Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 2. Типи рослинних композицій

Рослинна композиція – компонування в єдине ціле рослинних форм, що гармоніюють між собою, з ємкістю для посадки та додатковими елементами.

 

За характером конструктивного зв'язку з інтер'єром композиції можуть бути мобільними, стаціонарними і вбудованими.

Мобільні композиції розміщують в пересувних квіточницях, для формування модульних садів, забезпечуючи взаємозв'язок різних елементів.

Стаціонарні композиції розміщують в підлогових контейнерах, які не переміщуються по площі будівлі або приміщення. При цьому можна доповнювати композиції, змінювати протягом сезону та ін.

Вбудовані композиції розміщуються в стаціонарних ємкостях, вбудованих в конструкцію перекриття.

 

Залежно від структури, розміщення елементів в просторі можна виділити кілька основних типів рослинних композицій:

1. Точкові композиції – групують в одній ємкості з однієї або декількох рослин. Сприймаються, як правило, як окремі акценти. Розташовані можуть бути на підлозі, столі, в кашпо.

2. Лінійні композиції характеризуються великою протяжністю в просторі і мають прямолінійну або ламану конфігурацію. Так можна оформити вікно, «зелену» перегородку, вітрину, бордюр. Рослини розташовують в таких композиціях як на одному рівні, так і на різній висоті від підлоги.

3. Вертикальні композиції включають елементи з частиною несучих конструкцій і стін і допомагають зробити візуально приміщення вищим.

4. Площинно-орнаментальні композиції розміщують в горизонтальній або злегка піднятій площині з ґрунтопокривних і невеликих рослин, які разом з сипучими інертними матеріалами створюють малюнок, кольорові плями, орнамент. Розташовані вони можуть бути в одній або декількох квіточницях, з застосуванням декоративних елементів. Виконують у вигляді клумб, партерів, рослинного килима, настільних композицій. Вони вимагають хорошого огляду з різних точок приміщення.

5. Рельєфні композиції створюють з дрібних рослин, застосовують сипучі інертні матеріали, камені, мініатюрні фонтани-джерела, струмочки, міні-водойми. Застосовують архітектурні акценти у вигляді валуна, кам'яної скульптури, дрібного шматка дерева без кори і т.ін. Рельєфна композиція може бути сформована з переносних контейнерів різної висоти. Використовують їх в рокарії, мініатюрних ландшафтах, модульних садах.

6. Фронтальні рослинні композиції характеризуються невеликою глибиною. Можуть бути розташовані як вертикально, так і горизонтально. Найчастіше зустрічаються в пристінних, вертикальних формах озеленення.

7. Об'ємні композиції мають відносно рівномірний розвиток за всіма трьома напрямками в просторі або з переважанням вертикальної складової. Сприймаються при русі навколо такої композиції. Доповнюються МАФ, водоймою, скульптурою, камінням.

8. Глибинно-просторові композиції характеризуються переважанням простору над елементами, які формують композицію. Часто окремі частини об'єднують загальним художнім задумом, який розкривається поступово, змінюючись при огляді. Їх створюють в зимових садах і великих зелених зонах.

 

При тривалому використанні композиції з рослин їх поділяють на постійні, трансформовані, тимчасові і композиції зі змінними тимчасовими компонентами.

Постійні розраховані на їх використання протягом тривалого терміну (в зимових садах, рокарії).

Трансформовані складають з урахуванням ймовірного видозмінювання, але без додавання нових компонентів.

Тимчасові композиції після певного терміну повністю видаляються або замінюються.

Композиції зі змінними тимчасовими компонентами передбачають часткову заміну елементів і введення нових.

 

При складанні рослинної композиції необхідно враховувати функції, які виконують рослини.

Структурні (основні) рослини – середні або великі за розмірами, найбільш довговічні, можуть бути осьовими і акцентними. Осьова рослина, як правило, найвища, але займає не більше 25% всієї площі композиції. Акцентна рослина має оригінальну форму, незвичне галуження, кольорову гаму листя, ефектне цвітіння. Вона служить естетичним центром композиції.

Допоміжні рослини виконують підпорядковану роль, будучи «наповнювачами» композиції. Їх розміри, колір, габітус залежать від основної рослини. Вони за розмірами менші, ніж основні.

Відтіняючі рослини часто грунтопокривні, що створюють фон і закривають субстрат, підкреслюють контури композиції.

Фонові рослини формують фон для всієї композиції.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | 
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-04-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 337 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.