Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Земельний фонд підприємства




РОЗДІЛ ІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1. Природні та економічні умови розташування підприємства

Усі підприємства розрізняються по безлічі показників, тому при вивченні якої-небудь проблеми в окремому господарстві необхідно освітити його з економічної точки зору, щоб показати до якого типу воно відноситься, у якому напрямку спеціалізується і які його особливості.

Досліджуване підприємство ТОВ «Рубін» знаходиться в селі Розкошівка Теплицького району, Вінницької області. Село Розкошівка засноване в 1615 році, проживає в цьому селі близько 653 жителів. ТОВ «Рубін» розташоване на на низинній рівнині, яка на сході переходить в гірський кряж.

ТОВ “Рубін” створено у 2003 році за адресою Вінницька обл.,с. Розкошівка, вул. Центральна, 101.

Для даної місцевості характерний плоско рівнинний тип рельєфу. Територія господарства має високий ступінь розореності (84,9%), що в значній мірі сприяє розвитку як водної так і вітрової ерозії. Переважним типом ґрунтів є чорноземи типові середньосуглинкові слабозмиті. За походженням вони належать до найродючіших в Україні ґрунтів, що обумовлено наявністю в них гумусованого профілю глибиною до 100-120 см.

Господарство займається вирощуванням переважно зернових та технічних культур. Основні види діяльності – рослинництво (вирощування зернових і технічних культур), м’ясне та молочне тваринництво.

Клімат помірно континентальний, з достатньо теплим літом і порівняно м'якою зимою. Середня температура січня - 6 -80С, самого теплого місяця - червня +18 +200С. Середньорічна кількість опадів - 550-600 мм. Максимум їх випадає влітку.

Рівень ресурсозабезпеченості сільськогосподарських підприємств зумовлює результати їх господарської діяльності, а також ефективність використання виробничих ресурсів. Головною метою діяльності товариства є отримання прибутку виробництва сільськогосподарської продукції, її реалізації та здійснення інших видів діяльності.

Товариство є власником: майна, а також землі; продукції, виробленої товариством в результаті господарської діяльності. Резервний фонд товариства створюється у розмірі 25% від розміру статутного фонду. Щорічно товариство відраховує до Резервного фонду 5% від суми чистого прибутку. Товариство може використовувати кошти резервного фонду на додаткові витрати, поповнення власних обігових коштів, покриття збитків, викликаних кон'юнктурою ринку та інші цілі.

Для здійснення своєї діяльності товариство використовує землі на праві оренди.

Товариство здійснює бухгалтерський облік результатів своєї роботи, веде статистичну звітність та подає її у встановленому порядку органам державної статистики.

Як відомо, основним засобом виробництва в сільському господарстві є земля. Як засіб виробництва земля незамінна, бо без неї не може здійснюватись виробничий процес на підприємстві. Земля має суттєві особливості збереження й використання в процесі сільськогосподарського виробництва з огляду на конкретні природні та метеорологічні умови. Вона є природним чинником і належить до основних засобів сільського господарства, на які не нараховують знос та амортизацію, але фінансують заходи щодо підвищення її родючості. Від розмірів загальної земельної площі, структури сільськогосподарських угідь багато в чому залежить можливість ведення сільськогосподарського виробництва та розвиток окремих галузей.

Для більш детального вивчення природно - економічних умов розвитку підприємства, за даними табл. 2.1, яка наведена нижче познайомимось зі складом та структурою земельного фонду ТОВ «Рубін».

 

Таблиця 2.1.

 

Земельний фонд підприємства

Угіддя 2014 рік 2015 рік 2016 рік   +,- 2016 до 2014 2016 до 2014 у %
га % га % га %
Загальна земельна площа                
в т.ч. сільськогосподарські угіддя                
З них: рілля                
Сінокоси - -     - - - -
Пасовища - -     - - - -
Землезабезпеченість   Х   Х   Х    

 

2.2 Розміри підприємства, його спеціалізація та оцінка виробничих ресурсів

Для того щоб визначити виробничий напрямок господарства потрібно спочатку проаналізувати структуру товарної продукції у вигляді таблиці.

Таблиця 2.2.1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-04-14; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 355 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.