Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Види, вимоги і характеристики




Лекція 19. СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БУРОВОЮ УСТАНОВКОЮ

 

План

19.1. Види, вимоги і характеристики

19.2. Виконавчі механізми системи пневматичного управління

19.3. Керуючі механізми системи пневматичного управління

19.4 Пристрої живлення системи пневматичного управління

19.5 Схема пневматичного управління буровою установкою Уралмаш-3Д

 

Література: Ильский А.Л., Шмидт А.П. Буровые машины и механизмы. – Москва: Недра, 1989. – С. 281 – 313.

Буровые комплексы. Современные технологии и оборудование: под общей ред. А.М. Гусмана, К.П. Порожского. – Екатеринбург: УГГГА, 2002. – С.433 – 440.

 

Види, вимоги і характеристики

Бурова установка являє собою комплекс складних і потужних машин та агрегатів, і ефективність їх роботи в значній мірі залежить від чіткості, маневреності і оперативності керування.

Чіткість і швидкість взаємодії механізмів бурової установки значною мірою визначають її продуктивність при бурінні і залежать від конструкції системи керування. Конструкція системи керування в значній мірі впливає також на працездатність бурової установки.

Керування буровою установкою зводиться до пуску двигунів, зміни і регулювання їх роботи, з’єднування чи роз’єднування обертових валів, гальмування і зупинки виконавчих механізмів і агрегатів.

Системи управління бурових установок забезпечують взаємодію, маневреність усіх механізмів і виконують наступні функції:

1) пуск і зупинку двигунів;

2) включення і виключення трансмісій, блокуючих двигуни передаючих потужність га бурові насоси, ротор чи лебідку;

3) включення і виключення бурових насосів, лебідки, ротора, механізму подачі, регулюючого гальма (гідравлічного чи електричного) і інших пристроїв;

4) змінення швидкості обертання барабану лебідки і ротора;

5) гальмування і розгальмовування барабану лебідки;

6) включення і виключення пристроїв для згвинчування і відгвинчування бурильних труб;

7) керування роботою клинів і інших механізмів при відгвинчуванні і установці свічок в магазин в процесі спуску і підйому колони;

8) включення і виключення компресора, допоміжної лебідки чи насосу, освітлювальної установки, пристрою для очищення і приготування промивної рідини і інших допоміжних механізмів.

Керування майже усіма пристроями здійснюється з пульта бурильника чи з місця їх включення.

У бурових установках застосовуються різні системи управління: механічні, пневматичні, гідравлічні, електричні і комбінації цих систем.

 

Механічне управління

Систему механічного управління використовують в тих випадках, коли зусилля, що прикладається до рукояток управління, і відстань, на яку повинна бути передана команда, невеликі. Це пересувні цементуючі, насосні агрегати і легкі бурові установки для геологорозвідувального буріння.

У деяких установках глибокого буріння механічні системи застосовують для дистанційного керування паливними насосами дизелів, включень швидкостей в коробках зміни передач (КПП), прямого і зворотного обертання ротора, включення кулачкових муфт допоміжного гальма лебідки, регулятора подачі долота і інших механізмів.

Механічними системами здійснюється управління ДВЗ установок. У групових приводах з ДВЗ дизелями управляють з пульа бурильника і з пульта, розташованого біля двигуна. Частота обертання ДВЗ регулюється шляхом зміни подачі палива насосами дизеля. Так як в груповому приводі може бути від двох до чотирьох спарених дизелів, дуже важливо, щоб дизелі були відрегульовані і змінювали однаково свої характеристики при зміні режиму їх роботи.

У механічних системах з ручним управлінням застосовують стандартні конічні фасонні і циліндрові рукоятки або рукоятки із стандартними кульковими наконечниками. Важелі, штурвали, педалі і тому подібні елементи мають різноманітні форми і розміри залежно від передаваних зусиль і призначення.

 

Електричне управління

На бурових установках ОМЗ (Уралмаш) з регульованими електроприводами головних механізмів залежно від вимог замовника застосовується одна з двох систем управління буровою установкою (СУ):

-аналогова система управління буровою установкою;

- цифрова система управління буровою установкою.

Аналогова СУ виконана на базі інтегральних мікросхем і релейної автоматики, цифрова СУ – на базі логічних програмованих мікропроцессорних контроллерів. Всі рішення відпрацьовані і широко застосовуються в різних типах бурових установок.

Управління всіма головними приводами проводиться з пульта бурильника (рис. 19.1). Управління буровими насосами, окрім пульта бурильника (ПБ), проводиться також з індивідуальних пультів управління насосами (ПН). Управління механізмами ЦС проводиться з постів управління, розташованих у цих механізмів.

Система управління приводом лебідки забезпечує:

включення і відключення приводу і допоміжних механізмів;

регулює швидкість лебідки при спуско-піднімальних операціях (СПО) по завданні бурильника через сельсинційний апарат з обмежувачем швидкості, струму двигуна і заданними параметрами старту, розгону і гальмування;

обмеження швидкості талевого блоку при підході до заданих верхнього і нижнього положення при СПО;

управління механічним гальмом (стрічковим або дисковим);

регулювання навантаження на долото є обмеженням швидкості подачі в режимі буріння із заданими бурильником параметрами. Завдання навантаження проводиться бурильником;

блокування і сигналізацію.

 


 

Рисунок 19.1. Пульт бурильника:

1 - пульт бурильника електричний; 2 - відеопереглядовий пристрій;

3 - важіль управління двигуном лебідки; 4 - важіль управління механічним гальмом лебідки; 5 - кран управління клиновим захопленням ротора

 

Система управління приводом насосів забезпечує:

включення і відключення приводу насосів і допоміжних механізмів, що відносяться до них, з ПБ або з пульта насоса;

вибір насоса;

задання швидкості насоса і часу розгону, обмеження моменту і потужності двигуна;

включення двигунів підпірних насосів;

блокування і сигналізацію.

З пульта насоса проводиться;

вибір пульта управління ПБ або ПН;

завдання швидкості насоса (якщо вибраний ПН);

вибір режиму управління роботою підпірного насоса;

включення приводу насоса.

Система управління приводом ротора забезпечує:

включення і зупинку приводу, вибір напряму обертання перемиканням з ПБ;

задання величини швидкості ротора, уставок обмеження струму і потужності двигуна;

блокування і сигналізацію.

 


Рисунок 19.2. Лицьова панель пульта бурильного електричного типу ПУВ-Б

 

 

Гідравлічне управління

Гідравлічне управління призначене для оперативного дистанційного управління. Прикладом є управління превенторами і засувками маніфольда.

Оперативне дистанційне управління превенторами і засувками маніфольда здійснюється з взаємно зблокованих пультів: основного і допоміжного. Схема гідравлічного управління розрахована на дистанційне управління трьома плашковими превенторами, одним універсальним і двома засувками маніфольда.

 

Пневматичне управління

В даний час бурові установки для глибокого буріння, як правило, мають комбіноване електричне і пневматичне управління. Як показала практика буріння, ці системи володіють певними перевагами перед іншими системами управління. Переваги пневматичної системи полягають в легкості і плавності дистанційного керування, незначних фізичних зусиль при роботі на пульті, швидкості дій, простоті конструкції, пожежній безпеці.

 

Пневматична система виконує функції:

1. Основні (рис. 19.3):

дистанційне управління з пультів бурильника (його помічників), дизеліста механізмами, що мають пневматичний привід;

пневмопрівод засобів механізації;

спільно з електричною системою бере участь в створенні блокувань, що виключають можливість виникнення аварійного режиму роботи;

створення і автоматична підтримка запасу стислого повітря.

2. Допоміжні (рис. 19.4):

подача води з водяного колодязя для технологічних потреб;

забезпечення роботи струменевих насосів;

продування комунікацій.

 

Рисунок 19.3 - Основні функції пневматичної системи управління

 

Рисунок 19.4 - Допоміжні функції пневматичної системи управління

Склад і в’язкість повітря при зміні температури практично постійні, що дозволяє застосувати одні і ті ж системи пневматичного керування в різних кліматичних умовах. Повітря, як робочий агент, нешкідливий, безпечний в пожежному відношенні і не є дефіцитом, викликає меншу корозію, ніж вода чи мастило, гідравлічні удари при швидких переключеннях не виникають. В пневматичних системах управління повітря випускається в атмосферу в любому місці.

Повітряні системи на бурових установках широко використовуються для механізації допоміжних процесів.

Недоліком пневматичної системи є вміст вологи в повітрі, що потребує повітроосушуючих пристроїв, і низький коефіцієнт корисної дії.

Вся система керування складається зі наступних основних пристроїв:

1) пристрої для підготовки робочого агенту (повітря) і підтримання його параметрів;

2) керуючі пристрої для керування виконувальними механізмами (багатоходові крани різноманітних типів, вимикачі);

3) виконавчі механізми – пневматичні муфти, циліндри, діафрагми та інші пристрої, які безпосередньо здійснюють функції з’єднання валів, гальм і т.п.

Агрегати цих груп з’єднані між собою комунікаціями (пристроями для підведення робочого агенту, в нашому випадку повітря, до виконавчих механізмів).

Основними виконавчими механізмами системи пневматичного управління є муфти зчеплення, гальмо, циліндри пневморозкріплювача і т.п.

Як показала практика буріння, системи пневматичного управління володіють значними перевагами перед іншими системами управління.

Введення пневматичного дистанційного управління пневматичними фрикційними муфтами дозволило значно полегшити роботу обслуговуючого персоналу і забезпечити чіткість управління буровими установками.

Прилади управління пневматичною системою як основною частиною системи управління буровою установкою розміщуються поряд з електричними приладами управління на пульту бурильника, його помічників і дизеліста. Розміщення приладів управління, і їх компоновка на пультах повинні в найбільш повній мірі забезпечити можливість керування технологічним обладнанням бурової установки, при умові здійснення всіх операцій по проводці свердловини з дотриманням встановлених норм і правил безпеки, ергономіки, дизайну.

Пневматичні системи бурових установок характеризують наступними основними параметрами:

- номінальний тиск пневмоприводу, МПа 0,8

- витрата стиснутого повітря за рахунок виконання

основних і допоміжних функцій, м 3/хв 5,5

- умовний прохід повітропроводу максимальний, мм 50

- температурний діапазон експлуатації пневмосистеми

відповідає діапазону робіт обладнання бурової установки і,

як правило складає, С0 -45 до +45

- довжина лінії керування до 30 м при швидкості дії, с 1,5

Схема пневматичного управління любої бурової установки складається зі схем пневматичного управління агрегатами енергетичного, вишково-лебідкового і насосного блоків.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 473 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2270 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.