Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ід Кипарисовик — Chamaecyparis Spach.




Вічнозелені дерева або кущі з конусоподібною, вузькопі-рамідальною кроною. Хвоя луската, у молодих рослин гол­часта. Шишки дрібні, кулясті, до 8 мм у діаметрі. Розмно­жується насінням, живцями, щепленням. У роду налічується 6 видів, які поширені у Північній Америці (3 шт.) та в Східній Азії (3 шт.).

Кипарисовик Лавсона — Chamaecyparis lawsoniana. Красиве дерево до 50 (60) м заввишки і до 2 (3) м у діаметрі з конусоподібною кроною та спадною верхівкою. Стовбур прямий, у молодих рослин кора гладенька, червонувато-коричнева, у старих — пластинчаста. Хвоя луската, зелена або голубувато-зелена, блискуча, тупа або ледь загострена. Шишки кулясті, до 1 см в діаметрі, коричневі, з сизуватим нальотом.

Природно поширений у приморських районах Тихоокеанського узбережжя Північної Америки. Культивується в Україні. Досить морозо- і вітростійкий, тіньовитривалий, во­логолюбний, не витримує бідних і засолених ґрунтів, стійкий проти забруднення повітря пилом і газами. До п'яти років росте повільно, потім приріст збільшується. В умовах Києва в 30 років досягає висоти 15 —20 м і до 18 см у діаметрі, не підмерзає.

Декоративні форми: понад 80 декоративних форм поділяють на п'ять груп: юнацькі та перехідні, з колоноподібною та пірамідальною формою крони, повислі, карликові форми та типова форма, які мають золотисте, сріблясте, голубе та інше забарвлення хвої.

Рекомендується для створення поодиноких, групових посадок, алей, живих стрижених огорож у Іа, Ів, Ша, Шб, Ув районах.

Кипарисовик горіхоплідний – Chamaecyparis pisifera. Дерево заввишки до 30 м горизонтальнорозміщеними гілками, які утворюють вузько пірамідальну крону. Стовбур прямий, червонувато-бурий, кора відстає поздовжніми смугами. Хвоя зелена, блискуча, луската, знизу добре помітні білі смужки. Шишки дрібні, кулясті, 6 мм у діаметрі, темно-коричневі.

Природно поширений у центральній і південній частинах Японії. Культивується в Україні. Морозостійкий, вологолюбний. Добре росте на глибоких вологих ґрунтах, неза­довільно витримує сухість ґрунту та наявність у ньому вапна. Чутливий до задимлення повітря та засух.

Декоративні форми: юнацькі, перехідні. За будовою крони - колоноподібна, пірамідальна, кипарисовидна, ширококронна (Стен- горохоплодийдиша); за забарвленням хвої —золотиста, сірчиста; за характером росту і забарвленням хвої — низька, низька золотиста, низька золотисто-пісгрява.

Рекомендується для створення поодиноких і групових посадок у Іа, Ів, Ша, Шб районах.

 

 

ід Ялівець — Juniperus L.

Вічнозелені кущі або дерева. Хвоя лускоподібна або голчаста. Шишки м'ясисті, кулькоподібні, подібн: до ягоди, най­частіше темно-синього, майже чорного кольору, дозрівають у перший або на другий рік. Розмножуються насінням, яке схо­дить через один-два роки, живцями, відводками, щепленням. У роду налічується близько 70 видів. В Україні є 6 дикорослих видів.

Ялівець звичайний — Juniperus communis L. Кущ або дерево заввишки до 10 (15) м. У дерев крона густа, конусоподібна, а в кущів — розлога, яйцеподібна. У чоловічих особин крона компактніша, ніж у жіночих. Кора стовбура сіро-бура, пагонів — червонувато-бура. Хвоя зібрана по 3 шт. кільчасто в пучки, завдовжки 0,8 — 2 см, жорстка, гострокінце в а, голчаста, зверху з білими смужками, знизу — блискуча, зелена. Шишки округлі, діамет­ром 0,5 — 1 см, недозрілі — зелені, а дозрілі — червонувато-сині з голубим нальотом. Природно поширений в Північній Америці, Північній і Середній Європі, в тому числі в Україні. Росте повільно, до родючості ґрунту не вибагливий, найбільш придатні для його вирощування піщані та помірно зволожені ґрунти, морозостійкий, довговічний, погано витримує засолені ґрунти, суховії. Переносить стриження.

Декоративні форми: за характером росту та будовою крони — з тоненькими, спрямованими вгору гілками (Векки), колоноподібна (шведська), струнка пірамідальна (краківська), низька з густою вузькопірамідальною кроною (ірландська), низька з колоноподібною кроною (стиснута), повисла, їжако-подібна, плоска, розлога; за забарвленням хвої — золотиста, золотистокінчикова.

Рекомендується для поодиноких посадок, створення неве­ликих груп та живих огорож у І, II, III районах.

Ялівець козацький — Juniperus sаbіnа L. Низькорослий сланкий кущ з шаблеподібними червонувато-сірими стеблами заввишки 1,5 — 2 м. Хвоя в молодих рослин голчаста, у дорослих — переважно лускоподібна, після розтирання має різкий неприємний запах. Шишки округлі, діаметром 5 —6 мм, темно-сині із сизим нальотом.

Природно поширений у Західній Європі, Криму, Сибіру, Середній Азії та па Кавказі. Росте повільно, до родючості грунту не вибагливий, може рости на кам'янистих, вапнякових грунтах, заселяє прирічкові сипкі та вологі піски. Світло­любний, морозо-, засухо- і газостійкий.

Декоративні форми: за будовою крони — колоноподібна, прямостояча; за будовою хвої — кипарисолиста, тамариксолиста, португальська (голчасте листя); за забарвленням хвої — пістрява.

Рекомендується для створення окремих груп на газонах, декоруваня схилів, відкосів у Іа, Ів, І, III, IV, V районах.

Ялівець віргінський — Juniperus virginiana L. Дерево заввишки 15 (30) м. Крона у молодих дерев вузькопірамі-дальна, у старих — широка, розлога. У молодих рослин хвоя яскраво-зелена, лінійно-ланцетна, голкоподібна, завдовжки до1,3 см, у старих — темно-зелена, лускоподібна, завдовжки 1 —2 мм. Шишки дрібні, 4 — 8 мм у діаметрі, темно-сині з сизимнальотом, рясно вкривають крону.

Природно поширений у східній частині Північної Америки. Культивується в Україні. У перші роки життя росте повільно, пізніше — швидше. До родючості грунтів не вибагливий, краще росте на свіжих, глибоких супісках, витримує, невелике засо­лення та наявність у ґрунті вапна. Морозостійкий, тіньовитри­валий, посухо- і вітростійкий, стійкий проти задимлення і наявності в повітрі газів, мало пошкоджується шкідниками, стри­ження переносить легко, а пересаджування — незадовільно (його треба пересаджувати з грудкою ґрунту).

Декоративні форми: за будовою крони — пірамідальна, вузькопірамідальна, повисла, нитчаста, густа, куляста; за харак­тером росту — низька компактна, сланка (Костера), повзуча; за забарвленням хвої — голуба, попеляста, золотисто-кінчи-кова, золотисто-пістрява, золотисто-елегантна, найелегантні­ша, біло-пістрява та ін.

Рекомендується для створення поодиноких, групових по­садок, густих живих огорож, високих стрижених стін та для геометрично правильного формування архітектурних компо­зицій у Іа, Ів, II, III, IV, V районах.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 426 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2228 - | 1966 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.