Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


містовий модуль 2. Договірне регулювання житлових відносин. Захист житлових прав.




 

Тема 5. Отримання права на житло шляхом будівництва.

 

Практичне заняття – 2 год.

Самостійна робота – 2 год.

 

 

Ключові слова: самостійне будівництво, житловий будинок, земельна ділянка, проектно-кошторисна документація, підрядник, замовник, підрядник, забудовник, договір підряду, часткова участь у будівництві, дольник, сумісна діяльність, Статут ЖБК, ОСББ кредитний договір, сторони договору, предмет договору, істотні умови договору, іпотека, форма договору, молодіжне житлове будівництво.

 

Питання для самоконтролю:

1. Порядок передачі у власність громадян земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлового будинку і господарських будівель.

2. Зміст та особливості договору підряду на капітальне будівництво.

3. Зміст договору про часткову участь осіб у житловому будівництві.

4. Виникнення та зміст права приватної власності на будинок (квартиру).

5. Правове регулювання житлових правовідносин у приватному

житловому фонді.

6. Самостійне будівництво як засіб реалізації права на житло.

7. Кредитування індивідуального житлового будівництва.

 

Завдання для самостійної роботи:

Самостійно опрацювати Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»

від 17 лютого 2011 року, N 3038-VI та письмово дати відповіді на запитання:

- законодавство у містобудівної діяльності;

- зміст планування та забудови території;

- суб’єкти та об’єкти містобудівної діяльності;

- зміст, структура генерального плану населеного пункту, як основного документу містобудівної діяльності на місцевому рівні;

- особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної

- діяльності;

- проектна документація на будівництво та проведення експертизи проектів будівництва;

- прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

- знесення самочинно збудованих об'єктів містобудування;

- державний архітектурно-будівельний контроль у сфері містобудівної діяльності.

 

Теми рефератів:

1. Правовий режим житла, яке збудовано самостійно.

2. Здійснення права на житло через часткову участь осіб у житловому будівництві.

3. Здійснення права на житло через його будівництво житлово-будівельними кооперативами.

4. Кредитування індивідуального житлового будівництва.

5. Зміст терміна "житло" в конституційної, цивільної, житлової, кримінальної галузях права.

 

 

Назвати та обґрунтувати вірну відповідь:

 

1. Приватний житловий фонд складають:

а) всі недержавні житлові приміщення;

б) житлові будинки, квартири, що належать громадянам на праві приватної власності;

в) житлові будинки, квартири, що належать громадянам на праві приватної власності, включаючи житлові будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам;

г) житлові будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам.

 

2. Висота стелі повинна бути не меншою:

а) 2,6 м;

б) 2,8 м;

в) 3 м;

г) 2,5 м.

 

3. Прибудинкова територія включає:

а) територію під будинком;

б) озеленені території;

в) майданчики для вигулу собак;

г) майданчики для тимчасового зберігання автомобілів.

 

Вирішити письмово наступні завдання:

1. За договором будівельного підряду, підрядник БМУ №13 збудувало 120-ти квартирний житловий будинок. Замовником будівництва був виконавчий комітет міськради. Будинок був прийнятий в експлуатацію згідно Акту Державної комісії.

Поселившись у квартири згідно виданих ордерів, мешканці звернулися зі скаргою про недоліки будівництва до виконавчого комітету міськради. Зокрема, у квартирі №7 відсутні вхідні двері, у квартирі № 21 повністю відсутнє сантехнічне обладнання, у всіх квартирах 15 (останнього) поверху протікає стеля через недоліки покрівлі, у деяких квартирах побито або повністю відсутнє віконне скло. Мешканці будинку вимагали усунення зазначених недоліків і застосування відповідних штрафних санкцій до підрядника.

У відповіді виконавчого комітету міськради, мешканцям було роз’яснено, що житловий будинок після прийняття в експлуатацію ще рік буде знаходитися на гарантованому строку, тому всі скарги про недоліки в квартирах та дому в цілому слід письмово направляти БМУ № 13, а управління повинно безкоштовно все ці недоліки усунути.

БМУ № 13 приймало заяви мешканців будинку і обіцяло усунути недоліки, але нічого не робило. Коли гарантований строк закінчився керівництво управління пояснило мешканцям, що у зв’язку с тим, що у управління відсутні договірні відносини з мешканцями, то вони не мали юридичної можливості додатково витрачати гроші на усунення недоліків. Вони і зараз не можуть з цієї ж причини відшкодувати мешканцям їх збитки у зв’язку з усуненням ними недоліків.

Ініціативна група мешканців звернулась до юридичної консультації за правовою допомогою.

Завдання. Проаналізуйте ситуацію, та письмово надайте консультацію з посиланням на законодавство.

 

2. В зв'язку з будівництвом школи міська рада звернулася до суду з вимогою вилучення земельної ділянки, на якій розташовано будинок громадянина Чепурного. За прийнятим рішенням, батько і син Чепурного, у зв'язку із знесенням належного батькові за правом власності житлового будинку, мали бути виселені в надану двокімнатну квартиру багатоквартирного житлового будинку.

З таким рішенням батько та син не погодились і оскаржили рішення, зокрема зазначивши, що новий будинок розташований в іншому кінці міста, у ньому не працює ліфт. Крім цього, вони вимагали відшкодувати вартість насаджень на прилеглій земельній ділянці.

Міська рада своє рішення мотивувала тим, що у м. Кодри індивідуальне житлове будівництво не ведеться через відсутність вільних земельних ділянок, тому вимоги щодо перенесення будинку є безпідставними, а надана для відселення квартира в багатоповерховому житловому будинку відповідає санітарним і технічним нормам.

Контрольні питання. Чи може бути вилучене приватне житло і в яких випадках?
Чи мають право Чепурні на компенсацію і яку? Чи змінилося рішення суду, якби Чепурний-молодший був одружений і мав неповнолітніх дітей? Як розв'язати цей спір?

Завдання. Відповідь на всі питання підготувати у письмовому виді.

 

 

3. У березні поточного року громадянка Юхименко звернулася до суду із позовом до колишнього чоловіка та його нової дружини Воронович про вселення у новозбудований 5 кімнатний будинок.

Позивачка зазначала, що під час її шлюбу з колишнім чоловіком вона й відповідачі на протязі 6 років звели житловий будинок та підсобні приміщення. Дозвіл на будівництво отримала Воронович. Оскільки відповідачі відмовляються сплатити їй компенсацію за участь у будівництві, позивачка просить вселити її в новозбудований будинок, виділив її дві кімнати, з яких вона зробить кухню, кімнату та окремий вхід до будинку.

Контрольні питання. Які документи необхідно мати для підтвердження законності будівництва житла? Кому належить новозбудований будинок? Чи змінилася б ситуація, якщо б Воронович перебувала у фактичному шлюбі? Які критерії визначатимуть належність будинку до спільної власності подружжя? Яке рішення має ухвалити суд?

Завдання. Відповідь на всі питання підготувати у письмовому виді.

 

 

Тема 6. Виникнення права на житло шляхом придбання його у власність.

Практичне заняття – 2 год.

Самостійна робота – 2 год.

 

 

Ключові слова: д ержавний житловий фонд, об'єкти приватизації, способи приватизації, оформлення права власності,права власника житла,істотні умови договорів,суб’єкти договорів, спадкування за заповітом, спадкування за законом, нотаріальне посвідчення договорів, реєстрація права власності, зміст права власності, гуртожиток, житлова кімната у гуртожитку, житловий блок.

Теми рефератів:

1. Правові підстави, порядок та умови приватизація житла

2. Особливості укладення договору купівлі-продажу житла

3. Поняття та характерні риси договору міни житла

4. Особливості договору довічного утримання

5. Поняття та істотні умови договору ренти житла

6. Здійснення права на спадкування житла

Завдання для самостійної роботи:

1. Самостійно опрацювати та законспектувати Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" від 19 червня 1992 р.

2. Вирішити письмово наступні завдання:

1. В юридичну консультацію звернулась Ляпіна К.І., вона розповіла, що за життя чоловіка вони приватизували квартиру в будинку - по 50% кожному (мені і чоловіку).
Чоловік помер у лютому 2012 року. Знайомий юрист роз'яснив її, що у зв’язку з тим, що на день смерті чоловіка вона була зареєстрована у цієї квартирі, то квартира автоматично переходить до неї і переоформляти нічого не потрібно. У квартирі зареєстрована тільки вона. У неї є одружений син і вони з дружиною живуть окремо, дітей вони не мають.

Вона просить юридичну консультацію дати письмову відповідь на наступні питання: яким чином можна переоформити на сина квартиру, щоб після моєї смерті не довелося чекати шість місяців, і в той же час, якщо щось трапиться з сином, вона не лишилася без квартири?

Чи не доведеться мені ділити свою квартиру з невісткою, якщо щось станеться з сином? Інших спадкоємців у неї немає.

Завдання. З посиланням на діюче законодавство підготувати письмову відповідь гр-ці Ляпіной К.І.

 

2. Безпалько в 1.01.2001 г. була одержана 2-х кімнатна кооперативна квартира, розмір пайового внеску за яку, склав 26000 гр. Первинний пайовий внесок був внесений Безпалько у розмірі 8500 гривень, з подальшою виплатою пайового внеску щомісячно у розмірі 1000 гривень. В 2002 г. Безпалько уклав шлюб з Бурко Людмилою і спільно вони виплатили повністю пайовий внесок в період подружнього життя. В лютому 2012 р. Безпалько розлучився з Бурко і замінив замки в квартирі, а дружину вигнав, пояснивши, що квартира належить йому. Бурко Людмила подала позов про вселення і розділ квартири, оскільки вважає, що квартира є сумісною власністю подружжя.

Завдання. З посиланням на діюче законодавство підготувати письмову відповідь по цьому спору.

 

3. До чергового юриста консультації звернувся гр-н Рибачук. Він розповів, що будинок, в якому він мешкає, складається з двоповерхового флігеля, в якому знаходяться 10 квартир.

Останні 20 років будинок вважається аварійним, але силами мешканців підтримується в належному стані, і, на його погляд, простоїть ще не один десяток років. Усі спроби приватизувати квартиру упираються саме в його аварійність.

Будинок не є пам'яткою архітектури і не розташований у заповідній чи іншій особливій зоні. Він просить юристів підказати шляхи вирішення цієї проблеми і відповісти на такі питання.

Чи можливо приватизувати квартиру в аварійному будинку, який не загрожує безпечному мешканню і не включений до плану реконструкції (ремонту) і відселення на 2013-2014 рр.?

Які організації уповноважені проводити будівельно-технічну експертизу (обстеження) будівель?
Завдання. Підготувати письмову відповідь гр-ну Рибачук, з посиланням на законодавство України.

 

4. До юристу звернувся гр-н Гончаренко з таким питанням: його батько працював спочатку 17 років у колективному господарстві, а після реорганізації КСП в ТОВ «Зоря», останні 10 років на посаді головного агронома. Рішенням загальних зборів йому надали квартиру в будинку, який знаходиться на балансі даного господарства. Батько вже не працює там шість років. Обраний новий керівник Товариства вирішив забрати цю квартиру, не давши дозволу на приватизацiю. Він зібрав загальні збори, в результаті чого було складено рішення про те, що потрібно забрати квартиру в мого тата. Люди, які також отримали в тому будинку квартири, вже отримали дозвіл на приватизацію, а моєму батькові дозволу керівник не надає. Гончаренко просить поради, що ему та батькові робити, щоб квартира залишилась у тато? Чи є можливість приватизацiї тiєї квартири?





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 311 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2183 - | 2133 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.