Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Проаналізуйте основні види роботи психолога у початковій школі.




 

Основними завданнями діяльності психологічної служби у початковій школі в роботі з дітьми є:

- визначення готовності дитини до навчання у школі та побудова на цій основі корекційно-розвивальних програм індивідуального розвитку та визначення найбільш оптимальної навчальної програми;

- адаптація дитини до навчання, нового шкільного колективу, формування навичок навчальної діяльності та самоконтролю;

- визначення особливостей сімейного виховання та найближчого соціально­
го оточення, прищеплення навичок міжособистісного спілкування;

- раннє виявлення здібностей, інтересів і нахилів дитини та побудова на цій
основі позакласної та позашкільної роботи, залучення до різноманітних
форм творчої самореалізації;

- визначення причин труднощів у навчанні та адаптації до шкільного життя та побудова на цій основі корекційно-розвивальних програм;

- профілактика неуспішності, девіантної поведінки та конфліктів з однолітка­ми і старшими;

- формування довільності психічних процесів, самоконтролю, навичок само­
стійної учбової діяльності.

Якщо коротко описувати завдання психологічної служби у роботі з вчителями, класоводами, вихователями, то можна виокремити наступні:

- підвищення психологічної культури шляхом проведення консультацій, на­вчальних семінарів і тренінгів;

- здійснення моніторингів і психодіагностичних обстежень як класу в цілому,
так і окремих учнів за власною ініціативою і на прохання педагогів;

- спільна корекційно-розвиткова робота з учнями, що мають труднощі в адаптації чи навчанні;

- спільна робота з батьками та найближчим соціальним оточенням.

У роботі з батьками школярів-початківців психологічна служба має наступні загальні завдання:

- здійснення просвітницької роботи шляхом проведення навчальних семінарів, тренінгів, індивідуальних і групових консультацій, лекторіїв і т.п.;

- вивчення практики сімейного виховання у сім'ях учнів та їх найближчого соціального оточення;

- профілактика конфліктів і різних форм насильства у сім'ях, грубого пово­дження з дітьми та недогляд за ними.

Початкова школа надає психологові унікальну нагоду простежити динаміку розвитку психічних новоутворень та особистісних структур від самих витоків шкіль­ного навчання, при необхідності скоригувати небажані відхилення та прогнозувати ті чи інші наслідки педагогічних і психологічних впливів. Це й зумовлює необхідність виключної уваги психолога до початкової школи. Доцільно, щоб молодшими класами займався окремий психолог.

 

Визначте сутність поняття «накопичений травматичний стрес» та охарактеризуйте його основні прояви: в сфері емоцій, когніцій, в мотиваційно-смислової, на рівні поведінки. Які ситуації найчастіше призводять до формування синдрому «накопиченого ТС»?

 

Накопичений або кумулятивний стрес - це звичайний, часто виявляється і найбільш руйнівний вид стресу. Якщо з ним не боротися, то він з часом вражає ефективність роботи людей.

Кумулятивний стрес найпоширеніший і невловимий вид стресу. Він проявляється в умовах, коли людина страждає від тривалих беззмінних викликають почуття безвиході комбінації особистих, робочих і ситуаційних чинників.

Найкращим захистом від шкідливого впливу будь-якого виду стресу є інформація про деякі загальні ознаки та симптоми. Хоча кумулятивний стрес характеризується вкрай індивідуальними проявами, наступний список наводить приклади станів із загальними ознаками.

· Тривала втома · Скарги на фізичний стан, головні болі · Порушення сну · Зміни апетиту емоційні реакції· Заклопотаність · Почуття відчуженості · Бажання перебувати на самоті · Негативізм / цинізм · Підозрілість / параноя · Депресія / хронічна печаль · Почуття напруги · Втрата радість до життя · Втрата почуття гумору
поведінкові реакції· Роздратованість · злість, звинувачення інших · небажання починати чи закінчувати проект · відхід з соціуму / небажання спілкуватися · абсентеїзм · небажання відпочивати · стан самооскорбленія, самолікування · посилене споживання алкоголю · ризиковану поведінку.

Джерела кумулятивного стресу.Стрес, пов'язаний з роботою.

Напруга. Напруга, пов'язане з браком часу / тимчасової пресинг є найпоширенішим. Для вирішення нескінченного потоку коротко- і довгострокових проблем необхідно вживати негайних / блискавичні рішення.

Вимоги. Робоча ситуація вимагає багато чого як від вкрай досвідчених так і молодих працівників:· Тривалий робочий день, часто в стані втоми· Некомфортні / небезпечні умови роботи· Необхідність послідовного прояви здорових думок і швидкого чіткого реагування· Необхідність приймати рішення і визначати пріоритетні напрямки в вкрай нестабільних умовах з використанням невизначеною інформації· Необхідність контролювати емоції, для того щоб ефективно функціонувати і відповідати на потреби інших в умовах, де присутні почуття стурбованості, страху і безвиході.

Рольова відповідальністю. Персонал з різноманітним досвідом і ступенем підготовки, виконує призначені йому ролі, зазвичай схильний до певних стресових проявів / почуттям, що виникають з різних джерел:· Почуття неадекватності при зіткненні з новими незнайомими завданнями в умовах надзвичайних станів / екстрених ситуацій.· Почуття розгубленості і безвихідності / розчарування в тому випадку, якщо робочі обов'язки чітко не визначені керівниками.· Робочі конфлікти в умовах, коли чітко не визначені посадові обов'язки і межі повноважень / відповідальності.

Труднощі у встановленні пріоритетних завдань для керівників, які повинні закінчити оперативну роботу, одночасно реагуючи на потреби персоналу.· Необхідність приймати правильні рішення щодо забезпечення громадської інформацією, з урахуванням оперативних, бойових, робітників і умов безпеки.· Стурбованість зневагою сімейних обов'язків.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 166 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2469 - | 2254 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.