Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Види курсового проектування




1.1 Курсовий проект з навчальної дисципліни - це кінцевий результат розробки нового продукту (механізму, технологічного процесу, ремонту окремих вузлів, розрахунків економічних ефектів, програмних виробів тощо), виконаний студентом самостійно під керівництвом викладача протягом встановленого терміну в одному семестрі відповідно до технічного завдання на основі набутих з одної або суміжних дисциплін знань та умінь, що має творчий характер і становить собою сукупність документів (пояснювальної записки, креслень тощо). Всі документи повинні бути виконані у відповідності з вимогами державних стандартів.

1.2 Курсова робота з навчальної дисципліни - це творче рішення конкретної задачі дослідного характеру, щодо об'єктів діяльності майбутнього фахівця (технологічних процесів, механізмів, ремонту окремих її вузлів та частин, розрахунків економічних ефектів), виконане студентом самостійно під керівництвом викладача протягом встановленого терміну в одному семестрі, відповідно до технічного завдання, на основі набутих з даної та суміжних дисциплін знань та умінь і становить собою цілий ряд документів (пояснювальної записки, графічного матеріалу (при необхідності) тощо).

1.3 Конкретні мета, задачі та порядок виконання курсових проектів та робіт, змісти та обсяги їх складових частин, характер вихідних даних, а також інші вимоги докладно наводяться в методичних вказівках, які розробляються цикловими комісіями, що ведуть курсове проектування з певних навчальних дисциплін.

1.4 Курсові проекти та роботи виконуються в основному при вивченні професійно орієнтованих та спеціальних дисциплін за підсумковим навчальним матеріалом цих дисциплін у кінці їх вивчення.

1.5 Кількість курсових робіт (проектів) у одному семестрі не може бути більше двох. При цьому, загальна кількість проектів (робіт) не може бути більше восьми за весь термін навчання.

 


 

2 МЕТА І ЗАВДАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ

2.1 Курсові проекти (роботи) виконуються з метою закріплення, поглиблення та узагальнення теоретичних знань, набутих студентами під час вивчення конкретних спеціальних дисциплін, розвитку навичок їх практичного застосування, самостійного розв'язування конкретних завдань.

2.2 Курсове проектування має також за мету навчити студента впевнено користуватися відповідною довідковою літературою, державними стандартами та іншими матеріалами; прищепити студентам навички використання розрахунків, складання техніко-економічних обґрунтувань, пояснювальних записок.

2.3 Послідовною системою курсових проектів (робіт) студені підготовлюється до виконання та захисту випускної (дипломної) роботи або дипломного проекту.

2.4 Виконання курсового проекту (роботи) планується після повного вивчення теоретичного курсу з певної дисципліни, або на його завершальному етапі.

 

З ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КЕРІВНИЦТВО КУРСОВИМ ПРОЕКТУВАННЯМ

3.1 Робота над курсовим проектом являє собою важливу стадію самостійної роботи студента і тому роль керівника проекту (роботи) є дуже відповідальною. Керівництво курсовими проектами доручається найбільш кваліфікованим викладачам, що мають педагогічний та методичний досвід.

3.2 Керівник курсового проекту (роботи) повинен:

 

- розробити і затвердити тематику курсових проектів;

- скласти та вчасно видати студенту індивідуальне завдання; Розробити методичні вказівки по виконанню курсового проекту (роботи);

- провести групові та індивідуальні консультації;

- перевірити виконані роботи;

- брати участь в організації та проведенні захисту курсових проектів (робіт).

3.3 Виконання курсового проекту (роботи) повинно відбуватися в точній відповідності до вимог державних стандартів та інших нормативних документів, дотримання яких є обов'язковим на підприємствах, організаціях і установах.

3.4 Курсове проектування складається із наступного:

- визначення теми;

- видача завдання, рекомендованої літератури;

- безпосереднє виконання курсового проекту (роботи):

 

1) оформлення пояснювальної записки;

2) графічної частини;

3) іншого ілюстративного матеріалу;

- захисту курсового проекту.

3.5 Керівник курсового проекту (роботи) має обов'язково провести індивідуальні бесіди з кожним студентом. Під час цієї бесіди керівник з'ясовує ступінь підготовленості студента до виконання даного завдання, узгоджує план — графік виконання курсового проекту (роботи). Результатом цієї бесіди може бути також уточнення теми курсового проекту (роботи).

3.6 Остаточні варіанти тем курсових проектів (робіт) обов'язково обговорюються на засіданні циклових комісій, що ведуть курсове проектування і затверджуються головою ЦК.

3.7 Заміна обраної студентом та затвердженої теми курсового проекту (роботи) на іншу дозволяється тільки у виняткових випадках з дозволу голови ЦК за мотивованою письмовою заявою студента з обґрунтуванням її причин.

3.8 Завдання на курсове проектування видається за підписом керівника, датується днем видачі та реєструється керівником в журналі обліку та контролю курсового проектування, шо знаходиться у голови ЦК. Теми курсових проектів (робіт) не можуть повторюватися протягом трьох років.

3.9 Для підвищення якості виконання курсових проектів (робіт) циклова комісія має провести організаційне заняття для групи студентів, де визначаються основні проблеми при виконанні курсових проектів, а саме:

 

- значення курсового проектування;

- вимоги до пояснювальної записки;

- вимоги до графічної частини;

- вимоги нормоконтролю;

- визначення обсягу роботи та її терміни;

- рекомендації по використанню довідкової літератури та інших джерел.

 

3.10 Курсове проектування рекомендується здійснювати в комп'ютерних аудиторіях коледжу для чого в розкладі цих аудиторій має бути передбачений робочий час.

3.11 Для забезпечення постійної роботи над проектами ЦК розробляє графіки проведення консультацій за пропозиціями керівників, які після їх затвердження головою ЦК доводяться до відома студентів.

3.12 Консультації можуть бути груповими та індивідуальними. На групових консультаціях повинні даватися конкретні вказівки з~ усунення утруднень, аналізуватися характерні помилки тощо.

3.13 Індивідуальні консультації мають проводитись регулярно згідно з графіком затвердженим головою ЦК. Відміна консультації або її перенесення можливі винятково з дозволу голови ЦК з обов'язковим попередженням про це студентів.

3.14 У терміни, передбачені графіком курсового проектування, але не рідше одного разу в два тижні, студент зобов'язаний інформувати керівника про виконану роботу. Відповідальність за всі прийняті рішення в курсовому проекті (роботі) несе її автор - студент.

3.15 Питання курсового проектування повинні періодично обговорюватись на засіданнях ЦК з занесенням прийнятих рішень до протоколу. Голова ЦК зобов'язаний організувати регулярну перевірку стану курсового проектування.

3.16 Якщо курсовий проект (робота) відповідає всім вимогам і підписаний керівником і головою ЦК, він допускається до захисту.

3.17 Якщо керівник курсового проекту (роботи) не вважає можливим допустити його до захисту з тих чи інших причин, це питання має обов'язково обговорюватись на засіданні ЦК із запрошенням на нього студента.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 299 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2154 - | 2045 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.