Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дидактичні питання інформаційного забезпечення навчального процесу




Чернігівський національний педагогічний університет

Імені Т.Г. Шевченка

 

Технологічний факультет

 

 

Кафедра технологічної освіти та інформатики

 

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ШКОЛИ

Випускна робота магістра

Спеціальність: 8.01010301 Технологічна освіта

Виконав: студент 51 групи

Табачок Олександр Олександрович

__________________________

Керівник: к. пед. н., професор,

Гетта Василь Григорович

__________________________

Допущено до захисту

_________________________завідувач кафедри

(підпис)

___________________________________

(дата)

Чернігів–2012


ЗМІСТ

ВСТУП ……………………………………………………………………… РОЗДІЛ 1. ДИДАКТИЧНІ ПИТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ………………………….. 1.1. Роль і можливості інформаційно-комунікативних педагогічних технологій ……………………………………………………………............ 1.2. Сучасні засоби інформаційного забезпечення навчального процесу в школі ……………………………………………………………………….. РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ПИТАННЯ ІНФОРМАЦІЙ-НОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ….. 2.1. Підготовка засобів інформаційного забезпечення в трудовому навчанні ……………………………………………………………………… 2.2. Методика використання інформаційного забезпечення трудового навчання ……………………………………………………………………... 2.3. Визначення ефективності використання інформаційного забезпечення трудового навчання …………………………………………. ВИСНОВКИ ………………………………………………………………… ДОДАТКИ …………………………………………………………………... СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ …………………………………...                

ВСТУП

 

У концепції загальної середньої освіти та Державному стандарті базової та повної середньої освіти зазначено, що середня школа повинна створити передумови для формування в учнів різних видів компетенцій.

Людина майбутнього, яка формується у сучасній школі, повинна знати та вміти використовувати передові інформаційно-комунікаційні технології. У сучасному світі майже неможливо уявити собі галузі виробництва, у якій би не застосовувалась комп’ютерна техніка.

Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі позитивно впливає на способи подання змісту навчання, управління навчально-пізнавальною діяльністю, контроль та перевірку рівня засвоєння навчального матеріалу.

Сьогодні складно уявити собі навчальний процес без активного використання інформаційних технологій. Нині знання інформаційно-комунікативних технологій стає невід’ємною складовою інформаційної культури сучасного педагога.

Комп’ютерна інформатизація навчального процесу значно покращує підготовку учнів до самостійного життя та професійного самовизначення, сприяє розвитку пізнавальних інтересів. Сьогодні школа повинна вчити дітей самостійно знаходити інформаційні джерела для набуття нових знань, умінь і навичок.

Завдання сучасного педагога – не тільки дати учневі програмний матеріал, а й розширити можливості та навички за рахунок використання потужних персональних комп’ютерів. Учень, який добре вміє працювати, а не лише розважатися за допомогою комп’ютерної техніки, буде конкурентоспроможний у майбутньому на ринку праці.

Комп’ютерні програми, що використовуються на уроках, – це ефективний, практичний, надійний інструмент, потрібний і незамінний у повсякденній роботі вчителя.

Маючи в майстерні комп’ютерну техніку, можна організувати виконання обчислювальних, графічних та науково-дослідницьких робіт.

На уроках трудового навчання доцільне використання комп’ютера як учителем, так і учнями. Навчання з використанням засобів інформаційно-комунікативних технологій дозволяє створити умови для формування активності, самостійності, креативності, здатності до адаптації в умовах інформаційного суспільства, для розвитку комунікативних здібностей і формування інформаційної культури особистості.

Враховуючи актуальність даного питання нами була вибрана тема роботи «Інформаційне забезпечення трудового навчання в умовах сучасної школи».

Мета роботи: розробити основні види інформаційно-комунікаційних технологій забезпечення трудового навчання, їх зміст та застосування.

Об’єктом роботи є процес трудового навчання в загальноосвітньому навчальному закладі.

Предметом роботи є розробка та застосування новітнього інформаційного забезпечення на уроках трудового навчання.

Завдання:

1. Провести аналіз літературних джерел з теми дослідження.

2. З’ясувати можливості комп’ютерної техніки в інформаційному забезпеченні трудового навчання.

3. Розробити методику підготовки та використання запропонованих засобів інформаційного забезпечення трудового навчання.

4. Експериментально перевірити ефективність запропонованої методики.


РОЗДІЛ 1

ДИДАКТИЧНІ ПИТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 324 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2439 - | 2195 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.