Положення
Згідно з Положенням про студентське
самоврядування в ПДПУ ім. К.Д. Ушинського
(січень 2001р.)
Затверджено
загальною конференцією студентів
від „ ” _____________ 2005 року
Одеса - 2010
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Самоврядування в університеті – це самостійна громадська діяльність студентів по реалізації функції управління університетом, яка визначається ректоратом, деканами, директорами інститутів і здійснюється студентами у відповідності з метою і завданнями, що стоять перед студентськими колективами.
2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються чинним законодавством, рішенням Міністерства освіти і науки України, Статутом університету та Положенням про студентське самоврядування в ПДПУ ім. К.Д. Ушинського, не дублюють профспілкову організацію, користуються допомогою та підтримкою деканатів і ректорату.
3. Перелік питань, що належать до компетенції органів студентського самоврядування, їх права і обов’язки узгоджуються з ректоратом і Вченою радою університету.
4. Органи студентського самоврядування не залежать від релігійних об’єднань і політичних партій та рухів.
СТРУКТУРА ТА ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ
1. Студентське самоврядування здійснюється на рівні академічної групи, курсу, факультету, гуртожитку, університету.
2. Головною структурною одиницею системи студентського самоврядування є академічна група, яка обирає старосту і делегує свого представника до студентського парламенту факультету/інституту.
3. Вищим органом студентського самоврядування є конференція студентів університету, на якій затверджується Положення про студентське самоврядування, обирається виконавчий орган – студентська рада університету, визначається її структура та термін повноважень, заслуховується звіт.
4. Органом студентського самоврядування факультету/інституту є студентський парламент, який обирається конференцією студентів факультету/інституту. Вибори проводяться щорічно.
5. Студентський парламент факультету/інституту формується зі старост академічних груп, курсів, представників студентських рад гуртожитків і обирає своїх представників до студентської ради університету.
6. З числа своїх членів студентський парламент обирає голову і його заступника. Голова організує роботу студентського парламенту за напрямками, визначеними студентською радою університету, на запрошення деканату бере участь у засіданнях Вченої ради факультету/інституту, де обговорюються питання роботи органів студентського самоврядування, проблемні питання студентського життя.
7. Голова студентського парламенту організовує роботу парламенту, при вирішенні окремих питань може звертатися за допомогою до керівництва університету, раз на рік звітує перед конференцією студентів факультету/інституту.
8. Секретар студентського парламенту веде протоколи його засідань, а також відповідає за інформаційний зв’язок зі студентською радою університету та іншими органами студентського самоврядування.
9. При студентському парламенті створюються комісії за тими ж напрямами робот, що і в студентській раді університету: навчально-виховна, наукова, культурно-просвітницька, із захисту прав студентів, спортивно-оздоровча, соціально-побутова, зовнішніх та міжнародних зв’язків, прес-центр та ін..
10. Засідання студентського парламенту проводяться не менше одного разу на місяць і вважаються правомірними, якщо на них присутні не менше 2/3 обраних членів. Студентський парламент приймає рішення більшістю голосів його членів. Члени парламенту вирішують питання життєдіяльності студентів у робочому порядку.
11. Засідання студентського парламенту фіксується протоколом, який підписується головою, секретарем.
12. Рішення студентського парламенту є обов’язковими для виконання.
13. Студентські ради факультету і університету звітують наприкінці навчального або на початку наступного навчального року на конференціях.
14. Загальні збори студентів в академічних групах і на курсах проводяться не менше одного разу на місяць, факультетські і університетська конференція, збори мешканців гуртожитків – не менше двох раз на рік.
15. На розгляд загальних зборів і конференцій виносяться найважливіші питання життєдіяльності студентів, обумовлені основними напрямками діяльності студентського самоврядування.
16. Студентський парламент співпрацює з профкомом студентів, студентською радою університету, студентськими радами гуртожитків, кураторами, комендантами гуртожитків, деканами факультетів, директорами інститутів, ректоратом.
17. Для допомоги вирішення учбових питань до складу парламенту можуть бути введені викладачі університету, які обираються на конференції студентів.
18. Адміністрація забезпечує студентський парламент факультету/інституту приміщенням, обладнанням, документацією, морально й матеріально стимулює активність студентського самоврядування.
МЕТА І ЗАВДАННЯ
1. Студентський парламент факультету/інституту функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків, захисту їхніх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості студента.
2. Основними завданнями студентського парламенту є:
Ø забезпечення і захист прав та інтересів студентів;
Ø співпраця зі студентською радою університету та гуртожитків
Ø сприяння науковій, навчальній та творчій діяльності студента;
Ø сприяння у створенні необхідних умов для проживання і відпочинку студентів;
Ø залучення студентів до трудової діяльності у вільний від навчання час (спільно з деканатами);
Ø контроль за навчальною і трудовою дисципліною студентів і оперативне реагування на їх порушення;
Ø проведення вечорів відпочинку, конкурсів, свят, КВК, посвяти в студенти, випускних вечорів, днів факультету;
Ø участь у поселенні студентів до гуртожитку та їх виселенні;
Ø пропаганда здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень, вживанню ними алкоголю, наркотиків, паління;
Ø організація зв’язку з іншими органами студентського самоврядування та молодіжними організаціями;
Ø забезпечення інформаційно-молодіжної допомоги.
ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ
1. Члени студентського парламенту факультету/інституту мають право:
Ø обирати і бути обраними до будь-якого органу студентського самоврядування;
Ø звертатися до будь-якого органу студентського самоврядування стосовно питань, що належать до компетенції цього органу та отримувати відповіді по суті питання.
2. Студентський парламент має право звертатися до адміністрації та студентської ради університету з пропозиціями і заявами, пов’язаними з вирішенням завдань, передбачених основними напрямами діяльності організації.
3. Обов’язки:
Ø чітко дотримуватися статуту організації;
Ø виконувати рішення і вимоги, що спрямовані на досягнення мети і вирішення завдань організації;
Ø дотримуватися прав і обов’язків, якими наділені студенти вищих навчальних закладів України згідно з чинним законодавством.