітки (бронхіти, трахеїти), міжреброва невралгія, міозит, радикуліт, гіпертонічна хвороба.

Ділянки тіла, на які ставлять банки. Банки ставлять на груд­ну клітку, за виключенням ділянки серця, грудних залоз, хребта, а також на поперекову ділянку праворуч і ліворуч. У разі значних жирових відкладень можна ставити банки також на лопатки, а в деяких випадках — на сідниці та стегна.

Протипоказання до застосування банок. Туберкульоз легень, легенева кровотеча, кахексія, гарячка, злоякісні пухлини, підви­щена кровоточивість тканин, загальне збудження. Банки не став­лять також дітям у зв'язку з тонкою грудною стінкою. Вони мо­жуть спричинити крововиливи в легеневу тканину, що шкідливо для організму.

Ускладнення, що можуть виникнути під час виконання проце­дури, надання допомоги. Якщо залишити банки на шкірі хворого довше встановленого часу (понад 8—10 хв), можуть з'явитися пу­хирці, наповнені геморагічною рідиною рожевого кольору.


У разі сильного нагрівання банок можуть виникнути опіки. Вони також можуть утворитися внаслідок необережного пово­дження з вогнем у випадку падіння спалахуючої краплини горю­чої рідини або тупферу на шкіру.

У разі виникнення пухирів або опіків їх обробляють 5% роз­чином калію перманганату. Навколо опіків шкіру змазують вазе­ліном.

Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 417 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.