Як тільки доктор Пембертон розробив свій напій, він і його партнер, Френк М. Робінсон, придумали йому назву. Вони також вирішили писати назву своєрідним способом, застосовуючи популярний у той час курсивний шрифт. Пізніше назва і шрифт були зареєстровані в якості торгової марки Патентним бюро США з тим, щоб вони могли використовуватися в рекламі і на упаковці виключно компанією "Кока-кола". Це служить ілюстрацією, можливо, однією з основоположних функцій реклами - назвати предмет і виділити його серед інших.
І тільки присвоївши своєму товару найменування, вони розмістили рекламу про нього і про те, де його можна купити. Протягом року, у міру того, як все більше число прилавків з содовою стали пропонувати цей товар, на їх вивісках стали з'являтися намальовані від руки клейончасті вивіски з написом "КОКА-КОЛА". Потім було введено слово "напій", інформуюче перехожих про те, що товар - це газований напій. Тут ми бачимо ще одну принципову функцію реклами - передати інформацію про товар, його якостях і місці реалізації. У 1888 році права на "КОКА-КОЛУ" були придбані за 2300 доларів Аса Г. Гандлером. Пембертон був хворий і помер в серпні того ж року. На жаль, йому не судилося стати свідком популярності свого напою, яку той надалі придбав.
Гандлер займався рекламним справою і був його переконаним прихильником. Він віддрукував і розповсюдив тисячі купонів з пропозицією безкоштовного склянки "КОКА-КОЛИ". У міру того, як все більше число людей зустрічалися з рекламою, отримували безкоштовні купони, вони пробували напій, а потім вживали його знову і знову. Це ще одне завдання реклами: спонукати споживача пробувати новий продукт і сприяти його повто... У міру того, як все більше число людей пробувало безалкогольний напій, він їм подобався і його починали запитувати, усе більш значне число аптек стали пропонувати цей товар своїм покупцям. Стимулювання поширення товару є наступною функцією реклами.
Рекламна ідея
Я пропоную кампанії Кока-Кола запустити рекламу у соціальних мережах запропонувавши своїм фанатам придумати прості і ефективні ідеї того, як зробити світ щасливішим. Із запропонованих варіантів Кока-Кола вибере самі яркі ідеї, ні багато-ні мало, допоможуть людям стати більш активними, щедрими по відношенню до інших і більш соціальними або ж допоможуть залучити оточуючих в процес поліпшення нашого світу. Як очікується, автори найкращих пропозицій будуть в подальшому співпрацювати з компанією Coca-Cola і працювати з її співтовариством в соціальних мережах для реалізації своїх ідей.
Кількість використаних коштів на дану рекламну ідею складає 80 000 гривень, оскільки вкінці буде виділено 10 найкращих ідей, які будуть оплачені компанією. 8 000 гривень в місяць за співпрацю з компінією Coca-Cola. Кожен прибувший співробітник буде відповідати за власну соціальну мережу та за розповсюдження реклами в ній.
Висновки
В результаті проведеного аналізу можна сформувати наступні висновки:
1. В наш час прохолоджувальні напої користуються широким попитом у споживачів. Насьогодні лідером на рику прохолоджувальних напоїв в Україні є газований напій „Coca-cola” компанії “ Coca-Cola ”. По якості і споживчим властивостям товарів компанія “ Coca-Cola ” випереджає своїх основних конкурентів – „Pepsi Cо”.
2. В цілому „ Coca-Cola ” виділяє 3 напрями дії на своїх споживачів:
• на роботі;
• вдома;
• на відпочинку.
3. Будучи лідером на ринку прохолоджувальних напоїв компанія “ Coca-Cola ” використовує маркетингову стратегію ринкового лідера. Вигідність даної стратегії полягає в тому, що вона має тверді ринкові позиції, високий імідж та визначає інтенсивність реклами та збутової діяльності.
4. Вміло використовуючи агресивну систему реклами (ролики, щити, написи) і забезпечуючи близькість до покупців, “ Coca-Cola ” може дозволити собі встановлювати ціни, які будуть вище, ніж у звичайних національних виробників, роблячи акцент на якість, популярність і зручність цього напою.
5. Компанія “ Coca-Cola ” використовує франшизні системи розподілу, які на відміну від традиційних каналів повністю або частково координують функції учасників каналу розподілу з метою економії на операції і посилання впливу на ринок.
6. Що стосується підтримуючих галузей, то такими для компанії є перш за все постачальник концентратів для напоїв, виробники ліній по розливу, а також виробники тари.
Проте компанія жодною мірою не випробовує особливого тиску із сторони підтримуючих галузей через наступні обставини.
По-перше, будучи ботлером в системі Кока-кола, компанія забезпечує просування товару до кінцевого споживача, розливаючи напої в країнах, де представлена діяльність компанії. Тому будучи повністю залежною від поставок сировини навіть від одного постачальника компанія не ризикує втратити його так як він є єдиним концентратом Кока-кола в країні, що обумовлене організаційними особливостями ТНК.
По-друге, що торкається ліній по розливу напоїв, то тут варто відзначити стандартність даного устаткування, що використовується в Львові. Це говорить про те, що “ Coca-Cola ” завжди може вибирати між різними постачальниками аналогічного по своїх функціях устаткування, не вдаючись до розробки власних типів виробничих ліній для своїх заводів, економлячи на цьому.
По-третє, виробництво тари також не робить впливу на конкурентні переваги компанії з причини наявності власних торгових марок для тари і виробництва тари на допоміжних підприємствах компанії. Таким чином тара поступає в “Coca-Cola” по внутрішньокорпоративних каналах. Інші виді тари легко можуть бути замовлені в будь-якій країні.
7. Можливість негативної дії на компанію з боку чинників вірогідності, у вигляді яких-небудь сезонних коливань попиту або природних катаклізмів є маловірогідним з причини достатньої величини частки ринку, контрольованою компанією. Це підтверджується і тим, що військові дії 2-й Світової війни привели лише до зростання обсягів виробництва напоїв компанії через зростання військових замовлень.
В результаті сформованих висновків можна сформувати наступні пропозиції:
1) для закріпленню фірми на ринку бажано б було розширювати асортимет продукції на ринку України, перш за все тими видами напоїв, які вже пропонуються на ринках інших країн. Це сприятиме збільшенню обсягів продажу і розширенню ринкової влади компанії в цілому;
2) незначно знизити ціни на товар, для збільшення обсягів споживачів та більшого захоплення ринку.
В цілому можна зробити загальний висновок, що компанії «Coca-Cola» ше довгий час буде лідером на українському ринку.