Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Хижий кліщ фітосейулюс – Phytoseiulus persimilis. Хижі комахи з ряду Перетинчастокрилі Hymenoptera




Хижі комахи з ряду Перетинчастокрилі Hymenoptera

Родина мурашки Formicidae

Велика група комах, що включає понад 5000 видів. Живляться різними видами комах, а також рослинним кормом. Мурашки є багатоїдними. Живляться найчастіше живими та загиблими комахами, солодкими виділеннями попелиць, кокцид, насіннями рослин, грибами, а інколи і соком рослин.

Живуть великими сім’ями, в гніздах (мурашниках), які будують у грунті, трухлявій деревині на деревах.

У природі особливу роль як ентомофаги відіграють мурашки роду Форміка(Formica). Мають стебель часте черевце. Добре виражений поліморфізм. Самці та самки крилаті. Самки втрачають крила відразу після спарювання. Робочі особини завжди безкрилі.

Личинки червоподібні безногі, білі. Лялечки знаходяться в світлих коконах. Мурашки живуть великими колоніями, в яких, крім самок, є багато робочих особин (недорозвинуті самки).Важливими з точки зору захисту лісових культур є руді лісові мурашки — звичайна (Formica rufa L.), мала (F. роІусtеnа F.), волохата (F. lugubris ), та ін. Вони будують у лісах великі мураш­ники і винищують багато шкідливих комах. Сіра піщана (Р. сіnеrеа Мауг.), бура лісова (Р. fusca L.) та червоно­щока (Р. гufibarbis.) мурашки відкритих мурашників не будують, а живуть у піщаних грунтах.

робоча мурашка самка мурашник

 

 

Клас павукоподібні (Arachnidae)

підклас кліщі (Acari) ряд паразитиформні (Parasitiformes)

родина фітосеїди (Phytoseiidae)

Хижий кліщ фітосейулюс – Phytoseiulus persimilis

Хижого кліща використовують у закритому ґрунті для зниження чисельності павутинного кліща. Важливими біологічними особливостями кліща є його полівольтинність, бездіапаузність і висока швидкість розмноження. Тіло овальне 0,3-0,37 мм від оранжово-червоного до темно –червоного кольору. Самка хижака вже через 1-2 доби після спаровування відкладає яйця на різних частинах рослин. Плодючість її – в середньому 50 – 80 яєць. Відроджені личинки живуть за рахунок ембріонального жовтка. Після линяння вони перетворюються у восьминогих німф першого віку, після цього з’являються німфи другого віку, які линяють і перетворюються в дорослих особин.

Німфи і дорослі кліщі живляться павутинними кліщами у всіх стадіях розвитку. Самиця фітосейулюса може знищити за добу до 24 особин павутинного кліща або 30 яєць.

За температури 30°С фітосейулюс дає одне покоління протягом 5 діб. Для використання фітосейулюса в якості біоагента боротьби з павутинним кліщем на овочевих культурах у закритому ґрунті його необхідно розмножувати в лабораторних умовах протягом всього вегетаційного періоду.

Фітосейулюс живиться павутинним кліщем





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-04-04; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 426 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.