Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ ІІІ. Виникнення і розвиток ринкового господарства в суспільствах Європейської цивілізації та його відображення в економічній думці (ХVІІ – початок ХХ ст.).




Тема 7. Ринкове господарство та його особливості в окремих країнах Європейської цивілізації. Економічна думка про суть та функціонування ринкової економіки (друга половина ХVІІ - 60-ті роки ХІХ ст.)

Висхідним моментом у вивченні цієї теми є розуміння того, що нові риси господарства суспільств, організованих у національні держави, визначають: а) промислова революція; б) демократична революція; в) революція в освіті; г) зміни в духовно-культурній сфері – просвітництво, реформація, ренесанс тощо. Виходячи з цього, усі питання теми підпорядковані обгрунтуванню тези про те, що ринкове господарство є їх консолідованим результатом. Основна мета теми - з’ясування загальних закономірностей формування ринкового господарства в різних державах Європейської цивілізації, аналіз його особливості, їх відображення в економічні думці, а також розгляд основних історичних фактів цього процесу та з’ясування сутності і значення теоретичних розробок основних шкіл та напрямків економічної думки даного періоду. Особливість і актуальність теми: вона показує процес становлення ринкового господарства в країнах Європейської цивілізації. Тема розкриває генезис ринкового господарства внаслідок демократичних, промислових та освітніх революцій, що знаменувало собою третій (після натурального та товарного) етап розвитку господарської системи – системи грошового (капіталістичного) виробництва. В темі висвітлюється цілісна система уявлень про ринкову економіку та процес її розвитку, яку створив Адам Сміт (1723-1790) в книзі «Дослідження про природу і причини багатства народів» (1776). Вивчення теми створює підгрунтя для розуміння сучасного економічного розвитку країн Європейської цивілізації і України, в основі якого лежить історія і теорія індустріального суспільства.  
У попередній темі висвітлено і проаналізовано господарство абсолютистських централізованих монархій Європи та процес виникнення передумов для формування ринкового господарства в країнах Європейської цивілізації. Показано зародження перших економічних шкіл та напрямів економічної теорії, які відображали цей процес і відповідним чином на нього впливали. У даній темі, що є історичним і логічним продовженням поперед­ньої, розкриваються як загальні закономірності формування ринкового господарства в період становлення національних держав, так і особливості його розвитку в окремих країнах Європейської цивілізації.    
Тема 6  
В І Д Р О Д Ж Е Н Н Я (середина XV – середина XVIІ ст.)  
Р Е Ф О Р М А Ц І Я (XVI ст.)  
Тема 7  
П Р О С В І Т Н И Ц Т В О (XVIІ – початок ХІХ ст.)  

 

 

План теми.

7.1. Формування та суть ринкового господарства.

7.1.1.Роль демократичної, промислової та освітньої революцій у формуванні ринкового господарства.

7.1.2. Суть ринкової господарської системи.

7.1.3. Економічна думка про ринкове господарство.

7.2. Особливості формування ринкового господарства в окремих країнах Європейської цивілізації та їх відображення в економічній думці.

7.2.1. Генезис ринкового господарства в Англії.

7.2.2. Особливості становлення ринкового господарства у Франції.

7.2.3. Формування ринкового господарства в Німеччині.

7.2.4. Особливості становлення ринкових відносин в США.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 420 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2271 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.