Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


едр гімалайський — Cedrus deodara.




Дерево до 50 м заввишки і до 3 м у діаметрі. Крона }' молодих дерев пірамідальна з повислими на кінцях гілками у старих дерев верхівка притуплена, гілки розташовані горизонтально, а їхні верхівки припідняті вгору. Хвоя завдовжки до 5 см, гостра, сіро-зелена, сріблясто-сіра або голубувато-зелена. Численні шишки 7 — 10 см завдовжки і до 5 см у діаметрі, видовжепо-овальні, яйцеподібні, декоративні.

Природно росте в Північно-Західних Гімалаях на висзті 1000 — 4000 м над рівнем моря. Довговічний, швидкорослий, досить тіньовитривалий, без ушкоджень витримує морози до мінус 25 °С. Росте на різних типах ґрунтів, але найкраще — на дренованих суглинкових, витримує у ґрунті наявність вап­на. Коренева система добре розвинена, але поверхнева, тону на відкритих місцях може бути вітровал під і:ас великих віт­рів. Надмірного зволоження та ущільнення ґрунту не витр>и-мує, іноді пошкоджується ранніми осінніми приморозками. Переносить обрізування.

Декоративні форми: за формою крони — компактна, коло­ноподібна, повисла; за ростом — потужна, товстохвойна; за забарвленням хвої — золотиста, срібляста.

Рекомендується як досить декоративне дерево для створен­ня поодиноких, групових, алейних посадок та живих огорож у Іа, Ув районах.

 

Сосна чорна (австрійська) — Ріnus nigra.

Дерево заввишки до 40 м із прямим стовбуром, покритим у старих рослин чорно сірою, тріщинуватою корою. Крона в молодих рослин пірамідальна, а пізніше — зонтикоподібна. Хвоя до 15 см завдовжки, зібрана в пучки по 2 шт., жорстка, гострокінцева, іноді скручена, темно-зелена. Шишки зібрані по 2 —4 шт. на коротких черешках, яйцеподібно-конічні, 5 —8 см завдовжки і 2,5 —3 см в діаметрі, жовтувато-коричневі, блискучі, розкри- ваються на третій рік.

Природно поширена в горах Середньої Європи, культиву­ється в Україні. До 25 років росте повільно, до родючості ґрунтів не вибаглива, але краще росте на вапнякових, добре прогрітих ґрунтах. Витримує морози до мінус 40 °С, посухо-та вітростійка, стійка проти задимлення повітря, відносно стійка до міських умов. Доживає до 300 — 400 років.

Декоративні форми: за будовою крони — пірамідальна, повисла, щільна куляста (Буйоті), розлога; за забарвленням хвої — золотиста, златиборська, Мозера, пістрява.

Перед обпаданням хвоя набуває червонувато-коричневого кольору. Шишки дрібні, завдовжки 1 — 1,5 см.

В Україні трапляється в ботанічних садах і дендропарках, інколи в декоративних насадженнях від Ялти до Києва та в західному регіоні країни. Росте швидко, у місцях культури достатньо зимо- і посухостійка. Найкращі для її вирощуван­ня багаті, добре дреновані грунти. Розмножується насінням і живцями з подовжених пагонів.

Декоративна, витримує обрізування гілок, перспективна для використання в садово-парковому будівництві.

Рекомендується для поодиноких, рядових посадок та ство­рення груп у Іа, їв, Ша, Шб, ІУа, Уа, Ув районах.

 

Сосна гірська — Pinus mugo.

Невелике дерево або кущ заввишки до 12 м, іноді стовбури стеляться по поверх­ні грунту, а їхні верхівки припідняті вверх. Крона широка, яйцеподібна. Кора стовбура темно-сіра, шорстка. Хвоя до 8 см завдовжки, темно-зелена, жорстка, скручена, живе 2 — 5 років. Чоловічі колоски жовті, численні, добре виділяються на фоні крони. Шишки округлі, темно-бурі, до 7 см завдовжки та до 2 см у діаметрі, дозрівають на третій рік.

Природно поширена в горах Середньої Європи, в Україні є в Карпатах. Росте повільно, до родючості грунтів не вибагли­ва, може поселятися на кам'янистих, щебенистих, вапнякових, а також не дуже засолених чорноземних ґрунтах. Зимо-, по­сухостійка. Витримує незначне забруднення повітря димом і газами.

Декоративні форми: за підвидами — з деревоподібним, низьким, сланким та кущоподібним ростом. Кожний з підвидів налічує багато декоративних форм. У зеленому будівництві найчастіше використовують підвиди із низьким та кущоподіб­ним ростом.

Рекомендується для поодиноких посадок на газонах і поля­нах, створення груп у парках і садах, нестрижених живих огорож та для декорування кам'янистих, крутих схилів, улаш­тування альпійських гірок у відповідних умовах у І, II, III, IV районах.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 304 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2446 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.