Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Відсутні сторінки 44-45...




 

Первинними у цьому відношенні оуцугь докази, отримані з пер. шоджерела (наприклад, показання свщка-очевидця), а похідними - з другого чи наступного джерела (скажімо, показання свідка щ0Д0 фактів, які стали відомі йому зі слів іншої особи).

Підставою поділу доказів на особисті та речові є різні види фактичних даних, механізму їх формування та використання. Осо­бисті докази походять від людини (показання, різні документи, у тому числі процесуальні, висновок експерта). Речові докази - це предмети матеріального світу, фрагменти речової обстановки (підроблені документи, предмети зі слідами правопорушення тощо).

Аналіз доказів починається зі встановлення їх переліку й оцін­ки їх допустимості. У випадку виявлення недопустимих доказів варто також скласти їх перелік і визначити підстави, за якими дані докази можуть бути оскаржені як недопустимі.

Допустимість доказів означає, що обставини справи, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказуван­ня, не можуть підтверджуватись ніякими іншими засобами дока­зування. Так, за ст. 218 ЦК при запереченні однією із сторін факту вчинення правочину або оспорювання окремих його частин рішен­ня суду не може грунтуватися на свідченнях свідків. Окрім того, суд обмежений нормами права у виборі форми доказів засобами доказування перерахованими у відповідних процесуальних кодек­сах, а також процедурою отримання таких засобів.

Наявні допустимі докази повинні бути проаналізовані з по­зицій належності, достовірності та достатності.

Належність доказів полягає у тому, що суд повинен приймати до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Це правило дає можливість суду уникати захаращення справи зайви­ми доказами, не допускати зловживань з боку несумлінного пози­вача, відповідача, третьої особи своїм правом представляти дока­зи, з метою заплутати справу чи затягти процес.

Питання щодо належності того чи іншого доказу вирішується в залежності від характеру справи. Скажімо, характеристика відпо­відача з місця роботи чи проживання має доказове значення в справі про позбавлення батьківських прав. Залучення ж такої характерис­тики до справи про поділ спадкового майна не буде відповідати вимогам належності доказів.

Достовірність доказів є ознакою, що визначає правдивість фак­тичних даних, отриманих із відповідних засобів доказування.

 

Достатність доказів означає, що їх сукупність виключає можливість зробити висновок, протилежний тому, до якого прий­шов суд. Існує правило, згідно з яким один непрямий (побічний) доказ не може бути покладений в обґрунтування процесуаль­ного рішення. Необхідно сформувати систему доказів, в якій би кожний доказ був ланкою нерозривного ланцюга.

Якщо доказів досить, їхній аналіз завершується визначенням тактики їх пред'явлення і дослідження. Докази обох сторін, як правило, відомі всім учасникам судового розгляду, але успіх кож­ної сторони часто залежить від вміння вчасно і переконливо пред'я­вити такі докази у судовому засіданні.

При цьому під час підготовки до участі в суді сторони мають обдумати низку питань тактичного характеру.

Тактика роботи з доказами передбачає вирішення

- якими доказами буде підтверджуватись та чи інша обста­вина у справі;

- у який момент і після яких доказів протилежної сторони доцільно подавати свої докази;

- якими процесуальними способами (шляхом постановки питань, заявленням клопотань, поданням документів і т.ін) може бути забезпечена інша інтерпретація доказів протилеж-

Я кщо аналіз повноти доказів приводить до висновку про їхню недостатність, то варто вирішити питання, як можуть бути вико­ристані наявні докази чи їх відсутність, які докази необхідно пода­ти, а також те, де і яким способом вони можуть бути отримані.

Вміння систематизувати докази, показати їхній змістовий зв'я­зок і взаємодоповнюваність дозволяє переконливо підтвердити про­ведений аналіз фактів і юридичної основи справи. Недостатнє ви­користання чи неповне використання доказів робить голослівною і запропоновану версію фабули справи. Ніхто не повірить історії сто­рони, як би емоційно і логічно вона не представляла її у процесі, якщо така історія не підтверджується системою доказів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 278 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2212 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.