Боротьба з заростанням труб
Лекции.Орг

Поиск:


Боротьба з заростанням труб

 

В сучасних житлових будинках передбачається господарське, протипожежне і гаряче водопостачання, а також каналізація і водостоки.

Завдання служби експлуатації:

1 Безперебійне постачання води в необхідній кількості і з необхідним напором, і якістю, що відповідає державним стандартам на питну воду.

2 Забезпечення довговічності системи.

3 Усунення втрат і витоків води.

4 Запобігання замерзання систем.

5 Боротьба з шумом, створюваним працюючими системами.

6 Проведення поточного ремонту.

7 Виявлення проектних і будівельних недоліків і їх усунення.

8 Захист труб від корозії.

9 Боротьба з заростанням труб.

Надійна робота систем водопостачання залежить від якості монтажних робіт і правильної експлуатації системи. Після завершення робіт по ремонту або підготовці до сезонної експлуатації необхідно проводить гідравлічне випробування трубопроводів випробування проводять після наповнення системи водою. тиск в трубопроводі має бути робоче + 0,5 МПа. Необхідний напір в системі водопроводу повинен забезпечуватися системою автоматичним включаються підвищувальних насосів. При різких коливаннях напору на вводі в будівлю встановлюється регулятор тиску, який підтримує постійний розрахунковий натиск. Регулювання системи холодного водопостачання полягає в встановлення нормативних тисків перед водозабірної арматурою і витрати через неї. Експлуатація систем гарячого водопостачання повинна забезпечувати безперебійну подачу гарячої води розрахункової температури в усі санітарні прилади будинку. Температура води, подається до водорозбірних точках (кранам, змішувачів), повинна бути не менше 60 0С у відкритих системах гарячого водопостачання і неменше 50 0С - в закритих. Норми проектування вимагають передбачати для знову споруджуваних, реконструйованих і капітально-ремонтуються будівель з системами холодного та гарячого водопостачання прилади вимірювання водоспоживання - лічильники холодної та гарячої води. Лічильники повинні встановлюватися на вводах в будівлю, в квартиру і на від галуженнях трубопроводів в вбудовані або прибудовані приміщення до житлових будинків. Один раз в два місяці необхідно проводити профілактичний огляд, в процесі якого уточнюються обсяги робіт з поточного ремонту, визначаються несправності які вимагають проведення капітального ремонту, проводиться профілактичний ремонт, налагодження і регулювання арматури і обладнання. при технічному обслуговуванні виконуються заявки мешканців щодо усунення несправностей (засмічення систем, усунення течі, зміцнення приладів, заміна запірної арматури і т.д.).У ремонтно-експлуатаційних підприємствах є книгаремонтів, де реєструються всі недоліки, виявлені в системі і дані по їх усуненню. При експлуатації систем водопостачання спостерігаються втрати води, пов'язані з витоками. Витоку виявляються при оглядах або по заявці жителів.

Всі втрати і витоку діляться:

1 Невраховані - втрати з труб до водоміра, які виникають при аваріях і розкраданнях.

2 Враховані, але марно витрачаються - витоку з кранів через перепади тиску при регулюванні температури.

3 Невраховані водоміром, але корисно витрачаються - витрати на пожежогасіння та полив території. Замерзання води в трубах має запобігати теплоізоляцією. При відключенні системи опалення взимку через аварій, все водяні системи випорожнюються. Часто в водопровідних системах виникають шуми, що свідчать про порушення нормального режиму роботи і викликають скарги населення. Причини виникнення шуму:

- За рахунок виходу з ладу прокладок;

- Через зниження перетину трубопроводів;

- Повітря в трубопроводі - зазвичай після заповнення трубопроводу після ремонтних робіт;

- При високому тиску перед арматурою;

- При швидкість води в трубі більше 3 м / с;

- При вібрація насосних установок. Методи боротьби з шумом:

- Активні методи (застосування обладнання - малошумного, закріплення обладнання та арматури);

- Пасивні методи (звукоізоляція, віброізоляція трубопроводів і насосів).

Для запобігання передчасного зношування трубопроводів, необхідно застосовувати заходи щодо захисту труб від запотівання шляхом теплоізоляції труб і вентиляції приміщень, де вони знаходяться; корозії шляхом використання оцинкованих труб або фарбування; заростання.

Боротьба з заростанням може вестися кількома методами:

- Гідропневматичне промивання (на 1 м3 води додається 6 м3повітря);

- Гідравлічна промивка з підвищеним тиском;

- Хімічний метод (25% розчин соляної кислоти або фосфатними комплексами);

- Механічний метод. Все це відноситься і до системи опалення, але тут ще здійснюється підготовка до зими.

 

Питання до закріплення матеріалу:

 

1. Назвіть основні заходи з технічної експлуатації систем холодного

водопостачання будівель.

2. Чи правильне таке твердження: «Капітальний ремонт системи холодного

водопостачання – це додаткове прокладання трубопроводів, встановлення

додаткових санітарних приладів, заміна значної частини трубопроводів

і арматури, повна заміна трубопроводів і арматури»?

3. Чи правильне таке твердження: «Реконструкція системи холодного

водопостачання – це принципова зміна схеми, конструкції, обладнання

системи»?

4. Назвіть основні заходи з технічної експлуатації систем каналізації

будівель.

5. Чи правильне таке твердження: «Головним завданням технічної експлу-

атації систем каналізації будівель є безперебійне приймання і відведення

стічних вод»?

6. Чи правильне таке твердження: «Основними несправностями систем

каналізації будівель є засмічення, витоки, несправності санітарних

приладів»?

 

Лекція 11: Технічна експлуатація систем каналізації

План:

1.Основні причини порушення роботи каналізації

2. Зовнішній і технічний огляд системи каналізації

3. Прочищення каналізаційних систем

Система внутрішньої каналізації складається з мережі трубопроводів, приймачів стічних вод і пристроїв для огляду і очищення трубопроводів. Експлуатація системи каналізації повинна забезпечити безперебійний відведення господарських вод від кухонних мийок і раковин, умивальників, ванн від унітазів. Відвід має відбуватися без освіти підпорів і засмічень, тобто перетин труб повинно забезпечувати безперешкодне відведення стоків. Для запобігання смердючих, горючих та вибухонебезпечних газів з каналізаційної мережі в приміщенні все приймачі стічних вод(Раковини, умивальники ) підключаються до мережі через гідравлічні затвори. З цією ж метою кожен стояк виводять на горище хоч греблю гати на 0,7 м. Діаметр витяжних труб повинен бути більше діаметру труби стояка на 50мм.

Основні причини порушення роботи каналізаційної системи(Особливо в новь побудованих висотних будівлях в результат і осадових деформацій):

- Порушення стикових з'єднань

- Пошкодження труб і ухилів

.- Порушення роботи сифонів при швидкій течії стічних водможе статися "зрив" вакуумом водяного затвора в сифонах - цевикликає запах.

- Порушення роботи витяжки вентиляції.

Роботи з технічної експлуатації каналізаційних систем.

 

Технічну експлуатацію систем каналізації можна розділити на наступні пункти обслуговування:

- Проведення регулярного промивання та прочищення каналізаційних систем; - Контроль нормального функціонування самопливної мережі і напірних водопроводів;

- Видалення засмічень і забруднень в каналізаційній системі;

- Капітальні ремонтні роботи в мережах каналізації;

- Запобігання аварійним ситуаціям;

- Проведення при обслуговуванні систем каналізації лабораторних перевірок санітарно-епідеміологічного якості стічних вод;

- Контроль нових мереж і споруд, в тому і числі і прийом нових споруд;

- Збір, зберігання і ведення всієї супутньої технічної документації, пов'язаної з експлуатацією систем каналізації. Експлуатація систем каналізації пов'язана з промивками і прочищення з'являються засмічень, для чого в каналізаційні труби вмонтовані спеціальні пробки. За санітарними нормами промивка і прочищення повинна поєднуватися з дезінфекцією, для якої застосовується 5-відсотковий розчин хлорного вапна.

Обслуговування систем каналізації неможливо без регулярних оглядів і перевірок, спрямованих на попередження аварійних ситуацій, виявлення несправностей і дефектів, в тому числі порушень герметичності стиків і стояків трубопроводів і підводів. Огляди в обслуговуванні каналізаційних систем В експлуатації систем каналізації існує два види огляду водопровідних мереж - зовнішній і технічний, їх ще називають поверхневим і глибоким оглядами каналізаційних систем.

Зовнішній або поверхневий огляд здійснює обхідник раз на місяць згідно із заздалегідь затвердженим графіком. При виявленні незначних порушень останні усуваються прямо на місці самим обхідником, серйозні порушення відзначаються на карті. Це робиться для того, щоб пізніше для їх усунення прибула група фахівців, озброєна необхідним обладнанням.

Технічний або глибокий огляд має на увазі ретельне, копітка дослідження всієї каналізаційної системи, яке проводиться раз на півріччя - навесні і восени. За результатами технічного огляду готується відповідна технічна документація, на підставі якої буде прийматися рішення про необхідність проведення поточного або капітального ремонту.

Прочищення каналізаційних систем.

Профілактичне прочищення проводять для запобігання засмічення каналізаційних систем і порушення його нормального функціонування. Частота прочищення каналізаційних труб безпосередньо залежить від їх діаметра, умов їх експлуатації і загальним їх станом. Профілактичні прочищення здійснюються двома способами - гідравлічним і механічним. Останній спосіб має на увазі використання ручної праці та різних пристосувань для розпушення загустілого і отверділого осаду і видалення його з каналізаційної системи. А ось гідравлічна прочищення здійснюється за допомогою спеціальних надувних камер з брезентовим або прогумованої оболонкою. За своєю формою камери являють собою мечі з трохи меншим діаметром, ніж діаметр труби, прочищення якої необхідно провести. Переміщається камера всередині колекторів за допомогою спеціальних каркасів, тросів і шарнірів. Зазор між краями камери і труби призначений для прогонки води під тиском, яке створюється під час руху камери по трубі. Цей потік води під тиском розмиває накопичився осад, який пізніше видаляється вручну з нижніх колодязів систем. Прочищення труб, чий діаметр перевищує 70 см, здійснюється за допомогою порожніх циліндрів, виготовлених з металу або з дерева. Аварійну прочищення здійснюють в залежності від діаметра труби і ступеня закупорки (повна або часткова) за допомогою пробивний дроту, за допомогою штанги або за допомогою підмиву водою. Часто при виникненні аварійних ситуацій використовують відразу декілька способів прочищення. У разі якщо ці методи прочищення не усунули закупорку труб, тоді застосовується розколювання труби з напрямком всіх стічних вод в обхід аварійної ділянки.

 

Питання до закріплення матеріалу:

 

1. Основні причини порушення роботи каналізації

2. Зовнішній і технічний огляд системи каналізації

3. Прочищення каналізаційних систем.

4. Назвати способи прочишення каналізаціі.

5. Що таке аварійне прочищення каналізації.

 

 

 

 

Лекція 12: Технічна експлуатація систем теплопостачання

План:

1.Технічне обслуговування системи опалення

2.Основні несправності системи опалення і її регулювання.

Ремонт системи опалення

Тепловий комфорт в приміщеннях будівель створюється пристроєм систем опалення, компенсуючих тепловтрати через огороджувальні конструкції. Підтримка розрахункової температури повітря в опалювальних приміщеннях забезпечується регулюванням параметрів теплоносія: його температурою і тиском на вході і виході з системи опалення в зале-мости від зовнішньої температури повітря. Сучасні норми проектування вимагають передбачати установку приладів регулювання, контролю і обліку витрат теплоти для кожної квартири, а в опалювальних приладів встановлювати регулюючу арматуру (як правило автоматичні терморегулятори). Житлова кімната, кухня, вбиральня, вестибюль, загальний коридор, приміщення для культурномасових заходів, навчальних і спортивних занять, приміщення для адміністрації і персоналу 18-20ºв кутових 20-22º Ванна, поєднане приміщення ванної та вбиральні, душова загальна 25ºВестибюль, загальний коридор, передня, сходова клітка в квартирному доме16Пральня, прасувальна, сушильна в гуртожитку 15Машинне відділення ліфтів, сміттєзбірнакамера: 5

Технічне обслуговування системи опалення включає:

контроль за її роботою і усунення несправностей. Для нормального функціонування системи опалення протягом опалювального сезону складається графік обходу систем, в який включається:

- Детальний огляд розвідних трубопроводів - 1 раз на місяць;

- Огляд насосів, запірної, контрольно-вимірювальної арматури - 1 раз на тиждень;

- Видалення повітря з системи;

- Контроль за температурою і тиском теплоносія;

- Відновлення пошкодженої теплової ізоляції внеопалюваних приміщеннях;

- Перевірка працездатності засувок і вентилів - 2 рази на місяць;

- Огляд технічного стану теплового пункту.

При ремонтах системи опалення в зимовий час, колиприпиняється циркуляція води в системі і її температура знижується до 50С, необхідно виробляти спорожнення системи у запобіганні її перемерзання.

Основні несправності системи опалення:

- Контур-ухили труб;

- Чи не прогрів через засмічення опалювальних приладів;

- Нещільність зварних з'єднань;

- Шорсткість труб, яка призводить до заростання. При підготовці до зими, влітку вимірюють температуру зовнішнього шару ізоляції на горищі і в підвалі, вона не повинна бути вище температури повітря на 40С.

Для регулювання систем опалення проводять:

- Ревізію арматури;- Встановлюють відсутні пробкові крани на стояках;

- Замінюють несправні регулювальні крани у нагрівальних приладів;

- Перевіряють герметичність запірної арматури на трубах введення тепломережі;

- Проводять пробні топки системи опалення.

Для збільшення терміну служби теплової енергії, палива і води необхідно застосовувати засоби автоматичного регулювання та контролю за роботою системи опалення, підтримувати в ній розрахункові параметри температури і тиску теплоносія, зменшувати теплові втрати в житлових будинках через огороджувальні конструкції, підтримувати теплову ізоляцію трубопроводів в справному стані.

У процесі ремонту системи відновлюють:

:- Кріплення всього обладнання, виробляють чистку і ремонт насосів, знімають і перевіряють контрольно-вимірювальні прилади;

- Знімають засувки для огляду і ремонту - 1 раз на три роки;

- Перевіряють щільність сальників - 1 раз на рік;

- Замінюють прокладки фланцевих з'єднань - 1раз в 5 років.

Системи опалення бувають місцеві та центральні. До систем центрального опалення відноситься комплекс інженерних пристроїв, що забезпечують опалення всіх приміщень будівлі або групи будівель. До місцевих систем опалення відносяться: пічне, газове і електричне .

Системи опалення бувають: з верхнім розведенням; з нижньої розводкою.

 

 

Питання для закріплення теми

 

1. Яке призначення системи опалення будівлі?

2. Що є вихідними даними для визначення часу початку аварійно-

відновлювальних робіт при ремонті системи опалення будівлі?

3. Яке приміщення будівлі приймають як представницьке?

4. Яке значення має розрахункова температура повітря у приміщенні

до аварії системи опалення?

5. Що таке побутові теплові надходження в будівлі?

6. Як впливає температура зовнішнього повітря на зміну температури

в приміщенні в результаті аварії системи опалення?

7. Якими двома способами можна усунути несправності елементів

системи опалення?

8. Чи правильне таке твердження: «Ремонт інженерного устаткування

будівлі – це відновлення працездатності інженерних систем шляхом:

1) заміни; 2) ремонту на місці зношених або зруйнованих вузлів і

деталей»?

9. Які управлінські та інженерно-технічні рішення треба приймати при

виникненні в будівлі несправності аварійного характеру?

10. Які управлінські та інженерно-технічні рішення треба приймати, якщо

в холодний період року виникла аварія системи опалення?

 

             

              Лекція 13: Ремонт будівель основні поняття

План:

1.Капітальний ремонт

Поточний ремонт

Планово-попереджувальний ремонт

Ремонт будівель і споруд - це комплекс організаційних і технічних заходів щодо усунення фізичного і морального зносу. Існують наступні види ремонтів будівель і споруд - це поточний ремонт в ході, якого виробляється роботи з відновлення справності конструкцій та інженерних систем, і капітальний ремонт в ході, якого проводяться роботи по відновленню ресурсу будівлі споруди в цілому, при необхідності проводяться перепланування, а так само заміна або навіть модернізація інженерних систем. Капітальний ремонт будівель і споруд. Капітальний ремонт включає в себе усунення несправностей всіх зношених елементів будівлі і споруди. Ці елементи можуть бути відремонтовані, або замінені на більш довговічні й економічні. В ході такого виду ремонту не підлягають заміні наступні елементи: кам'яні і бетонні фундаменти, несучі стіни і каркаси. Але варто зазначити, що в ході капітального ремонту при економічному обгрунтуванні, можливі перепланування об'єкта, оснащення відсутніми або новими видами інженерних будинкових систем та благоустрій прилеглої навколишньої території. Поточний ремонт будівель та споруд. Поточний ремонт проводиться з періодичністю, яка забезпечує найбільш ефективну експлуатацію будівлі і споруди. Цей вид ремонту здійснюється в проміжку після здачі будинку в експлуатацію до капітального ремонту, або від капітального ремонту до наступного саме капітального ремонту. При виконанні робіт в ході поточного ремонту необхідно враховувати кліматичні умови в яких, є експлуатація ремонтується будівлі, особливості конструктивних рішень, технічний стан і режим експлуатації будівлі, споруди.

Планово-попереджувальний ремонт. Вище ми перерахували якщо так можна сказати класичні види ремонтів будівель і споруд. Зараз же поговоримо про те, що таке планово-попереджувальний ремонт (ППР). Система ППР складається з періодичних проведених ремонтів, ці ремонти проводяться в міру зносу елементів або інженерних систем об'єкта. Такий вид ремонту на сьогоднішній момент є найефективнішим і менш витратним, ніж капітальний або косметичний. Періодичність капітального ремонту. Нижче представлена ​​таблиця, в якій представлена ​​рекомендована періодичність капітального ремонту будівель і споруд. Варто враховувати, що терміни між ремонтних робіт залежать від групи капітальності, до якої відноситься житловий будинок.

 Періодичність капітального ремонту будівель по капітальності 1 18-25 років 2,3 15-20 років 4,5 12-15 років 6,7 9-12 років 8 ремонт недоцільний.

 

 

Питання для закріплення теми:

1. У чому полягає поточний плановий ремонт будівлі?

2. Хто здійснює, як правило, поточний ремонт будівлі?

3. З яких трьох основних розділів складається дефектний акт на виконання

поточного ремонту будівлі?

4. Як визначають об’єми робіт з поточного ремонту будівлі?

5. Чи правильне таке твердження: «Об'єми робіт з поточного ремонту

визначають шляхом обмірів і розрахунків, а витрата матеріалів і

виробів – відповідно до комплексних нормативів витрати матеріалів»?

6. Які управлінські та інженерно-технічні рішення треба приймати для

здійснення поточного ремонту будівель?

 

 

                        Лекція 14: Поточний ремонт будівель.

План:

1.Основні поняття про поточний ремонт будівель.

2. Документація для поточного ремонту будівель.

3. Перелік робіт з капітального ремонту.

Поточний ремонт будівлі - комплекс ремонтно-будівельних робіт

з метою відновлення її конструкцій та систем інженерного

обладнання, а також підтримання експлуатаційних якостей, не

пов'язаних зі зміною основних техніко-економічних показників.

Додаток

                                 до листа Держбуду України,

                                 Держжитлокомунгоспу України

                                 24.02.2005 N 7/8-134,

                                             N 4/3-260

                                _____________________________

                                     (назва організації,

                                       що затверджує)

 

                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                 "___" ____________ 200_ р.

 

                                         ДЕФЕКТНИЙ АКТ

 

На ремонт ___________________________________________________

                                              (найменування об'єкту)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Умови виконання робіт _______________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Обсяги виконання робіт

N з/п|  Найменування робіт і витрат Одиниці виміру Кількість Примітки
         
         
         
         
         
         
         

 

Склав __________________________________________________

  (організація, посада, підпис, ініціали, прізвище)

 

 Перевірив _________________________________________________

      (організація, посада, підпис, ініціали, прізвище

 

Фундаменти

 

1.1. Відновлення планування навколо будівлі.

 1.2. Ремонт вимощення навколо будівлі з відновленням до 20% загальної його площі.

 1.3. Заміна окремої цеглини в огородженні зовнішніх приямків навколо підвальних приміщень.

 1.4. Встановлення на розчині окремої ослабленої цегли у фундаментних стінах з внутрішнього боку підвальних приміщень.

 1.5. Розчищення і зашпарування нещільностей у збірних і монолітних бетонних фундаментних стінах.

 1.6. Ремонт лицювання фундаментних стін з боку підвальних приміщень, перекладення не більше 2% цегляної кладки облицьованих поверхонь.

 1.7. Ремонт штукатурки фундаментних стін з боку підвальних приміщень в обсязі не більше 5% загальної площі оштукатурених фундаментних стін.

2. Стіни і колони

 2.1. Встановлення на розчині окремих ослаблених цеглин, що випали.

 2.2. Розшивання розчином дрібних тріщин у цегляних стінах.

 2.3. Відновлення захисного шару бетону залізобетонних конструкцій і панелей.

 2.4. Розчищення і ретельне зашпарування вертикальних і горизонтальних швів великоблочних і великопанельних стін у місцях підвищеного продування і проникнення атмосферної вологи.

 2.5. Ремонт кам'яного облицювання цоколя у обсязі до 10% загальної площі облицювання.

 2.6. Укріплення затискачів, раніше встановлених на дерев'яних стінах.

 2.7. Законопачування окремих місць у рубаних стінах.

 2.8. Установлення захисних кутиків на цегляних і бетонних колонах.

Перегородки

 3.1. Укріплення існуючих перегородок встановленням йоржів, клинів та ін.

 3.2. Закладання отворів і просвітів верхньої частини перегородок при їхньому осіданні, а також у місцях прилягання до стін.

 3.3. Установлення на розчині окремих послаблених цеглин у перегородках.

 3.4. Заміна окремих порваних сіток у дерев'яно-сітчастих перегородках.

 3.5. З'єднання чистих дощатих перегородок.

 3.6. Заміна розбитого скла в заскленій частині перегородок.

4. Покрівлі і покриття

 4.1. Підсилення стропильних ніг нашиванням обрізками дощок чи інших додаткових кріплень.

 4.2. Установлення додаткових болтів і скоб у місцях послаблених з'єднань, стиків тощо.

 4.3. Дрібний ремонт дерев'яних ферм покриття (підтягання болтів).

 4.4. Відновлення захисного шару в місцях оголення арматури залізобетонних конструкцій (ферм, балок, плит покриття).

 4.5. Дрібний ремонт пристроїв закривання і відкривання світлових ліхтарів.

 4.6. Антисептичний і протипожежний захист дерев'яних конструкцій.

 4.7. Ремонт слухових вікон.

 4.8. Відновлення або ремонт виходів на дах.

 4.9. Закріплення фальців і обтискання гребенів у сталевій покрівлі з промащенням гребенів і свищів замазкою.

 4.10. Установлення різного роду латок на сталевій покрівлі.

 4.11. Ремонт металевої покрівлі в окремих місцях із заміною до 10% загальної площі покриття.

 4.12. Заміна окремих плиток у черепичній та інших видах покрівлі з окремих плиток.

 4.13. Ремонт окремих місць покрівлі з рулонних матеріалів з перекриттям до 20% загальної площі покриття або повне покриття покрівлі без заміни існуючих елементів.

 4.14. Ремонт окремими частинами настінних жолобів і карнизних спусків. Закріплення зірваних сталевих листів.

 4.15. Ремонт чи відновлення покриттів навколо димових труб та інших виступних частин на покрівлі.

 4.16. Закріплення сталевих парапетів, ремонт оголовків вентиляційних шахт газоходів, каналізаційних стояків та інших виступких частин на покрівлі.

 4.17. Відновлення і ремонт драбин на дахах.

 4.18. Періодичне пофарбування стальної покрівлі.

 4.19. Періодичне промащування рулонних покрівель нафтобітумною мастикою.

 4.20. Ремонт воронок внутрішніх водостоків.

5. Перекриття і підлоги

 5.1. Відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій перекриттів (прогонів, балок і плит).

 5.2. Закладання вибоїн у цементних, бетонних і асфальтових підлогах (до 10% загальної площі).

 5.3. Заміна окремих шашок на торцевій підлозі (до 10% загальної площі).

 5.4. Заміна пошкоджених і вставлення плиток, які випали, в керамічних, цементних, мармурових підлогах.

 5.5. Ущільнення дощатих підлог.

 5.6. Підклеювання окремих місць лінолеуму.

 5.7. Дрібний ремонт паркетної підлоги.

 5.8. Закріплення дерев'яних плінтусів і галтелей, що відстали, чи їх заміна.

 5.9. Ремонт цементних плінтусів.

 5.10. Додаткове утеплення горищних перекриттів з додаванням мастики і засипки.

 

6. Вікна, двері і ворота

 6.1. Виправлення перекосів дверних полотен і воріт та закріплення їх металевими кутиками і нашиванням планок.

 6.2. Закріплення переплетень з частковою заміною слупиків.

 6.3. Улаштування нових кватирок.

 6.4. Заміна розбитого скла, промащення фальців замазкою.

 6.5. Проконопачення віконних і дверних коробок у дерев'яних рубаних стінах, а також промащення зазорів між коробкою і стіною в кам'яних стінах.

 6.6. Закладання тріщин під підвіконнями.

 6.7. Заміна несправних віконних і дверних приладів.

 6.8. Утеплення вхідних дверей і воріт.

 6.9. Встановлення пружин на зовнішні двері.

7. Сходи і ганки

 7.1. Закладання вибоїн у бетонних і кам'яних сходах, сходових площадках і в пандусах.

 7.2. Заміна окремих зношених дощок у дерев'яних сходах і площадках.

 7.3. Закріплення поручнів на сходових маршах із заміною окремих ділянок дерев'яного поручня.

 

8. Внутрішні штукатурні, облицювальні і малярні роботи

 8.1. Ремонт штукатурки стін і стелі з попереднім оббиванням штукатурки (до 10% оштукатурених поверхонь стін і стелі).

 8.2. Заміна облицювання стін (до 10% загальної площі облицьованої поверхні).

 8.3. Пофарбування приміщень і окремих конструкцій.

Фасади

 9.1. Укріплення відпалих облицювальних плиток, архітектурних деталей чи цегли в перемичках, карнизах та інших виступких частинах будівлі (не більше 10% загальної площі облицьованої поверхні).

 9.2. Ремонт зовнішньої штукатурки в окремих місцях (до 5% оштукатуреної поверхні фасаду).

 9.3. Ремонт водостічних труб, воронок, колін, відводів, лотків, а також усіх зовнішніх сталевих і цементних покриттів на виступких частинах фасадів будівлі.

 9.4. Пофарбування фасадів будівлі звичайними розчинами.

 9.5. Очищення чи промивання від кіптяви і пилу фасадів, що облицьовані чи пофарбовані стійкими розчинами.

10. Печі

 10.1. Дрібний ремонт печей з частковою заміною пічних пристроїв, з розшиванням тріщин і шабруванням зовнішніх поверхонь.

 10.2. Усунення завалів у печах.

 10.3. Виправлення розробок.

 10.4. Ремонт димових труб і боровів.

 10.5. Побілення труб.

Центральне опалення

 11.1. Промивання трубопроводів системи центрального опалення (щорічно після закінчення опалювального сезону).

 11.2. Регулювання системи центрального опалення.

 11.3. Усунення протікання у трубопроводі, пристроях і арматурі шляхом підтягання муфт, контргайок та ін.

 11.4. Заміна окремих секцій опалювальних приладів і невеликих ділянок трубопроводів під час усунення протікань і засмічення у трубах.

 11.5. Ремонт (у тому числі набивання сальників) і заміна в окремих приміщеннях регулювальної і запірної арматури.

 11.6. Укріплення існуючих гачків, хомутів, кронштейнів і підвісок, а також установлення додаткових засобів кріплення трубопроводів і пристроїв.

 11.7. Утеплення розширювальних баків на горищі, зливних і повітряних труб.

 11.8. Пофарбування трубопроводів і приладів.

 11.9. Промивання конденсаційних горщиків і баків, грязьовиків.

12. Вентиляція

 12.1. Усунення підсосів у повітроводах.

 12.2. Закріплення існуючих підвісок, хомутів і цапф, а також встановлення додаткових засобів кріплення повітроводів.

 12.3. Дрібний ремонт вентиляторів, калориферів, електромоторів і опорних пристроїв для них (фундаментів, площадок і кронштейнів).

 12.4. Дрібний ремонт вентиляційних шахт, дефлекторів, жалюзі і грат.

 12.5. Пофарбування повітроводів і вентиляційного обладнання.

13. Внутрішній водопровід і каналізація

 13.1. Усунення протікання у пристроях і з'єднаннях водопровідних і каналізаційних труб.

 13.2. Закріплення каналізаційних і водопровідних труб.

 13.3. Утеплення водопровідних і каналізаційних труб у місцях охолодження.

 13.4. Прочищення каналізаційних трубопроводів і приладів.

 13.5. Заміна невеликих ділянок трубопроводів.

 13.6. Ремонт і заміна арматури.

 13.7. Заміна окремих пристроїв (бачків, унітазів, умивальників, раковин та. ін.).

14. Гаряче водопостачання

 14.1. Очищення бойлерів від накипу і відкладів.

 14.2. Дрібний ремонт насосних і моторних установок.

 14.3. Заміна водорозбірних кранів, утеплення труб і інші невеликі за обсягом роботи аналогічно до перелічених у попередніх розділах "Центральне опалення" і "Внутрішній водопровід і каналізація".

15. Електроосвітлення і зв'язок

 15.1. Перетяжка відвислої внутрішньої електропроводки і встановлення додаткового кріплення з заміною установлювальної арматури (вимикачів, патронів, розеток).

 15.2. Заміна окремих ділянок електропроводки (до 10%).

 15.3. Зняття і відновлення електропроводки при виконанні робіт з поточного ремонту стін, перекриттів і перегородок.

 15.4. Дрібний ремонт групових розподільних і запобіжних щитів і коробок.

 

ДЛЯ СПОРУД

16. Водопровідно-каналізаційні споруди

 16.1. ТРУБОПРОВОДИ ТА АРМАТУРА МЕРЕЖІ

 16.1.1. Зачеканення окремих розтрубів.

 16.1.2. Зварювання чи підварювання окремих стиків сталевих труб.

 16.1.3. Закладання окремих місць для усунення протікання з установленням ремонтних муфт, хомутів, бандажів чи шляхом заварювання.

 16.1.4. Заміна окремих труб.

 16.1.5. Набивання сальників, підтягування болтів і заміна окремих сальників на арматурі.

 16.1.6. Заміна болтів і прокладок у фланцевих з'єднаннях фасонних частин арматури.

 16.1.7. Відновлення покажчиків.

 16.1.8. Ремонт кріплення гідрантів.

 16.1.9. Ремонт водорозбірних колонок.

 

16.2. КОЛОДЯЗІ

 16.2.1. Усунення окремих свищів у стінах колодязів.

 16.2.2. Замурування окремої випадної цегли.

 16.2.3. Заміна окремих ходових скоб.

 16.2.4. Ремонт сходів.

 16.2.5. Ремонт окремих місць штукатурки.

 16.2.6. Виправлення вичок.

 16.2.7. Обробка зачеплених люків.

 

16.3. ВОДОЗАБОРИ І ГІДРОТЕХНІЧНІ СПОРУДИ

 16.3.1. Греблі, дамби, водоспуски, канали.

 16.3.1.1. Зашпарування тріщин у бетонних водоскидах і в тілі греблі.

 16.3.1.2. Виправлення пошкоджень у берегоукріплювальних одежах і в кріпленнях укосів (до 2% загальної площі кріплення).

 16.3.1.3. Заміна окремих елементів у дерев'яних конструкціях.

 16.3.1.4. Укріплення закладних частин металевих конструкцій.

 16.3.1.5. Пофарбування металевих конструкцій.

 16.3.1.6. Відновлення захисного шару в надводних частинах залізобетонних споруд.

 16.3.2. Водяні свердловини

 16.3.2.1. Заміна зношених частин верхнього водоприймального бака.

 

16.4. ОЧИСНІ СПОРУДИ

 16.4.1. Ремонт окремих місць штукатурки з затиранням і залізненням (до 10% загальної площі оштукатурених поверхонь).

 16.4.2. Зашпарування дрібних тріщин.

 16.4.3. Ремонт і пофарбування люків, сходів.

 16.4.4. Заміна окремих скоб.

 16.4.5. Відновлення геометричних форм країв жолобів фільтрів.

 16.4.6. Ремонт повітроводів.

 16.4.7. Ремонт ізоляції окремих місць.

 16.4.8. Ремонт грат зі зміною окремих прутків.

 16.4.9. Ремонт жолобів двоповерхових відстійників із заміною окремих дощок у дерев'яних жолобах.

 16.4.10. Розрівнювання завантаження в аерофільтрах і біофільтрах з додаванням завантажувального матеріалу (до 5% загального обсягу завантаження).

 16.4.11. Ремонт окремих місць кладки в біофільтрах.

 16.4.12. Ремонт огороджувальних валиків, лотків і дощатих перегородок мулових ділянок.

 16.4.13. Промивання споруд, трубопроводів і дренажних мереж.

 16.4.14. Фарбування трубопроводів.

 16.4.15. Заміна окремих фільтрових пластинок в аеротенках (до 2% загальної кількості).

 16.4.16. Відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій.

 16.4.17. Часткова заміна теплової ізоляції труб у водонапірній башті (до 5% ізольованої поверхні труб).

 16.4.18. Пофарбування металевих баків.

 16.4.19. Ремонт трубопроводів із заміною окремих труб.

 

17. Теплофікація

 17.1. КАНАЛИ І КАМЕРИ

 17.1.1. Усунення окремих свищів у стінах прохідних каналів і закладання окремої випадної цегли.

 17.1.2. Заміна окремих ходових скоб.

 17.1.3. Ремонт сходів.

 17.1.4. Оправлення зачеплених люків.

 

17.2. ТРУБОПРОВОДИ І АРМАТУРА

 17.2.1. Зварювання і підварювання окремих стиків труб.

 17.2.2. Заміна окремих труб.

 17.2.3. Частковий ремонт теплової ізоляції (до 5% загальної довжини трубопроводу).

 17.2.4. Набивання сальників, підтягування болтів і заміна окремих деталей арматури.

 17.2.5. Заміна болтів і прокладок у фланцевих з'єднаннях.

 

18. Під'їзні і внутрішньозаводські залізничні шляхи

 18.1. ЗЕМЛЯНЕ ПОЛОТНО

 18.1.1. Викошування трави з укосів.

 18.1.2. Планування і очищення укосів.

 18.1.3. Очищення і виправлення кюветів, канав, лотків, швидкотоків, оглядових колодязів.

 18.1.4. Очищення дренажів після спаду весняних вод.

 18.1.5. Очищення і дрібний ремонт дернування, мостових, фашин, кам'яних відсипок і підпорних стін.

 18.1.6. Очищення і дрібний ремонт регуляційних споруд (стінок, дамб і ін.).

 18.1.7. Очищення і дрібний ремонт фільтрувальної частини насипу.

 

18.2. ВЕРХНЯ БУДОВА ЗАЛІЗНИЧНОЇ КОЛІЇ

 18.2.1. Виправлення поштовхів, перекосів, осідань.

 18.2.2. Підбивання шпал.

 18.2.3. Перешивання шляху.

 18.2.4. Рихтування шляху.

 18.2.5. Розгонка зазорів.

 18.2.6. Ремонт шпал.

 18.2.7. Розгонка шпал.

 18.2.8. Оправлення баластової призми.

 18.2.9. Очищення і змащування рейкових скріплень.

 18.2.10. Заміна одиночних шпал (не більше 30 шпал на рік на 1 км шляху).

 18.2.11. Заміна тріснутих рейок.

 18.2.12. Заміна окремих елементів переїздів.

 18.2.13. Фарбування шляхових знаків.

 18.2.14. Фарбування шлагбаумів і надовбнів переїздів.

 

18.3. ШТУЧНІ СПОРУДИ (МОСТИ, ТУНЕЛІ)

 18.3.1. Підтягування і заміна болтів.

 18.3.2. Виправлення котків.

 18.3.3. Заміна слабких заклепок.

 18.3.4. Заміна поодиноких дефектних елементів.

 18.3.5. Зашпарування тріщин в опорах.

 18.3.6. Установлення на місце окремих каменів, які випали або змістилися.

 

19. Автомобільні шляхи

 19.1. Виправлення узбіччя з плануванням і ущільненням.

 19.2. Очищення водовідводних каналів і кюветів.

 19.3. Ліквідація колії, просадок і вибоїн шляхом ямного ремонту, а також розсипів висівок дрібного щебеню і закладання швів і тріщин цементно-бетонних покриттів.

 19.4. Виправлення окремих бортових каменів.

 19.5. Заміна дорожніх знаків.

 19.6. Ремонт штучних споруд в обсязі, прийнятому для залізничних споруд. з

 

Питання для закріплення теми:

1. У чому полягає поточний плановий ремонт будівлі?

2. Хто здійснює, як правило, поточний ремонт будівлі?

3. З яких трьох основних розділів складається дефектний акт на виконання

поточного ремонту будівлі?

4. Як визначають об’єми робіт з поточного ремонту будівлі?

5. Чи правильне таке твердження: «Об'єми робіт з поточного ремонту

визначають шляхом обмірів і розрахунків, а витрата матеріалів і

виробів – відповідно до комплексних нормативів витрати матеріалів»?

6. Які управлінські та інженерно-технічні рішення треба приймати для

здійснення поточного ремонту будівель?

 

                     Лекція 15. Капітальний ремонт будівель

План:

1.Основні поняття про капітальний ремонт будівель.

2. Документація для капітального ремонту будівель.

3. Перелік робіт з капітального ремонту.

Капітальний ремонт будівлі - комплекс ремонтно-будівельних

робіт, пов'язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних

показників, із заміною або відновленням несучих або

огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни

будівельних габаритів об'єкту та його техніко-економічних

показників.

Капітальний ремонт жилих будинків здійснюють на підставі затверджених перспективних планів. Зведені списки будівель, призначених для капітального ремонту в районі, погоджують з архітектурно-планувальним відділом району, затверджують у районному органі самоврядування і міському управлінні. Вони є підставою для оформлення замовлення на складання проектно-кошторисної документації. Замовлення оформлюють відділи (групи) технічного нагляду за капітальним ремонтом будинків при районних управліннях (об'єднаннях) житлового господарства. До замовлення на виготовлення проектно-кошторисної документації додають: технічний паспорт будівлі і домоволодіння; по поверхові плани і генплан ділянки; паспорт на кольорове вирішення фасадів, що видають архітектурні органи; довідку спеціалізованої газової служби про стан внутрішніх газових мереж і газових вводів; довідку про відпускання газу, води та джерела тепло- і енергопостачання від відповідних служб, якщо раніше будівля вони не обслуговували або потрібна його реконструкція.

Проектна організація до початку інженерних обстежень технічного стану будівель вивчає первинну документацію, звертаючи особливу увагу на причини, що викликали передчасне зношення елементів будинку.

Всю проектну документацію погоджують із замовником (відділом капітального ремонту), експлуатаційною i підрядною організаціями.

Передачу підрядним організаціям затвердженої технічної документації на капітальний ремонт жилих будинків здійснюють до 1 вересня року, що передує рокові проведення ремонтно-будівельних робіт. Для об'єктів, в яких початок ремонту планують на друге півріччя, правилами й нормами технічної документації строк передачі останньої підрядчику встановлюють не пізніше 1 грудня.

Капітальний ремонт жилих будинків проводять на підставі перспективних планів, затверджених місцевим органом самоврядування або міськими житловими управліннями. Замовлення на включення в план капітального ремонту оформлюють до кінця червня року, що передує запланованому.

Технічну документацію на капітальний ремонт розробляє проектна організація відповідно до проектного завдання i технічних умов. Проектна організація проводить інженерне обстеження будинків, звертаючи першочергову увагу на причини, що викликали передчасне зношення елементів будинків. На всі об'єкти, забезпечені проектно-кошторисною документацією, складають титульні списки, які затверджують місцеві органи самоврядування після погодження з житловими управліннями, до 1 вересня року, що передує рокові ремонту.

До початку робіт підрядні організації подають замовнику графік проведення робіт і журнал технічного й авторського нагляду. Не пізніше як за 15 днів до початку ремонтних робіт замовник повинен закінчити відселення мешканців з будинків, що підлягають ремонту (якщо воно потрібне за проектом організації робіт). Готовність, об'єкта до ремонту підтверджується актом, затвердженим представниками експлуатаційної організації, відділу технічного нагляду за капітальним ремонтом (ВКБ), ремонтно-будівельної та проектної організацій.

Робочий проект з капітального ремонту складається з таких

розділів:

а) для об'єктів житла, соціальної сфери і комунального

призначення:

- загальна пояснювальна записка;

- архітектурно-будівельні рішення;

- технологічні рішення (при необхідності);

- рішення з інженерного обладнання;

- проект організації капітального ремонту;

- кошторисна документація;

б) для об'єктів благоустрою:

- загальна пояснювальна записка;

- організація ремонтно-будівельних робіт;

- оцінка впливу на довкілля;

- робоча документація;

- кошторисна документація.

 

 

Додаток

                                 до листа Держбуду України,

                                 Держжитлокомунгоспу України

                                 24.02.2005 N 7/8-134,

                                             N 4/3-260

                                _____________________________

                                     (назва організації,

                                       що затверджує)

 

                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                 "___" ____________ 200_ р.

 

 

                                         ДЕФЕКТНИЙ АКТ

 

На ремонт ___________________________________________________

                                              (найменування об'єкту)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Умови виконання робіт _______________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Обсяги виконання робіт

N з/п|  Найменування робіт і витрат Одиниці виміру Кількість Примітки
         
         
         
         
         
         
         

 

Склав __________________________________________________

  (організація, посада, підпис, ініціали, прізвище)

 

 Перевірив _________________________________________________

      (організація, посада, підпис, ініціали, прізвище

Перелік робіт з капітального ремонту

         1. Фундаменти та підвальні приміщення

1. Часткове перемурування (до 15%) та підсилення фундаментів

під зовнішніми та внутрішніми стінами та стовпами кам'яних та

дерев'яних будівель, не пов'язані з надбудовою будівлі.

2. Підсилення основ під фундаменти кам'яних будівель, не

пов'язане з надбудовою будівлі.

3. Підсилення та переробка фундаментів під інженерним

устаткуванням в котельнях та пральнях.

4. Ремонт цегляного облицювання фундаментних стін з боку

підвалів в окремих місцях з перекладанням більше 10 цеглин в

одному місці.

5. Перемурування цегляних цоколів.

6. Часткове або повне перемурування приямків біля вікон

підвальних та цокольних поверхів.

7. Улаштування або ремонт гідроізоляції фундаментів в

підвальних приміщеннях.

8. Заміна в дерев'яних будинках трухлявих дерев'яних

фундаментних стільців на нові дерев'яні, цегляні, бутові, бетонні

або залізобетонні стовпи.

9. Зміна дерев'яних цоколів.

10. Відновлення просілого або улаштування нового вимощення

навкруги будівлі з метою охорони грунту під фундаментами від

розмивання або перезволожування.

11. Відновлення або ремонт існуючої, а також улаштування

нової дренажної системи або водовідвідних канав від фундаментів та

стін будівель.

                        2. Стіни

1. Ремонт кам'яних стін та ремонт кам'яного облицювання

цоколя та стін (більше 10 облицьовувальних плиток в одному місці).

2. Перемурування цегляних цоколів (більше 10 цеглин в одному

місці).

3. Мурування на розчині цеглин, що вивітрилися або випали, -

більше 10 в одному місці.

4. Повне або часткове перемурування та кріплення цегляних

зовнішніх стін, не пов'язане з надбудовою будівлі, що не перевищує

25% загальної площі їх у будівлі, а також зміна в дерев'яних

будівлях окремих вінців, що не перевищують 25% загальної площі

стін.

5. Укріплення стін натяжними та металевими зв'язками.

6. Забивання тріщин у цегляних стінах з виніманням та

розчищенням старого мурування та улаштування нового, з

перев'язуванням швів у старому муруванні.

7. Відновлення шару гідроізоляції всієї горизонтальної

площини по обрізу фундаменту.

 8. Пробивання в стінах отворів площею понад 0,05 кв.м.

9. Кріплення або підсилення кам'яних стін, що відхиляються

від вертикального положення і мають деформації.

10. Перемурування старих карнизів, парапетів, брандмауерів,

приямків та частин стін, що виступають.

11. Перемурування окремих, таких, що прийшли у негідність,

віконних та дверних перемичок.

12. Перебирання просілих та випучених дерев'яних стін з

подальшим їх укріпленням стискачами.

13. Заміна старої обшивки та засипки каркасних домів.

14. Ремонт дерев'яного каркасу стін із заміною новим

матеріалом до 25%.

15. Повна заміна забирки між фундаментними опорами в будівлях

з улаштуванням необхідної обшивки та засипки цоколя.

16. Перемурування, ремонт або підсилення старих простінків та

цегляних стовпів.

17. Часткове розбирання існуючих внутрішніх стін та мурування

нових (до 25% загального об'єму), пов'язане з переплануванням

приміщень.

18 Ремонт або підсилення контрфорсів та інших укріплювальних

пристроїв стін.

19. Ремонт, підсилення або заміна зовнішніх та внутрішніх

цегляних, залізобетонних та металевих колон (до 25% загального

об'єму), не пов'язані з надбудовою будівель.

20. Заміна різних видів заповнювачів в стінах з кам'яними,

залізобетонними та металевими каркасами (до 50% загальної площі

стін).

                   3. Фасади будівель

1. Відновлення зовнішньої штукатурки з подальшим фарбуванням

фасадів будівель.

2. Відновлення облицьовувальних плиток фасаду будівлі із

заміною окремих плиток новими або обштукатурювання цих місць з

гюдальшим фарбуванням під кольор облицьовувальних плит.

3. Відновлення та переробка тяг карнизів, поясків, сандриків

та інших частин фасаду будівлі, що виступають.

4. Суцільна заміна та встановлення водостокових труб, а також

усіх зовнішніх металевих та цементних покриттів на частинах фасаду

будівлі, що виступають.

5. Суцільне фарбування фасаду будівлі стійкими фарбами.

6. Заміна або улаштування нових грат та огорож на дахах і

балконах будівель.

7. Заміна або підсилення усіх несучих та огорожувальних

конструкцій балконів та еркерів.

8. Відновлення ліпнини та ліпних прикрас.

9. Піскоструменеве очищення фасадів та цоколів.

10. Очищення з подальшим фарбуванням фасадів, облицьованих

цеглою.

11. Зміна карнизних жолобів та перекриття покрівлі карнизів.

12. Відновлення старих або встановлення нових воріт.

13. Олійне фарбування фасадів дерев'яних будівель.

                     4. Перегородки

1. Ремонт та відновленнястарих перегородок із заміною

обв'язок та дошок у кількості більше 2 кв.м в одному місці.

2. Розбирання та встановлення нових перегородок.

3. Ремонт облицювання перегородок плитковим матеріалом.

4. Підсилення звукоізоляції перегородок оббиванням їх

додатковим шаром оргаліту або іншими матеріалами з подальшим

нанесенням шару штукатурки, оклеюванням шпалерами або фарбуванням.

5. Поповнення засипки двошарових перегородок з подальшим

забиванням дошками та виконанням усіх опоряджувальних робіт.

6. Перестановка перегородок при переплануванні.

7. Заміна дерев'яних перегородок, що прийшли у негідність,

новими з прогресивних матеріалів.

                5. Перекриття та підлоги

1. Заміна старих міжповерхових перекриттів та перекриттів

горищ новими конструкціями або підсилення старих несучих

елементів.

2. Перестилання чистих підлог з вирівнюванням лагів та

додаванням нового матеріалу.

3. Перестилання паркетних підлог з виправленням або заміною

обгратування.

4. Перестилання підлог на лагах на перших поверхах з

виправленням або заміною основи або відновленням цегляних

стовпчиків.

5. Заміна окремих балок перекриттів, нарощування кінців балок

протезами з усіма подальшими роботами.

6. Заміна підбору між балками з усіма подальшими роботами.

7. Часткова заміна підлог дощатих, паркетних, з лінолеуму,

бетонних та плиткових з подальшим фарбуванням або натиранням

мастикою.

8. Відновлення бетонних, асфальтових, мозаїчних, плиткових,

цементних, торцевих та інших видів підлог та їх основ.

9. Ремонт або улаштування нових залізобетонних перекриттів з

готових настилів.

10. Поновлення бетонної основи для підлоги з улаштуванням

нової підлоги замість зношеної.

11. Ремонт або заміна стін підпідлогових каналів.

12. Підсилення усіх видів міжповерхових перекриттів та

перекриттів горищ.

13. Торкретування залізобетонних перекриттів при їх

ушкодженнях.

                  6. Дахи та покрівлі

1. Заміна кроквяних ніг, мауерлатів, кроквяних ферм або

елементів ферм та обгратування під покрівлю.

2. Заміна дошок опалубки в місцях розжолобків та карнизних

спусків.

3. Заміна старих конструкцій даху готовими залізобетонними

елементами з покриттям толем, руберойдом та іншими покрівельними

матеріалами.

4. Ремонт металевої покрівлі (більше 10% загальної площі

покриття).

5. Ремонт або заміна зношених металевих огорож на дахах.

6. Ремонт або заміна зношених пожежних сходів.

7. Улаштування нових лазів на дах, слухових вікон та

перехідних містків до них.

8. Перебудова дерев'яного даху у зв'язку із заміною сталевої

покрівлі іншими покрівельними матеріалами.

9. Ремонт покрівель етернітових, толевих, руберойдових,

тесових, покрівель з покрівельної стружки, гонтових та інших в

окремих місцях з використанням більше 10% нових матеріалів або

суцільна заміна їх іншими матеріалами.

10. Перемурування димових та вентиляційних труб на даху.

11.Суцільна заміна старих настінних жолобів, спусків та

покривів навкруги димових труб та інших пристроїв, що виступають

над покрівлею.

12. Ремонт та фарбування несучих конструкцій світлових

ліхтарів.

13. Ремонт механічних та ручних пристроїв, що відчиняються та

зачиняються, рам світлових ліхтарів.

14. Переулаштування світлових ліхтарів з  малої освітленості

приміщення на велику.

                  7. Сходи та балкони

1. Заміна вибитих східців та площадок (підлог) кам'яних

сходів новими.

2. Відновлення дерев'яних сходів.

3. Заміна дерев'яних сходів вогнетривкими.

4. Улаштування нових ганків.

5. Повне перекладання сходових маршів та площадок.

6. Заміна косоурів, балок площадок або зварювання ушкоджених

частин косоурів.

7. Заміна перил та поручнів сходів.

8. Ремонт перил та поручнів сходів понад 5% загальної їх

кількості.

9. Великий ремонт та заміна балконів.

10. Ремонт сходових клітин, що включає ремонт штукатурки,

підлог, заміну східців та перил.

                       8. Прорізи

1. Заміна віконних рам, дверних полотен та підвіконних дошок

з фарбуванням та встановленням нових приладів і склінням.

2. Заміна новими віконних та дверних коробок, рам та косяків

з наличниками або перев'язування їх з додаванням нових матеріалів

з повним їх забиванням.

3. Ремонт окремих стулок віконних рам із склінням при об'ємах

більше 5% загальної кількості.

4. Ремонт дверей з перев'язуванням та заміною окремих частин

в них при об'ємах більше 3% загальної кількості.

5. Пробивання нових та розширення існуючих  віконних та

дверних прорізів з виготовленням, встановленням та фарбуванням

нових віконних та дверних блоків.

6. Ремонт воріт, хвірток та стовпів з додаванням понад 5%

нового матеріалу.

7. Ремонт або відновлення огорож в об'ємі більше 5%

загального протягу.

8. Ремонт та заміна окремих елементів металевих та дерев'яних

віконних рам, каркасів дверей і воріт та їх фарбування.

            9. Штукатурні та малярні роботи

1. Штукатурення стін та стель наново або місцями більше

1 кв.м.

2. Малярні та відбійні роботи, викликані ремонтом стель або

штукатуренням стін.

3. Фарбування віконних рам, дверей, стель, стін та підлог

після проведеного капітального ремонту цих конструкцій.

4. Олійне фарбування радіаторів, труб опалення, водопроводу,

каналізації, газифікації після капітального ремонту системи або

нового монтажу її, якщо витрати здійснюються за рахунок

капітального ремонту.

5. Відновлення або заміна облицювання поверхні стін в

санвузлах та на кухнях з додаванням нового матеріалу.

6. Оббивання стін та стель сухою штукатуркою.

7. Відновлення ліпних деталей усередині приміщення.

                  10. Печі та вогнища

1. Ремонт, перемурування старих   та улаштування нових

обігрівальних печей, кухонних вогнищ, вмазаних котлів та димоходів

до них.

2. Перемурування або улаштування нових димоходів,

вентиляційних каналів та димових труб.

3. Переобладнання печей для спалювання в них газу, вугілля.

         11. Центральне опалення та вентиляція

1. Заміна котлів, насосів та вентиляторів новими.

2. Заміна та встановлення додаткових секцій чавунних котлів,

гарнітури та окремих ділянок трубопроводів.

3. Заміна радіаторів, що стали непридатними, та встановлення

додаткових секцій.

4. Улаштування виносних топок та пристосування до котлів під

дуттєве топлення.

5. Заміна димогарових труб, котлів.

6. Заміна ізоляції трубопроводів.

7. Заміна моторів для насосів центрального опалення.

8. Диспетчеризація та автоматизація котелень.

9. Улаштування вентиляції котельні.

10. Перемурування обмурівки котлів та димоходів.

11. Ремонт котлів, бойлерів, електромоторів, насосів та

вентиляторів з розбиранням та заміною вузлів та деталей.

12. Установлення бойлерів.

13. Роботи, викликані великими аваріями опалення.

14. Заміна трубопроводу центрального опалення.

15. Улаштування центрального опалення замість пічного, з

пристосуванням існуючого приміщення під котельню та монтаж

устаткування котельні.

В окремих випадках при неможливості пристосувати під котельню

існуючі приміщення, дозволяється до існуючої будівлі зробити

прибудову площею не більше 65 кв.м або збудувати будинок котельні

такої ж площі.

16. Переведення котелень з твердого палива на газове.

17. Установлення заплат на сталевий котел, бойлер,

сухопарник, бак.

18. Виготовлення та встановлення нового кожуха.

19. Заміна  змійовика-теплообмінника, запобіжних важільних

клапанів.

20. Установлення відсутніх або заміна таких, що вийшли з

ладу, вантузів, повітрозбірників з трубопроводом та арматурою.

21. Заміна металевих димових труб, що прийшли в негідність.

22. Приєднання будівель до теплофікаційних мереж (при

відстані від будівлі до мережі не більше 150 м).

23. Ремонт або улаштування нових фундаментів під котли та

інше устаткування.

24. Відновлення або улаштування нового футерування та

облицювання котлів центрального опалення.

25. Усі будівельні роботи, пов'язані з капітальним ремонтом

або улаштуванням нової системи.

26. Улаштування нових збірних коробів з шлакобетонних та

інших плит.

27. Ремонт збірних коробів із заміною ділянок новими та з

фарбуванням їх.

28. Улаштування нової, відновлення або переулаштування

системи вентиляції.

29. Відновлення вентиляційних шахт та камер.

30. Ремонт та заміна калориферів.

31. Ремонт та заміна вентиляційного устаткування.

             12. Водопровід та каналізація

1. Заміна ушкоджених ділянок трубопроводів.

2. Улаштування нових водорозборів усередині приміщення.

3. Перекладення підземних ліній водопровідних  та

каналізаційних труб.

4. Установлення додаткових санітарно-технічних приладів при

пе


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Оформлення акту загального огляду майна | Занятие 1. Что есть риторика.

Дата добавления: 2018-10-18; просмотров: 64 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.204 с.