Лекции.Орг


Поиск:




Правила проведення змагань




8.1. В особистих та особисто-командних змаганнях в кожному секторі знаходиться один спортсмен. Лов риби спортсменом відбувається за допомогою тільки однієї снасті (одного вудлища), включаючи вудлище оснащене для дослідження точок ловлі або закорму, оснасткою з одним повідцем та одним одинарним гачком. Після сигналу «старт» заборонене одночасне знаходження в воді оснасток двох або більше вудлищ, незалежно від їх типу та оснащення (поводок з гачком, грузик, годівниця). Кількість додаткових вудлищ та оснасток не обмежується.

.

8.2. В командних змаганнях типу «тандем» в кожному секторі знаходиться два спортсмена та ловля риби відбувається за допомогою двох снастей. Після сигналу «Старт» заборонене одночасне знаходження в воді більш ніж двох вудлищ, незалежно від їх типу та оснащення (поводок з гачком, грузик, годівниця). Кількість додаткових вудлищ та оснасток не обмежується.

 

8.3. На всеукраїнських змаганнях дозволяється використовувати лише один різновид оснастки, яка має назву «Running Feeder Rig». Схема оснастки представлена на малюнку. Оснастка не повинна мати верхнього стопору і давати можливість годівниці вільно рухатись по основній жилці та проходити крізь верхні вузли (якщо такі є). Можливі не значні доповнення до оснастки, але основні принципи порушувати заборонено. Між повідцем та нижнім стопором можливі вставки з будь-яких матеріалів (фідерна резина, монофільна жилка, флюорокарбон та ін.) Забороняється використання на будь-яких частинах оснастки додаткових елементів з позитивною плавучістю (корок, пінопласт та інші подібні матеріали штучного або природного походження).

 

8.4. Мінімальна довжина повідця обмежена і складає 50 сантиметрів. Максимальна довжина повідця не обмежена. Забороняється протягувати повідець крізь годівницю, заліплювати в прикормку та намагатись будь-яким чином штучно скоротити його довжину. Порушувати вимоги пункту 8.4. Правил заборонено.

 

8.5. Максимальний розмір гачка - № 10 за міжнародною класифікацією. Такий гачок має відстань від жала гачка до цівки – 7 міліметрів. Використовувати гачки більшого розміру на всеукраїнських змаганнях заборонено. На інших змаганнях можливе використання більших за розміром гачків, про що повинно бути прописано в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.5. Правил заборонено

 

8.6. Безпосередньо під час лову риби, вудлище може знаходитися в руках спортсмена або на підставці будь-якої конструкції та різновиду.

 

8.7. Спортсмену дозволяється використовувати прикормку та насадку тільки природного походження. Насадка та прикормка можуть бути пофарбовані та змочені нетоксичними ароматичними речовинами. Бойли та пелетси вікористовувати заборонено в будь якому видгляді. Порушувати вимоги пункту 8.7. Правил заборонено.

 

8.8. Забороняються приманки та прикормки, що містять в будь-якому вигляді живу або мертву рибу, живих або мертвих мурах, мурашині яйця та ікру риб. Забороняється застосування наркотичних та дурманячих рибу речовин. Забороняється насаджувати на гачок та повідець оснастки разом з насадкою (або замість неї) будь-які матеріали з позитивною плавучістю, газонаповнених пластмас різних форм та видів (пінопласти та т.п.), корок та серцевин різного виду рослин, надутих повітрям опаришів тощо.

 

8.9. На всеукраїнських змаганнях кількість дозволеної суміші на один тур змагання на одного спортсмена складає: 12 літрів зволоженої суміші + 2,5л тваринної складової (де кормового мотиля не більше 0,5л) + 0,125л. насадочного мотиля. Кількість суміші на командних змаганнях «тандем» відповідно: 24л + 5л (де мотиля не більше 1л) + 0,250л. насадочного мотиля на «тандем». Кількість та співвідношення дозволеної прикормки на інших змаганнях може бути змінено, про що зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.9. Правил заборонено.

8.10. Тваринна складова прикормки складається з живих організмів в живому чи неживому (термічно або хімічно обробленому) стані або та, що містить розрізнені частини живих організмів (наприклад мотиля, опариша, черв`яків та інш.).

 

8.11. Насадки та сухі ароматизатори, (пакети з сухою глиною тощо), враховуються до загального дозволенного об’єму прикормки і повинні бути пред’явленні суддям під час перевірки прикормки. Будь-які рідкі ароматизатори (діпи, спреї, ліквіди) можуть використовуватись на протязі туру змагання в необмеженій кількості. Порушувати вимоги пункту 8.11. Правил заборонено.

 

8.12. Перевірка прикормки та насадки Суддівською колегією повинна бути розпочата не раніше ніж за пів години після сигналу «вхід в зону» та завершена не пізніше ніж за пів години до сигналу «старт». Прикормка, насадка та тваринна складова повинні бути пред`явлені спортсменом для перевірки в мірній тарі, Мірна тара повинна мати чітко вказаний об`єм вмісту, нанесений промисловим шляхом. Ємність мірної тари повинна бути максимально наближена до дозволеного об`єму насадок та прикормки, що обмежується цими Правилами чи Положенням про змагання. Пред’являти тару, яка не відповідає вимогам, зазначеним у пункті 8.12. Правил заборонено.

 

8.13. До перевірки прикормки Суддівською колегією, змішування тваринної складової з іншими видами дозволеної прикормки категорично забороняється. Після перевірки живі компоненти дозволяється змішувати з прикормкою. Після перевірки прикормки та під час ловлі дозволяється змішувати інгредієнти, які були представлені для перевірки і ввійшли до дозволеного об'єму. Порушувати вимогипункту 8.13. Правил заборонено.

 

8.14. Після перевірки прикормки заборонено використання сит та механічних засобів для змішування прикормки. Після перевірки прикорми і до сигналу «Старт» забороняється додаткове зволоження суміші. Після сигналу «Старт» дозволяється додаткове зволоження суміші тільки за допомогою пульверизатора з застосуванням води або розчину, об`єм яких не обмежений. Всі інші способи додаткового зволоження заборонені. Порушувати вимоги пункту 8.14. Правил заборонено.

 

8.15. Об’єм суміші, в якій під час перевірки виявлено компоненти тваринної складової, враховується в загальний об’єм тваринної складової.

 

8.16. Після перевірки прикормки забороняється тримати в секторі спортсмена будь-які суміші (прикормка, ароматизатори, грунт), насадки, наживки або тваринну складову, які перевищують дозволений об’єм.

 

8.17. Додаткове приготування будь-якої суміші, що не ввійшла до дозволеного об'єму, після перевірки та під час ловлі заборонено.

 

8.18. Попередній закорм точок лову, після сигналу «Попередній закорм», дозволений тільки за допомогою годівниці без повідця. Після сигналу «Старт» можливо докармлювати точки лову за допомогою годівниці з приєднаним повідцем. Кількість точок лову в межах сектора не обмежена. Порушувати вимоги пункту 8.18. Правил заборонено.

 

8.19. При проведенні всеукраїнських змагань насадка повинна знаходитися безпосередньо на гачку. Не дозволяється використовувати «волосяну» оснастку, силіконові кембрики або кільця для кріплення насадки (пеллетса, пучків мотиля та подібні насадки). Не дозволяється використовувати «пружинки» на тілі гачка для утримання насадки, грузики (мормишки) та інше. На інших змаганнях використання дозволених оснасток та допоміжних предметів оснасток зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.19. Правил заборонено.

 

8.20. Покльовка риби визначається спортсменом тільки по гнучкій вершинці фідерного вудлища. Використання інших або допоміжних сигналізаторів кльову заборонено.

 

8.21. Закидання оснастки в місце ловлі виконується тільки вудлищем, виключно за допомогою м`язової сили спортсмена. Доставляти оснастку в точку лову без забросу категорично заборонено. Максимальна та мінімальна дальність забросу не обмежується.

 

8.22. Дозволяються будь-які заброси в межах свого сектора, окрім бокового забросу. Категорично заборонено виконувати боковий заброс. Забороняється виконувати заброси з закритою дужкою катушки. Під час забросу жилка (шнур) повинні обов’язково сходити з шпулі катушки. Заброси снастей (незалежно від їх типу), дослідження точок лову та закорм за межами свого сектора категорично заборонені. Порушувати вимоги пункту 8.22. Правил заборонено.

 

 

8.23. Під час ловлі спортсмен може використовувати годівниці будь-якого типу..Максимальні розміри годівниці обмежені – довжина 7 см., ширина (діаметр) – 5 см. Забороняється ловити з грузилом. Забороняється ловити з пустою годівницею (не наповненою кормом чи живими компонентами). Порушувати вимоги пункту 8.23. Правил заборонено.

 

8.24. Під час ловлі спортсмену дозволяється використовувати тільки одну снасть (вудлище). До того моменту, поки одна снасть знаходится в воді, забороняється готувати інші вудлища та робити будь-які маніпуляції з ними і оснастками на них. Спортсмен може взяти друге (запасне) вудлище лише після того, як покладе основне вудлище на місце запасного. Порушувати вимоги пункту 8.24. Правил заборонено.

 

8.25. Під час змагань спортсменам дозволяється користуватися платформами, ящиками, стільцями та т.п. Біля основної платформи (ящика, стільця) може бути встановлено допоміжне обладнання для виконання додаткових функцій.

 

8.26. На всеукраїнських змаганнях на момент сигналу «старт», дві опорні ніжки платформи (ящика, стільця) повинні розташовуватися зовні води, на березі. Під час туру перестановка платформи (ящика, стільця) дозволяється тільки в сторону берега. На командних змаганнях «тандем» платформи (ящики, стільці) спортсменів однієї команди в секторі повинні бути встановлені на відстані не менше 1 метра одна від одної. Порушувати вимоги пункту 8.26. Правил заборонено.

 

8.27. Після прибуття спортсмена до свого сектора, він може скласти своє спорядження в межах свого сектора, після чого залишити його (сектор). Це ж стосується осіб, що допомагають спортсмену. Будь-яка підготовка спорядження в межах сектора спортсмена до сигналу «вхід в сектор» забороняється. До сигналу «вхід в сектор» дозволяється приготування прикормки та підготовка вудлищ виключно поза межами сектора. Порушувати вимоги пункту 8.27. Правил заборонено.

 

8.28. Спортсмену дозволено довільно розміщувати вудлище під час ловлі, але частини вудлища при цьому, не повинні виходити за межі сектора спортсмена. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити вудлище в межах свого сектора, спортсмен повинен звернутись до суддів для вирішення цього питання. Порушувати вимоги пункту 8.28. Правил заборонено.

 

8.29. В ході змагань спортсмен може розташовуватись в секторі для ловлі, як вважає за потрібне, але речі, що розташовуються в секторі або їх частини, не повинні виходити за межі сектора. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити спорядження в межах свого сектору, спортсмен повинен звернутись до суддів для вирішення цього питання. Порушувати вимоги пункту 8.29. Правил заборонено.

 

8.30. В своєму секторі спортсмен повинен пересуватися по можливості безшумно та своїми діями не заважати іншим учасникам змагань. Порушувати вимоги пункту 8.30. Правил заборонено.

 

8.31. Проміри глибин та інші дослідження точок лову спортсмен може виконувати в будь-який час після сигналу «вхід в сектор». Проміри глибин та інші дослідження точок лову дозволено виконувати за допомогою фідерного вудлища с катушкою оснащеного виключно грузилом. Вага та тип грузила не мають обмежень. Всі інші способи проміру глибини та дослідження точок лову з використанням будь-яких пристроїв (маркери, лічильники, далекоміри та ін.) заборонені. При проведенні інших змагань додаткові способи дослідження точок лову зазначаються в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.31. Правил заборонено.

 

8.32. За вимогою судді, під час ловлі риби (в період між сигналами «старт» та «фініш»), спортсмен зобов`язаний пред`явити свою оснастку, прикормку, насадки та будь-яке інше спорядження, що на той момент знаходиться в секторі, для перевірки, навіть якщо для цього потрібно буде припинити ловлю на час перевірки. Порушувати вимоги пункту 8.32. Правил заборонено.

 

8.33. Дозволяється вихід спортсмена за межі сектора для вирівнювання довжин жилок з дозволу члена Суддівської колегії тільки до сигналу «старт». Порушувати вимоги пункту 8.33. Правил заборонено.

 

8.34. Спортсмену дозволяється заходити в воду на глибину не вищу його колін. Заходити на більшу глибину спортсмен може тільки з дозволу члена Суддівської колегії та під його наглядом. Порушувати вимоги пункту 8.34. Правил заборонено.

.

8.35. Після сигналу «перевірка прикормки» і до сигналу «зважування закінчено» спортсмен має право вийти за межі свого сектора за умови крайньої необхідності і тільки з дозволу члена Суддівської колегії. При цьому всі оснастки спортсмена на період його відсутності не повинні знаходитись в воді. Порушувати вимоги пункту 8.35. Правил заборонено.

 

8.36. Без дозволу члена Суддівської колегії після сигналу «вхід в сектор» й до сигналу «зважування закінчено» спортсмени не мають права приймати від спортсменів та інших осіб будь-яку практичну допомогу у підготуванні місця змагань, снастей, насадки і прикормки, виважуванні риби (допомога підсакою) та надавати допомогу іншим спортсменам. Порушувати вимоги пункту 8.36. Правил заборонено.

 

8.37. Підсакою в процесі виважування риби, на змаганнях особистого та особисто-командного заліку, може користуватися лише сам спортсмен. Порушувати вимоги пункту 8.37. Правил заборонено.

 

8.38. В командних змаганнях «тандем», підготовку спорядження, приготування прикормки, процес виважування риби (допомога підсакою) спортсмени однієї команди можуть виконувати разом, допомагаючи один одному.

.

8.39. Після сигналу «перевірка прикормки» і до сигналу «зважування закінчено», додаткові оснастки (тільки до сигналу «старт»), питна вода, їжа, ліки та т.п. можуть бути передані спортсмену в його сектор тільки через члена Суддівської колегії. Порушувати вимоги пункту 8.39. Правил заборонено.

 

8.40. Під час змагань спортсмени зобов’язані зберігати рибу таким чином, щоб вона залишалася живою (по можливості) на момент зважування. Саж з рибою повинен бути максимально занурений у воду

 

8.41. Мінімальна дозволена довжина сажа - 3м. Використання сажа з металевою сіткою заборонено.

 

8.42. На командних змаганнях «тандем» риба може зберігатися в сажі кожного спортсмена команди окремо, або в спільному сажі.

 

8.43. Виносити рибу за межі сектора та/або передавати її другим особам до сигналу «зважування закінчено» заборонено.

 

8.44. За вимогою власників водойми або організаторів змагань спіймана спортсменами риба, зазначеного в Положенні про змагання виду або розміру, може бути зважена одразу після її вилову та відпущена. В такому випадку, після зважування риби членами Суддівської колегії, спортсмен повинен розписатися в протоколі зважування зони за вагу кожного виловленого екземпляра.

 

8.45. На всеукраїнських змаганнях до заліку приймається вся виловлена риба (окрім тієї, що занесена до Червоної книги України). При проведенні інших змагань, дозволяється не приймати до заліку один або декілька видів риб про що зазначається у Положенні про змагання.

 

8.46. До заліку приймається риба, яка випадково виловлена не за рот. Навмисне багріння риби та пристрої автоматичного засікання забороняються.

 

8.47. Риба, спіймана сумісно з іншою оснасткою (обірваною), теж приймається до заліку. Якщо при цьому спіймано більше ніж одна риба, до заліку приймається тільки одна (на розсуд спортсмена), всі інші повинні бути негайно відпущені. Порушувати вимоги пункту 8.47. Правил заборонено.

 

8.48. Риба, що не йде до заліку негайно відпускається у водойму. Порушувати вимоги пункту 8.48. Правил заборонено.

 

8.49. Поки впіймана риба не покладена в саж, забороняється виконувати закиданя снасті. Порушувати вимоги пункту 8.49. Правил заборонено.

 

8.50. На всеукраїнських змаганнях, після сигналу «фініш» в залік йде риба, яка знаходиться в сажі або, на момент подачі сигналу, вилучена з води чи знаходиться в підсаку. Заборонено класти в саж рибу спійману після сигналу «фініш». Додатковий час на виважування риби після сигналу «фініш» не надається. При проведенні інших змагань додатковий час на виважування може бути доданий, про що зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.50. Правил заборонено.

 

8.51. Риба, яка була виловлена під час тренування та подальших турів змагання повинна бути негайно відпущена після сигналу судді зони «зважування закінчено» з належною обережністю. Порушувати вимоги пункту 8.51. Правил заборонено.

 

8.52. Риба, яка була виловлена під час змагання й загинула, або риба, яку не дозволено власниками водойми чи організаторами відпускати в водойму, збирається членами Суддівської колегії та віддається в розпорядження власників водойми або головного судді. Порушувати вимоги пункту 8.52. Правил заборонено.

 

8.53. Дозволено використання радіостанцій та мобільних засобів зв`язку, за умови, що такі дії не будуть заважати іншим учасникам змагання. Порушувати вимоги пункту 8.53. Правил заборонено.

 

8.54. На змаганнях, що проходять в два чи більше днів, після закінчення кожного з турів (сигнал «зважування закінчено»), крім останнього туру, спортсмени зобов`язані залишити сектор змагань на протязі 120 хвилин, якщо інше не зазначено в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.54. Правил заборонено.

 

8.55. Всім учасникам змагань категорично забороняється заважати процедурі зважування, відволікати судей та заважати їх роботі.

 

8.56. Після закінчення тренування та кожного з турів спортсмен обов`язково повинен прибрати після себе сміття в секторі. Порушувати вимоги пункту 8.56. Правил заборонено.

 

8.57. Після офіційного тренування та першого туру змагань заборонено викидання в воду прикормки, насадки та тваринної складової прикормки що залишилася у спортсмена («тандему»). Порушувати вимоги пункту 8.57. Правил заборонено.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 337 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

1293 - | 1117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.