Лекции.Орг
 

Категории:


Как ухаживать за кактусами в домашних условиях, цветение: Для кого-то, это странное «колючее» растение, к тому же плохо растет в домашних условиях...


Назначение, устройство и порядок оборудования открытого сооружения для наблюдения на КНП командира МСВ


Деформации и разрушения дорожных одежд и покрытий: Деформации и разрушения могут быть только покрытий и всей до­рожной одежды в целом. К первым относит...

Впровадження технічних засобів митного контролю в пункті пропускуМаючи на меті покращити діяльність об’єкту митної інфраструктури автомобільного пункту пропуску Краковець-Корчова та збільшити імовірність виявлення порушень митних правил та спроб переміщення контрабандних вантажів є доцільним розглянути можливість придбання ТЗМК.

Технічні засоби митного контролю – це комплекс спеціальних категорій пристроїв і інструментів, які застосовують митні органи в процесі документального і фактичного митного контролю об’єктів, що переміщуються через митний кордон, із метою перевірки істинності і достовірності декларуючих документів, установлення відповідності вмісту контрольованих об’єктів поданим на них відомостям, а також виявлення в цих об’єктах предметів митних правопорушень.

Удосконалення процесу митного контролю неможливе без застосування технічних засобів. Це, з однієї сторони, сприяє спрощенню процедури митного контролю при підвищенні його ефективності, а з іншої, збільшенню надходжень у дохідну частину Державного бюджету України.

Під час митного контролю доводиться приймати компромісні рішення. Більш глибокий та детальний контроль потребує більших витрат часу, що зменшує пропускну спроможність пункту контролю або вимагає збільшення кількості ліній контролю. Менш поглиблений контроль може призвести до збільшення втрат державних коштів за рахунок невиявлення незаконних перевезень.

Застосування досконалих технічних засобів митного контролю дозволяє одночасно забезпечити і високу пропускну спроможність пунктів контролю і високу достовірність контролю. Ці засоби вимагають додаткових витрат, але вони швидко відшкодовуються за рахунок попередження вивезення чи ввезення в державу недозволених об’єктів із збереженням достатньої пропускної спроможності митної системи.

Основними перевагами використання ТЗМК є:

1) підвищення ефективності здійснюваних митних операцій;

2) спрощення процедури митного контрою;

3) скорочення тривалості процедури митного контролю;

4) підвищення пропускної здатності об’єкта митної інфраструктури.

До основних недоліків використання ТЗМК можна віднести:

1) недостатнє фінансування впровадження ефективних ТЗМК;

2) недостатній рівень підготовки інспекторів, що використовують ТЗМК;

3) ефективність використання ТЗМК значно залежить від «творчого» підходу інспектора, що з ним працює.

У зв’язку з необхідністю виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, необхідності оснащення пунктів пропуску за стандартами ЄС, обов’язків перед Всесвітньою митною організацією щодо дотримання термінів та якості митного контролю при транзитних перевезеннях тощо, Держмитслужбі необхідно постійно підвищувати рівень забезпечення митних органів сучасними технічними засобами митного контролю, засобами обчислювальної техніки, засобами і мережами телекомунікацій та системами захисту.

Організація процедури митного контролю із застосуванням сучасних інформаційних технологій та технічних засобів митного контролю на рівні міжнародних стандартів дасть змогу збільшити товарообіг при транзитних перевезеннях товарів, сприятиме наповненню бюджету, запобігатиме незаконному переміщенню зброї, наркотиків, товарів, що перевозяться з порушеннями митного законодавства та боротьбі з міжнародною злочинністю і тероризмом.

Найефективнішими з цієї точки зору технічними засобами митного контролю є обладнання, за допомогою якого здійснюється неруйнівний контроль транспортних засобів, що забезпечує істотне зменшення часу, необхідного на проведення огляду вантажів з метою встановлення відповідності товарів, які в них містяться, товарам, задекларованим до перевезення через митний кордон, а отже, збільшення пропускної спроможності в пунктах пропуску. Крім того, такий контроль забезпечує надійність виявлення зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин.

Найбільш прийнятними для України є інспекційні системи перевірки автомобілів та контейнерів, що використовують рентгенівське випромінювання. Різноманітність модифікацій таких систем дає можливість перевіряти як невеликі предмети, так і транспортні засоби вагою в десятки тонн. Оснащення такими системами необхідно здійснювати поетапно з першочерговим оснащенням пунктів пропуску, через які проходять основні транспортні коридори та потоки. Вкрай важливо при цьому не допускати альтернативних шляхів переміщення вантажів і товарів. Отже, планомірне та поступове оснащення митних органів необхідно здійснювати паралельно з розбудовою об’єктів митної інфраструктури.

Крім того, важливу роль в організації процедур митного контролю в сучасних умовах відіграє оснащеність митних підрозділів засобами обчислювальної техніки, засобами і мережами телекомунікацій та системами захисту. Використання цих засобів дозволяє значно пришвидшити виконання митних процедур та відповідний обмін митною інформацією, що є необхідним для проведення митних процедур до вимог і стандартів ЄС, збільшення товарообігу при транзитному перевезенні товарів, а, відтак, збільшення надходжень до бюджету від митних платежів.

 

 

Маючи на меті покращити діяльність міжнародного автомобільного пункту пропуску «Краковець - Корчова» та збільшити імовірність виявлення порушень митних правил та спроб переміщення контрабандних вантажів є доцільним розглянути можливість придбання інтроскопу Rapiscan Eagle G6000, що використовується для контролю великогабаритних об’єктів, великовантажних автомобільних трейлерів, розроблено як стаціонарні, так і мобільні системи.

 
 

Пристрої з 6MВ лінійним джерелом рентгенографічного прискорювача, забезпечують проникнення крізь 400 мм сталь. Рентгенографічне джерело і детектори встановлюються на електроприводні гантрі, який пересувається по рейкам.

 

Рис. 4.1 Rapiscan Eagle G6000

 

Система автоматично сканує вільні, припарковані машини між рейками, у той час коли гантрі проходить поруч з ними. Довжина рейок визначає кількість транспортних засобів, які можуть бути відскановані одним проходом. Гантрі управляється дистанційно з найближчого контрольного приміщення, куди рентгенографічні зображення відправляються для дослідження та оцінки. Rapiscan Eagle G6000 розроблена для автоматичної роботи мінімальною кількістю людей. Пристрій також може бути легко демонтовано і відвантажено до іншого розташування, вимагаючи тільки прокладки рейок на новій ділянці.

Характеристики роботи:

Автоматично сканує щільно завантажені контейнера і транспортні засоби.

Швидке сканування забезпечує високу пропускну здатність.

6МВ або додатковий 3/6 двох енергетичний лінійний прискорювач рентгенографічного джерела.

Проникнення через сталь до 400 мм.

Управляється кількома людьми, в якості одного працівника.

Демонтується і повторно збирається на новій ділянці протягом декількох тижнів.

Додаткова нейтронна система огляду Rapiscan VEDS.

Вбудована радіаційна безпека, що відповідає міжнародним стандартам.

Вироблено у відповідності з сертифікаційними стандартами США та

РЄ.

Вартість даного радіометра – 13250000 грн.

 

 

Дата добавления: 2017-02-28; просмотров: 127 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.