Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рульове керування (2 год.)




Схеми повороту колісними транспортними засобами. Вимоги, класифікація рульових керувань. Технічні параметри рульових керувань. Рульові механізми: основні типи, параметри оцінки рульових механізмів. Рульові приводи. Підсилювачі рульового приводу, основні схеми і принцип дії гідравлічних підсилювачів. Механізми повороту гусеничних тракторів.

Керування вертольотом. Керування циклічним кроком, шляхове керування вертольотом. Об'єднане керування загальним кроком несучого гвинта і двигунами.

 

Гальмове керування (4 год.)

Призначення і вимоги до гальмових керувань. Робоча, стоян очна, запасна і допоміжні системи, багатоконтурність, схеми контурів. Гальмівні механізми, дискові і барабанні гальмівні механізми. Конструкція, області застосування, принцип роботи гальмівних приводів: механічного, гідравлічного, пневматичного, пневмогідравлічного. Підсилювачі вакуумний і гідровакуумний. Гальмівний пневмопривід, одно- і двопровідні системи, комбіновані системи.

Гальмо трансмісії вертольота і шасі. Керування гальмом трансмісії вертольота.

 

2.11 Підвіска (4 год.)

Призначення, вимоги до підвісок. Пружні елементи: конструкція; властивості; області застосування. Направляючі пристрої балансирних підвісок. Підвіска вертольота. Амортизатори: будова, робота і характеристика. Конструкція і принцип роботи амортизатора шасі вертольота.

Ходова частина гусеничних тракторів. Головне, направляюче колесо, натяг гусениць. Опорні і підтримуючі котки. Конструкції обідів і підтримуючих котків. Підвіска гусеничного трактора. Типи підвісок: жорстка, напівжорстка, пружна, балансирна, індивідуальна і змішана.

 

Несуча система (2 год.)

Рама автомобілів і тракторів. Властивості рамних і безрамних конструкцій кузовів, кузова з несучою підставою. Типи рам: лонжерона, хребтова і їхні різновиди. Види кузовів легкових автомобілів. Вимоги і класифікація конструкцій кістяків трактора: рамні-суцільні і шарнірно’єднанні, напіврамні, безрамні. Автомобільне колесо. Гусеничний рушій. Основні елементи гусеничного рушія.

Гідравлічні навісні системи тракторів. Довантажувачі ведучих коліс тракторів.

 

3 МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Курс «Машини з ДВЗ» є необхідним для формування рівня професійного мислення майбутніх інженерів і магістрів спеціальності 8.090210 «Двигуни внутрішнього згоряння», так і з погляду повідомлення студентам певного обсягу знань, необхідних для вивчення наступних спеціальних дисциплін.

У результаті вивчення курсу студенти повинні знати:

- вимоги, запропоновані до основних агрегатів трансмісій транспортних машин в результаті інтенсивного поліпшення їх конструкцій, частого оновлення нових моделей, відповідаючи сучасним вимогам;

- їх класифікацію, щоб уміти оцінити експлуатаційні властивості на основі аналізу конструкцій різних агрегатів і вузлів однакового призначення;

- їх застосовність на різноманітних машинах і установках;

- загальні принципи їх будови і роботи;

- типові технічні рішення, прийняті у вітчизняному і закордонному транспортному машинобудуванні.

Вивчення даного курсу має на меті дати глибокі знання загальних принципів будови і роботи агрегатів, вузлів і систем транспортних машин при різному їх конструктивному виконанні.

Рекомендується наступна послідовність вивчення дисципліни:

Взявши який-небудь агрегат для вивчення, з’ясувати його призначення і місце розташування на машині, зв'язок і взаємодією із сусідніми агрегатами, класифікацію і застосовність агрегату, основні вимоги, пропоновані до його роботи.

Докладно вивчити будову агрегату на прикладі однієї найбільш характерної конструкції. При цьому треба звернути увагу на виконання необхідних регулювань, на способи мащення і матеріал основних деталей агрегату.

Познайомитися з загальними принципами роботи даного агрегату.

Познайомитися з відмінностями одного – двох різновидів агрегату, що значно відрізняються від вивченого, а також їх перевагами і недоліками.

Після вивчення будь-якого механізму необхідно вміти накреслити по пам’яті його принципову схему, по рисунку описати його роботу, відповісти на поставлені питання.

В процесі вивчення дисципліни студент виконує такі обов’язкові підсумкові заходи:

- денної форми навчання складає модулі, іспит, виконує контрольну роботу і складає модульні контролі, іспит, також по де яким питанням може писати один-два реферати;

- заочної форми виконує письмову контрольну роботу, складають іспит.

Складання модулів студентами очної форми навчання може здійснюватися на вибір викладача як за білетами, яки складаються з трьох питань, або згідно з тестовими завданнями.

 

3.1 Тема 1. Загальні відомості про машини (2 год.)

Література: [1], с.7-21, 272-273; [2], с.5-12; [3], с.5-18; [4], с.5-12; [5], с.4-24.

 

Вивчаючи тему необхідно знати: призначення різних машин, вимоги до конструкції, області її застосування. Категорії автотранспортних засобів. Класифікація автомобілів, тракторів, тепловозів, і вертольотів по схемі. Енергетичні, економічні, екологічні й інші експлуатаційні показники машин. Типаж машин. Загальна будова, основні агрегати, механізми і системи машин, функціональні зв’язки між ними, компонуючи схеми. Аналіз компонуючих схем різних машин.

 

Питання для самоперевірки

 

1. Назвіть ознаки, покладені в основу будови категорій автотранспортних засобів.

2. Поясніть заходи охорони навколишнього середовища, що проводяться в зв’язку із сучасними вимогами і темпами автомобілізації.

3. В чому переваги передньої привідної компоновочної схеми легкових автомобілів?

4. По яким класифікаційним ознакам будується типаж автомобілів, тракторів, інших машин?

5. Що розуміють під перспективними типажами автомобілів, тракторів, тепловозів?

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 344 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2186 - | 2137 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.