Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Лабораторна робота №3. Проектування й заповнення індивідуальної бази даних

Мета роботи – вивчити основні прийоми нормалізації баз даних; набути досвіду проектування реляційних баз даних.

 

Структурна схема бази даним з наявними зв’язками

 

 

 

1. Специфікації для кожної таблиці (тип даних, властивості полів).

 

1. Вміст кожної таблиці згідно з постановкою завдання.

 

 

Контрольні питання:

2. У самому загальному змісті база даних - це набір записів і файлів, організованих спеціальним чином. Один з типів баз даних - це документи, набрані за допомогою текстових редакторів і згруповані за темами. Інший тип - файли електронних таблиць, поєднувані в групи за характером їхнього використання.

3. Ім'я поля – визначає, як слід звернутися до даних цього поля при автоматичних операції з базою (за умовчанням імена полів використовують як заголовків шпальт таблиць).

· Тип поля – визначає тип даних, які можуть опинитися утримуватися у цьому полі.

· Розмір поля – визначає граничну довжину (в символах) даних, які можуть опинитися будуть показані у даному полі.

· Формат поля – визначає спосіб форматування даних в осередках, що належать полю.

· Маско введення – визначає форму, у якій вводяться дані а полі (засіб автоматизації введення даних).

· Підпис – визначає заголовок шпальти таблиці для даного поля (якщо підпис не зазначена, то ролі заголовка шпальти використовується властивість Ім'я поля).

· Значення за умовчанням – ті значення, яке вводять у осередки поля автоматично (засіб автоматизації введення даних).

· Умова на значення – обмеження, що використовується для перевірки вмотивованості введення даних (засіб автоматизації введення, що використовується, зазвичай, для даних, мають числової тип, грошовий тип чи тип дати).

· Повідомлення про помилку – текстове повідомлення, яке видається автоматично під час спроби входження у полі хибних даних.

· Обов'язкове полі – властивість, що б обов'язковість заповнення даного поля при наповненні бази.

· Порожні рядки – властивість, що дозволяє введення порожніх строковых даних (від властивості Обов'язкове полі особливий тим, що належить і не всім типам даних, а тільки в деяким, наприклад до текстовим).

· Индексированное полі – якщо полі має цією властивістю, усі фінансові операції, пов'язані з її пошуком чи сортуванням записів за значенням, що зберігається у даному полі, істотно пришвидшуються. З іншого боку, для індексованих полів можна зробити, що значення в записах перевірятимуться у цій полю на наявність повторів, що дозволяє автоматично виключити дублювання даних.

4. Індексува́ння — присвоєння документу набору ключових слів або кодів, які слугують вказівником змісту документа і використовуються для його пошуку. Слід не плутати поняття «індексування» та "індексацію, оскільки ці поняття різні. Індексування — процес перекладу змісту документів із природної мови на штучну інформаційно-пошукову мову (ІПМ), в результаті чого створюється пошуковий образ документа (ПОД) і пошуковий образ запиту (ПОЗ). У такий спосіб відбувається згортання інформації, що знаходиться в документі, і перетворення її на ІПМ у вигляді індексу, рубрики,коду (класифікаційною мовою) або дескриптора, ключового слова (дескрипторною мовою)[1].

Індексацією називається система і сукупність позначень, прийнята для документної класифікації. Вона виконує кілька основних функцій: закріплює логічну структуру класифікації, виступає засобом зв'язку між діленнями таблиць, рубриками АПП, відділами на книжкових полицях при систематичній розстановці, засобом запису результатів систематизації в бібліографічних записах, у самих виданнях тощо

5. Зв’язки між таблицями можна створювати явно, використовуючи вікно "Зв’язки", або перетягуванням полів з областісписку полів. Програма Access використовує зв’язки між таблицями, щоб визначити, як об’єднати таблиці в тих випадках, коли їх потрібно використати в об’єкті бази даних. Створювати зв’язки між таблицями, перш ніж створювати інші об’єкти бази даних (наприклад, форми, запити та звіти), потрібно з кількох причин.

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Дом ученых РАН собрал школьников и студентов из санкт-петербурга, Ленинградской, Московской и Смоленской областей на молодежном историко-культурном образовательном форуме | Разработка рабочего чертежа детали
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 269 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.