ПРОЯВИ ОБАЧНІСТЬ — ПРОЙДИ ОБСТЕЖЕННЯ НА ВІЛ! Необхідно знати те, що ВІЛ та СНІД – це не одне й теж саме
Лекции.Орг

Поиск:


ПРОЯВИ ОБАЧНІСТЬ — ПРОЙДИ ОБСТЕЖЕННЯ НА ВІЛ! Необхідно знати те, що ВІЛ та СНІД – це не одне й теж саме
В кабінеті "Довіра" 1 МКЛ ім. Князя Лева Поліклінічне відділення №2 (каб. №418) лікар консультант, головний п/ш спеціаліст УОЗ ЛМР з профілактики ВІЛ/СНІДу дасть відповіді на питання про профілактику та діагностику ВІЛ-інфекції, допоможе повернути надію та повірити в себе і своє майбутнє, розкаже про сучасні методи лікування та можливості отримання безкоштовної антиретровірусної терапії (АРТ).

Необхідно знати… те, що ВІЛ та СНІД – це не одне й теж саме. ВІЛ-інфіковані – особи, в організмі яких виявлено вірус імунодефіциту людини. До категорії ВІЛ-інфікованих належать як особи без клінічних проявів хвороби, так і хворі на СНІД, а СНІД – кінцева стадія ВІЛ-інфекції. Хворі на СНІД – особи з різноманітними патологічними проявами, зумовленими глибоким ураженням імунної системи вірусом імунодефіциту людини.
Отже людина, яка заразилася ВІЛ, може не мати СНІДу. Існує лікування, яке сповільнює розвиток ВІЛ інфекції, так звана АРВ-терапія. І людина з ВІЛ може, приймаючи АРВ-терапію та ведучи здоровий спосіб життя, прожити довго та повноцінно.

Оскільки епідемія ВІЛ вийшла за межі груп ризику в загальну популяцію, тому кожному слід пам’ятати, що його здоров’я в його руках.
Вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть народити здорову дитину за умови, якщо вчасно почнуть приймати специфічне лікування, з наступною повною відмовою від грудного вигодовування.
Необхідно згадати і про безпечний секс, про використання якісних презервативів за будь-яких різновидів сексу тощо.

ВІЛ передається від однієї людини до іншої такими способами:

· через кров (переливання інфікованої крови, трансплантація інфікованих
органів, використання інфікованого медичного інструментарію для ін’єкцій наркотиків, нанесення татуювань, пірсінгу тощо);

· через статевий контакт (вагінальний, анальний, орально-генітальний);

· від інфікованої матері дитині: внутршньоутробно, під час пологів або під час
годування груддю.

ВІЛ не передається:
» Через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою
людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);
» Через укуси комах;
» Через домашніх тварин;
» При використанні загального посуду (чашок, вилок, ложок), рушників,
постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну, і т.д.;
» При обіймах, рукостисканні, поцілунку.

При відсутності належного лікування в більшості ВІЛ-інфікованих людей ВІЛ переходить у стадію СНІДу через 5-10 років з моменту зараження. Тому СНІД вважається смертельним захворюванням. Незважаючи на це, багато людей з ВІЛ-інфекцією живуть повноцінним життям протягом багатьох років, приймаючи АРТ.

ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини. Цей вірус є причиною СНІДу. Іноді ВІЛ називають "вірусом СНІДу". СНІД означає Синдром Набутого Імунодефіциту, вірус проникає в організм людини і руйнує його імунну систему. Імунна система є частиною людського організму, що допомагає нам боротися з інфекціями і хворобами. СНІД є синдромом. Іншими словами, це сполучення захворювань та симптомів. Людина, заражена ВІЛ, може прожити довгі роки, перш ніж цей вірус призведе до СНІДу. Ця схема ілюструє різницю між ВІЛ і СНІД. Після того, як вірус попадає в організм людини, проходить близько трьох місяців, і в організмі з'являються антитіла до ВІЛ, які можна знайти за допомогою тестів. ВІЛ поступово послабляє імунну систему, опір організму інфекції стає настільки слабким, що в організм легко проникає цілий ряд інших інфекцій, що викликають різні захворювання і погіршують стан здоров'я людини.

ВІЛ відносять до сімейства ретровірусів або "повільних" вірусів. Ослаблення імунної системи може тривати роками, і людина, заражена ВІЛ, може жити нормальним життям, перш ніж відбудеться погіршення її здоров'я. Виявити ВІЛ в організмі можна за допомогою спеціального аналізу крові приблизно через 3 місяці після зараження. Якщо як мінімум два різних спеціальних тести підтвердять наявність антитіл до ВІЛ у крові (дадуть позитивний результат), то це означає, що людина інфікована ВІЛ.

ВІЛ-інфіковані люди повинні підтримувати постійний контакт зі своїм лікуючим лікарем, щоб той мав можливість спостерігати за їхньою імунною системою.

Прихильність до лікування – це усвідомлене пацієнтом ретельне дотримання режиму лікування.

Лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів включає широкий спектр видів медичної допомоги.

Існує аналіз крові, що називається Т-клітинний тест, або СD4, що показує, як імунна система справляється зі своїми функціями. Якщо кількість клітин СD4 з часом падає, це вказує на послаблення імунної системи. В ідеалі варто проходити цей тест кожні 3-6 місяців і регулярно порівнювати його результати. Визначення ВН перед початком АРТ необхідне для моніторингу успіху лікування.

Дата добавления: 2017-04-04; просмотров: 160 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.