Відділення видалення та переробки стружки
Лекции.Орг

Поиск:


Відділення видалення та переробки стружки
Видалення та переробка стружки є важливим завданням, оскільки при обробці на сучасних верстатах утворюється до 100 кг стружки на годину.

При виборі способів видалення та переробки стружки потрібно визначити її кількість як різницю маси заготовок і деталей. При укрупненому проектуванні масу стружки приймають рівною 10 ... 15% маси готових деталей. Чавунну, сталеву і стружку з кольорових металів необхідно збирати окремо.

Організація збору та транспортування стружки залежить від річної кількості стружки, утвореної на 1 м2 площі цеху:

- При кількості стружки до 0,3 т на рік на 1 м2 стружку збирають у спеціальні ємності (короби), встановлені на механічних ділянках поблизу проїздів, і доставляють до місця збору та переробки наземним транспортом. Цей спосіб застосовують також у тому випадку, коли на ділянці обробляють заготовки з різнорідних матеріалів.

- При кількості стружки 0,3 ... 0,65 т на рік 1 м2 використовують лінійні конвеєри, розташовані вздовж верстатних ліній. У кінці конвеєра встановлюється спеціальна тара, яка після заповнення доставляється до місця збору та переробки.

- При кількості стружки більше 0,65 ... 1,2 т на рік 1 м2 при загальній кількості не менше 3000 т на рік використовують систему лінійних і магістральних конвеєрів, що транспортують стружку безпосередньо на накопичувальний майданчик або на естакаду, розташовану поза цехом.

- При кількості стружки більше 1,2 т на рік на 1 м2 при загальній кількості більше 5000 т в рік створюють комплексну автоматизовану систему лінійних і магістральних конвеєрів, що здійснює подачу стружки безпосередньо у відділення переробки.

Для прибирання стружки з робочої зони сучасні верстати мають спеціальні пристрої (транспортери), які переміщують стружку в короб або люк, розташовані з тильного боку верстата.

Транспортування стружки від верстатів до збірних коробів або бункерів проводиться за допомогою електровізків і навантажувачів, електротельферів на монорейці, мостових кранів, кран-балок, транспортерів.

Найбільш ефективним є застосування транспортерів або конвеєрів, розташованих під підлогою.

Залежно від виду і матеріалу стружки застосовуються наступні типи конвеєрів: шнекові (гвинтові), скребкові, ланцюгові, пластинчасті, стрічкові, вібраційні, магнітні, гідравлічні, пневматичні тощо.

Гвинтовий конвеєр складається з нерухомого жолоба, всередині якого обертається вал з гвинтом. Конвеєри цього типу можуть бути одногвинтові і двохгвинтові, довжина гвинта зазвичай не перевищує 3 ... 4 м.

Вид гвинтового конвеєра зображений на рис. 5.1.

Рис. 10.1. Секція гвинтового конвеєра

 

Вид секції скребково-штангового конвеєра зображений на рис 10.2.

Пневматичні конвеєри - для транспортування чавунної та дрібної алюмінієвої і сталевої стружки.

Переміщення дрібної стружки на невеликі відстані зручно здійснювати за допомогою вібраційних і магнітних конвеєрів.

Рис. 10.2. Секція скребково-штангового конвеєра

 

Найбільш ефективним способом переробки стружки є її брикетування на спеціальних пресах. Брикет зазвичай має форму циліндра діаметром 140 ... 180 мм, висотою 40 ... 100 мм, масою 5 ... 8 кг. Щільність брикету становить 5 ... 6 т/м3.

Площа відділення для збору і переробки стружки визначається в залежності від кількості обслуговуваних верстатів цеху, виключаючи шліфувальні.

 

Дата добавления: 2016-12-31; просмотров: 265 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.