Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


арактеристика та можливості урядових та парламентських інформаційних систем?




ережеві новини Usenet?

Новини мережі Usenet — це другий по розповсюдженості сервіс Інтернет. Якщо електронна пошта передає повідомлення по принципу «від одного — одному», то новини мережі передають повідомлення «від одного — багатьом». Механізм передачі кожного повідомлення схожий на передачу пліток: кожен вузол мережі, який отримав якусь нову інформацію (тобто нове повідомлення), передає її на всі знайомі вузли, тобто всім тим вузлам, з якими обмінюється новинами. Таким чином, послане користувачем повідомлення розповсюджується, багатократно дублюючись, по мережі, досягаючи за доволі короткі строки всіх учасників телеконференції Usenet у всьому світі. При цьому обговорення теми, яка цікавить користувача, може брати участь безліч людей, незалежно від того, де вони знаходяться фізично. Кількість користувачів Usenet доволі велика — за оцінками UUNET technologies, кількість нових повідомлень, які поступають у телеконференції щоденно становить близько мільйона.

Новини поділені на ієрархічно організовані тематичні групи і ім'я кожної групи складається з імен підрівнів ієрархії, які розділені крапками, причому загальніший рівень пишеться першим. Розглянемо, наприклад, ім'я групи новин fido7.windows.nt.admin. Ця група відноситься до ієрархії верхнього рівня fido7, це ієрархія некомерційної системи країн колишнього СРСР. В ієрархії fido7 наявний підрівень windows, призначений для обговорення різних питань, пов'язаних з операційними системами фірми Microsoft. Далі, NT означає операційну систему Windows NT, а admin позначає групу, призначену для обговорення питань адміністрування. Таким чином, маючи мінімальні знання англійської мови, можна за іменем групи легко зрозуміти, що в ній обговорюється. Наприклад, в alt.games.doom пишуть ті, хто полюбляє гру DOOM.

Існують глобальні ієрархії та ієрархії, які локальні для якої-небудь організації, країни чи мережі. Набір груп новин, які отримує локальний сервер Usenet визначається адміністратором серверу та наявністю тих чи інших груп на інших серверах, з якими він обмінюється новинами. Доволі часто ситуація, коли сервер отримує, по-перше, всі глобальні ієрархії, по-друге, локальні для країни чи мережі, по третє, ієрархії локальні для конкретної організації.

До різних ієрархій застосовуються різні норми і правила роботи з ними. В першу чергу, це стосується мови повідомлень — в україномовні групи слід писатиукраїнською мовою, в той же час як у групи глобальної ієрархії comp можна писати лише англійською. Не завжди в Usenet можна посилати інформацію рекламного характеру. Деякі з груп спеціально створені для комерційних цілей і надають таку можливість, а деякі є абсолютно некомерційними — і тому встановлена заборона. Менш суворими є обмеження на можливі обсяги цитування попередніх авторів, розмір підпису тощо.

Починаючи роботу з будь-якою групою або ієрархією груп, в першу чергу необхідно ознайомитися з правилами роботи з тими, які регулярно розміщує в цих групах людина, яка добровільно взяла на себе обов'язки координатора групи (модератора).

Справді групи новин бувають двох типів — модеровані та звичайні. Повідомлення, які з'являються у модерованих групах, перед тим, як розсилаються по мережі, проходять процедуру своєрідної цензури, яка здійснюється модератором — у такій структурі, як Usenet, неможливо підтримувати порядок без суворості.

На нинішньому етапі будь-який комп'ютер, який підключений до Інтернет, має доступ до новин Usenet, але новини Usenet розповсюджуються і по іншим мережам, так же широко, як і електронна пошта. Спосіб і зручність роботи з новинами у великій мірі залежить від того, яким чином користувач отримує їх. В Internet програма-клієнт напряму отримує новини з серверу Usenet, і між переглядом списку повідомлень, які містяться у групі, і переглядом цих повідомлень немає затримки. Коли ж користувач отримує новини через електронну пошту, то спочатку він отримує список статей, а вже потім отримує статті, які окремо замовляє.

Електронні публікації?

Особливістю електронних публікацій є дешевий видавничий процес, обумовлений відсутністю високих накладних витрат на виготовлення і розповсюдження. Якщо видавець не зацікавлений в одержанні прибутку, він може просто розмістити документ в мережі, зробивши його доступним засобами Web.

Вибір способу розповсюдження електронної публікації залежить від кола потенційних користувачів і ринкової стратегії, розроблюваної для публікації. Сьогодні найбільш реальними є компакт-диски і мережа.

При створенні електронної публікації повинні бути закладені ідеї, цікаві читачам, тому потрібні автори і редактори; ці ідеї повинні відповідати способу представлення і змісту, тому потрібні видавці і інвестори; публікації повинні бути підготовлені для розміщення на носії – повинні розробники; якщо публікації будуть розміщені на компакт-диску – необхідні виготовлювачі; оскільки видання будуть продаватись і купуватись – необхідний маркетинг.

Як правило, видання мережевих документів ґрунтується на мові HTML.

Електронні публікації дозволяють використовувати накопичений організацією досвід для налагодження відносин з усіма учасниками ділових процесів, здійснюваних організацією.

Види електронних публікацій організації можуть бути такими:

· статична публікація: публікація змісту, який залишається незмінним, поки автор не змінить його вручну;

· динамічна публікація: публікація змісту, який автоматично змінюється, але виглядає однаково для будь-якої аудиторії;

· “ вибіркова” публікація: публікація змісту, який побудований із заздалегідь визначених компонентів, які аудиторія підбирає самостійно, виходячи із своїх специфічних потреб;

· адаптивна публікація: публікація змісту, який складається із заздалегідь визначених компонентів, які може настроювати як аудиторія, так і автор;

· публікація, орієнтована на відносини: залучення аудиторії до процесу публікації за рахунок створення середовища, до якого користувачі роблять свій внесок, надаючи відгуки і пропозиції.

Розробка електронної публікації містить такі головні компоненти:

· створення змісту: розробка змісту і його структурування за компонентами;

· управління змістом: оцінка, управління версіями і установка компонентів;

· доставка змісту: поєднання керованих компонентів і їх розподіл у різних середовищах для різних аудиторій.

Електронні публікації можуть бути статичними і динамічними (формуються в момент звертання до них спецiальними програмами пiд час надходження запиту) і розміщуються на Web-сайтах організацій. Розробка Web-сайта складається з таких основних операцій і потребує врахування таких основних компонентів сайта:

· розробка концепції сайта;

· створення продуманої зручної навігаційної системи сайта

· розробка інтерфейсу сайта

· розробка індивідуального дизайну сайта

· графіка і анімація

· web-програмування і верстання

· створення web-додатків;

· система управління змістом сайта;

· система управління доступом;

· форма замовлення;

· оновлюваний прайс-лист;

· каталог продукції;

· гостьова книга;

· система Інтернет-магазину;

· смуга новин

· система голосування;

· система збору статистики;

· дошка оголошень (форум);

· оптимізація сторінок для пошукових систем з підбором ключових слів;

· реєстрація у багатьох пошукових системах і каталогах;

· підтримка сайта (оновлення і обслуговування);

· тестування сайта;

· контент (зміст) сайта.

Можна виділити такі стандартні види сайтів:

· “візитна картка”;

· Інтернет-представництво;

· корпоративний сайт.

Візитна картка

Сайт типу “Візитна картка” рекомендується невеликим компаніям та окремим особам, які бажають бути представленими в Інтернет для довідкової підтримки клієнтів, анонсування інформації щодо пропонованих товарів і послуг. До сайта такого типу входять такі розділи:

· про компанію;

· розділ, присвячений презентації компанії, опису роду діяльності, рекламі;

· послуги (товари) і ціни;

· “як нас знайти”;

· розділ, який містить контактну інформацію, графічну карту проїзду, можливість зворотнього зв’язку (E-Mail), опис маршруту;

· розділ новин компанії.

Розробка такого сайту включає:

· розробку дизайну;

· сканування і опрацювання графічних матеріалів та ілюстрацій;

· створення інформаційного наповнення (приблизно 7 сторінок);

· використання анімації (динамічні кнопки, підказки та ін.).

Інтернет-представництво

Сайт “Інтернет-представництво” створюється для компаній, які планують використовувати інфорнет з маркетинговою метою, для підтримки клієнта та просування бізнесу.

о складу такого сайту може входити електронний каталог товарів, реалізований на основі технології баз даних, захищена паролем система адміністрування динамічного наповнення сайта. Сайт, побудований на основі такого типового рішення, є системою, що розвивається і надалі може бути доповнений новими інформаційними розділами і програмними модулями.

Як правило, до такого сайта входять розділи:

· “ Про компанію”;

· “Як нас знайти”;

· каталог товарів;

· прайс-листи, доступні для перегляду в Інтернет і зберігання на комп’ютері користувача;

· розділ новин компанії;

· розділ підтримки клієнтів;

· зворотній зв’язок;

· гостьова книга;

· системи “питання-відповідь”;

· система адміністрування сайта.

Розробка включає:

· розробку стилю і дизайн сайта;

· розробку структури подання інформації;

· сканування і опрацювання графічних матеріалів та ілюстрацій;

· створення інформаційного наповнення (приблизно 15 сторінок);

· використання анімації;

· створення форм зворотнього зв’язку;

· встановлення гостьової книги;

· розробка програмних засобів оновлення інформації сайта;

· розробка системи адміністрування сайта.

Практична №2

. Загальна характеристика, базовий склад та можливості програмних додатків Microsoft Office 2000?

Microsoft Office являє собою інтегрований програмний пакет автоматизації офісної діяльності. Перші версії офісних програм Microsoft з’явилися в середині 80-х років. На той час вони працювали під управлінням операційної системи MS DOS. Перша Windows-версія пакету з’явилася з виходом Windows 3.0. Починаючи з 1995 року всі версії Microsoft Office є 32-бітними додатками. Пакет Microsoft Office 2000 був випущений корпорацією Microsoft у 1999 році.

Програмний пакет Microsoft 2000 представлений на ринку у п’яти редакціях: Standard, Small Business,Professional, Premium та Developer.

Microsoft Office 2000 Standard. Реалізує основні задачі електронного офісного документообігу, як то: створеннятекстових документів, електронних таблиць, адміністрування бізнес-інформації та створення презентаційнихматеріалів. Пакет включає наступні додатки: Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, PowerPoint 2000.

Microsoft Office 2000 Small Business. Office 2000 для малого бізнесу включає специфічні для застосування в малому бізнесі інструменти і додатки, розроблені спеціально для малих підприємств. До них відносяться Microsoft Publisher, що дозволяє легко готувати маркетингові матеріали, а також набір з чотирьох інструментів для малого бізнесу. Ці інструменти розроблені спеціально для малих підприємств і допомагають керувати взаємодією з клієнтами і розширювати її, приймати більш вигідні бізнес-рішення й автоматизувати виконання ділових операцій. Пакет включає додатки: Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, Publisher 2000.

Microsoft Office 2000 Professional. Редакція призначена для корпоративного використання. Пакет Office 2000Professional пропонує новий стиль роботи зі створення web-матеріалів, заснований на інтеграції основнихінструментів з web-технологіями, що дозволяє автоматизувати процес підготовки матеріалів для спільноговикористання і для роботи з іншими користувачами. Пакет має потужні засоби аналізу для прийняття більшвигідних рішень. Пакет Office 2000 Professional спрощує доступ до ключової бізнес-інформації в інтрамережіорганізації і пропонує сучасні засоби аналізу даних, щоб допомогти користувачам вчасно приймати найбільшвигідні рішення. Програмне забезпечення легко використовувати й адмініструвати. Office 2000 Professionalзабезпечує новий рівень стійкості й автоматизації, створюючи користувачам і організаціям умови для швидкоговпровадження, стабільної роботи і досягнення значних результатів з меншою витратою ресурсів. Особливо слідвідзначити включення до складу пакету персональної системи управління базами даних (СУБД) Microsoft Access;цей продукт поєднує простоту і інтуїтивність інтерфейсу зі значними можливостями управління даними, щодозволяє створювати на його основі високоефективні додатки як спеціалістам, так і непрофесійним користувачам.Пакет включає додатки: Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, Publisher 2000, PowerPoint 2000, Access 2000.

Microsoft Office 2000 Premium. За функціональними можливостями редакція подібна до версії Professional, однакдозволяє використовувати функції, які, власне кажучи, не відносяться до сфери автоматизації офісної діяльності: обробку комп’ютерної графіки та створення web-сторінок для розміщення в мережі Інтернет чи у корпоративній інтрамережі. Для реалізації цих функцій до складу пакету включені програми FrontPage та PhotoDraw. Пакети реалізовані в межах спільного для усіх додатків Microsoft Office інтерфейсу, що дозволяє максимально зменшити час, необхідний на оволодіння навичками роботи з ними. Це дозволяє виконувати роботи професійної якості користувачам, що не є професіоналами в галузі комп’ютерної графіки: менеджерам, адміністраторам, економістам та ін. Пакет включає додатки: Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, Publisher 2000, PowerPoint 2000, Access 2000, Front Page 2000, Photo Draw 2000.

Microsoft Office 2000 Developer. Редакція являє собою потужну платформу для розробки додатків з не меншпотужним середовищем розробки. Програмісти відзначають, що цикл створення додатків за допомогою Office займає менше часу, ніж в інших системах програмування а результат задовольняє вимогам кінцевих користувачів. Крім того, не потрібно тривалого навчання користувачів, оскільки вони вже знайомі з цими додатками і можуть використовувати настройки Office для виконання конкретних задач. Розробники, що створюють додатки за допомогою Office, мають потребу в засобах для їхньої побудови і впровадження. Microsoft Office 2000 Developer — це спеціальний випуск Office, призначений для розробників, що створюють і впроваджують такі додатки. Office Developer включає Microsoft Office Premium, професійні засоби для підвищення продуктивності, а також документацію і зразки текстів програм для швидкого створення рішень за допомогою Microsoft Office. Microsoft Office 2000 Developer надає можливість швидкого створення додатків у Office 2000 за допомогою засобів автоматизації, включаючи автоматичну обробку помилок, коментарі для коду і перенос коду. Простою є інтеграція Office 2000 з корпоративними даними за допомогою засобу Data Environment Designer, що дозволяє використовувати візуальні засоби для створення компонентів доступу до даних. Такі компоненти можуть використовуватися для інтеграції будь-якого джерела даних із програмою Visual Basic for Applications. Office

2000 Developer включає також засіб Access Run Time (поставляється без ліцензійної оплати), що дозволяєвиконувати розподіл додатків Access 2000. Пакет включає додатки: Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000,Publisher 2000, PowerPoint 2000, Access 2000, Front Page 2000, Photo Draw 2000. Нові можливості і ключові переваги пакету Office 2000

Пакет Office 2000 має багато нових можливостей. Найбільш важливі ті з них, що належать до всіх додатківпакета. Ці можливості, спільні для багатьох додатків пакета, є основними серед безлічі нових функцій, які маєпакет Office 2000. Переробка торкнулася інтерфейсу, технологій доступу до даних і їх опрацювання, компанієюMicrosoft були вжиті заходи щодо підвищення надійності функціонування програмного забезпечення пакету тощо.Особливості пакету неодноразово описувалися в спеціалізованій літературі. Узагальнюючи ці дані можна умовновиділити шість основних напрямків вдосконалення програмного забезпечення Office 2000: покращення взаємодії з web і спільного використання інформації; підвищення зручності в роботі і обслуговуванні; оптимізація спільноговикористання даних; покращення взаємодії і зв’язку між користувачами; включення до складу пакету нових засобів створення web-документів.

Взаємодія через web і спільне використання інформації

Office 2000 дозволяє по-новому організувати взаємодію і спільне використання інформації, оптимальним образомпоєднуючи внутрішні засоби автоматизації і можливості web-технологій.

Простота і зручність у роботі й обслуговуванні

Новий рівень надійності й автоматизації програм пакета Office 2000 підвищує оперативність підготовки проектів,забезпечує стабільність виконання робіт і при менших зусиллях гарантує одержання чудових результатів.

Спільне використання даних

Вбудована підтримка формату HTML - будь-який користувач, що має web-браузер, може переглядати створені вновій версії Office файли, тому що додатки пакета Office 2000 зберігають і читають файли у форматі HTML так само надійно, як файли старих форматів.

Двонаправлена робота з HTML - вбудована підтримка HTML дозволяє користувачам зберігати і відкривати файли на web-сервері, користаючись усім багатством можливостей Office.

Збереження прямо на web - можливість публікувати поточні документи у форматі HTML на web-сервері так самолегко, як зберігати їх на жорсткому диску комп'ютера.

Новий вид діалогів “Открыть/Сохранить” - відкривати і зберігати файли стало набагато зручніше, завдяки новійформі діалогу, що дозволяє швидше знаходити потрібні файли й іншу часто використовувану ділову інформацію, де б вона не знаходилася - усередині комп'ютера, у локальній мережі, у інтранеті чи в Інтернеті.

Папки Web - відкривати і зберігати web-сторінки стало набагато простіше, користувачі одержують доступ до часто використовуваних web-сторінок одним натисканням кнопки.

Запуск додатка для редагування web-сторінок з Internet Explorer - користувачам браузера Internet Explorer легко змінювати web-сторінки, створені додатками Office 2000. При натисканні кнопки Правка, потрібний додаток Office 2000 викликається автоматично.

Серверні розширення Office - набір службових програм, що знаходяться на web-сервері, які дозволяютькористувачам Office 2000 публікувати і редагувати документи на серверах в інтранеті й Інтернеті.

Сторінки автоматичного переходу - автоматичне створення списку усіх файлів у папці web-сервера, що дозволяєпереглядати файли й одержувати доступ до них без попереднього процесу створення набору гіперпосилань до цих сторінок.

Перегляд презентацій web-браузером - користувачі PowerPoint можуть переглядати презентації за допомогоюбраузера Internet Explorer версії 4.0 чи більш нової, без застосування спеціальної програми перегляду.

Поширення презентацій - презентації у форматі HTML, розміщені на web-сервері, доступні користувачам InternetExplorer через інтранет чи Інтернет, включаючи звуковий супровід у форматі потокового аудіо і відео (дляпередачі відео потрібен сервер Microsoft NetShow).

Презентації по запиту - презентації PowerPoint 2000, включаючи звуковий супровід, можна архівувати на web-сервері, після чого вони стають доступними для відтворення в будь-який момент.

Публікація календарів - користувачі можуть зберігати дані календарів Outlook у вигляді інтерактивних web-сторінок, що можуть бути відправлені електронною поштою, опубліковані на web-сервері і переглянуті в будь-якому web-браузері.

Практична № 3

арактеристика та можливості урядових та парламентських інформаційних систем?

В Україні, на відміну від розвинених країн, мережа Internet поки не стала невід'ємною частиною масової культури і бізнесу. Професійні виробники інформаційних ресурсів, що володіють навичками і можливостями якісного збору, верифікації та смислової обробки інформації, не бачать сьогодні можливостей прибуткової роботи через мережу Internet в Україні. Високоякісні великі наукові, соціально-економічні, довідкові інформаційні ресурси, що активно використовуються в українському Internet, зараз скоріше є виключенням, ніж правилом. Подолання вказаної структурної неповноти українських державних інформаційних ресурсів (нестача адаптованих для масового використання модифікацій "фундаментальних" інформаційних ресурсів) дозволить різко підвищити ефективність такого перспективного засобу доступу до інформаційних ресурсів, як загальнодоступні комп'ютерні телекомунікаційний мережі. Розділ серверу Національної служби новин (НСН), тут представлені всі гілки влади. Оперативно змінюється у разі кадрових і інших змін. Інформація про функції і персональний склад владних структур. Адміністрація Президента На сервері доступні матеріали прес-служби Президентаякі щодня оновлюються, а також довідкова інформація про статус Президента, його матеріальне становище. Інші передбачені розділи серверу зараз знаходяться на стадії розробки і реконструкції. Рада Безпеки а сервері вміщені нормативні документи; список членів Ради безпеки і апарату РБ; статті керівників апарату РБ. Центральний Банк овна і оперативна інформація про діяльність Центрального Банку фінансові ринки, банківська система, матеріали прес-центру банку, грошово-кредитна політика банку. Для зручності користування матеріалами серверу організована карта серверу і можливість пошуку за ключовими словами. Державна податкова служба Інформація про діяльність ДПС. Містить статистичну інформацію, Міністерство Охорони здоров'я інформацію про зміни в податковому законодавстві, а також деякі форми звітності. Керівництво Міністерства; структура його центрального апарату; тимчасовий розподіл обов'язків з керівництва підрозділами. Верховний Суд Про Верховний Суд Постанови Пленуму ВС; Бюлетень ВС; про призначення справ до розгляду в судових колегіях; Рада суддів; Вища кваліфікаційна колегія суддів РФ; судовий департамент; останні новини. Конституційний Суд Загальні відомості і склад; структура Конституційного Суду; історія; справи, що розглядаються Конституційним Судом; законодавство; біографії; конституційний контроль в суб'єктах РФ, в країнах СНД і Балтії; деякі адвокатські колегії і об'єднання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 297 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2191 - | 2111 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.