Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ситуаційні задачі, які виникають в польових умовах




Тема 1.1: Польові і неруйнівні методи випробувань штучних кам’яних матеріалів

Штучні кам’яні матеріали

1)Загальні відомості про керамічні матеріали:

Штучні камяні(керамічні) матеріали ви виготовляють шляхом випікання мінеральних сировинних сумішей, головним компонентом котрих є глини.

Основні виробничі процеси технології кераміки є загальними для всіх виробів. Такими процесами є: видобування глини і підготовка сировини, приготування керамічної маси, формування виробів, їх сушіння і випал. Глиниста сировина розробляється у спеціальних кар’єрах багатоківшевим екскаватором або іншими засобами механізації. Підготовка сировинних матеріалів включає: їх подрібнення, а при необхідності збагачення, сушіння тощо.

Для найбільш розповсюдженого пластичного способу виробництва керамічна маса має вологість 18 – 23%. Вироби формують на стрічкових пресах, в яких маса ущільнюється шнековим механізмом і виходить із мундштука у вигляді стрічки певного перерізу, котра розрізається на певні вироби заданих розмірів: цегла, труби, тощо.

При напівсухому способі вихідні компоненти попередньо висушують, і керамічна маса набуває порошкоподібного стану з вологістю 8 – 12%. Вироби із порошків формують на пресах при високому тиску – 10…30 МПа.

За призначенням керамічні вироби поділяють на: стінові – цеглу; керамічні камені; лицювальні – лицева цегла, плитки для фасадів і внутрішнього лицювання; покрівельні – черепиця; санітарно – будівельні – ванни, умивальники; для підземних комунікацій – каналізаційні та дренажні труби.

 

Загальні відомості про силікатні автоклавні матеріали

Силікатна цегла – штучний будівельний стіновий матеріал, виготовлений із суміші вапняно – кремнеземистого в’яжучого і кварцового піску шляхом пресування і наступного затвердіння у автоклаві під дією пари високого тиску.

Виробництво силікатної цегли полягає у добуванні та просіву піску, віпалюванні вана та його помеленні, змішуванні піску – кипілкою та гасінні виготовленої суміші, пресуванні цегли і запарювання її в автоклавах.

Випускають одинарну повнотілу цеглу або з пористими заповнювачами розмірами 250×120× 65 мм, цеглу потовщену пустотілу або з пористими заповнювачами 250×120×88 мм, камінь пустотілий 250×120×138 мм. Вироби виготовляють не зафарбованими або кольоровими – забарвленими в масі або поверхневим оздобленням лицевих граней.

Залежно від середньої густини силікатні вироби поділяють на три групи: ефективні з густиною цегли не більше 1400 кг/м3 і каменів – 1450 кг/м3, умовно ефективні від 1401 до 1650 кг/м3 і каменів від 1451 до 1650 кг/м3, звичайну силікатну цеглу з густиною понад 1650 кг/м3.

Водопоглинання силікатних виробів повинно бути не менше ніж 6%. Поряд із рядовими виготовляють і лицеву силікатну цеглу і камені, марки їх за міцністю не менше М125 та М100, морозостійкістю – не менше F25.

Ситуаційні задачі, які виникають в польових умовах

Ситуація 1. На будівельний майданчик для зведення стін 1-го поверху багатоповерхової будівлі завезли керамічну цеглу. Але бригадир сказав майстрові, що цю цеглу не можна застосовувати, так як у неї марка нижче М75. Як бригадир це визначив?

Відповідь:

1.За допомогою зовнішнього вигляду визначають правильність геометричної форми, наявність відбитості кутів, ребер та тріщин; забарвлення цегли; якість звуку після удару по цеглині металевим предметом.

2.Піднявши цеглу до висоти росту людини(150…170 см) розтискуючи пальці дають можливість цеглині постіллю впасти на землю(не на бетонну і не на деревяну підлогу). Якщо цеглина розколюється, то її марка нижче 75. Вона не відповідає стандарту.

3.Спосіб тресту «Мосбуд». Цеглу постіллю кладуть на дві опори, які розміщують на відстані 20..21 см одна від одної. На середину цегли кидають вантажі масою 4,0…4,5 кг з різної висоти(як вантажі можна використати цеглу). Згідно табл.1 можна орієнтовно визначити марку цегли.

Таблиця 1.1

Висота падіння Вантажу, см 5…6 10…12 16…18 24…26    
Марка цегли            

Ситуація 2. Для мурування фундаментів і цоколів будівлі через відсутність керамічної цегли робітники, для того щоб не було простою, почали застосовувати силікатну. Чи рівноцінна заміна?

Відповідь:

Силікатна цегла це не виріб автоклавного твердіння.При постійному контакті з водою вона втрачає свої міцнісні властивості. Застосовувати її для фундаментів і цоколів будівлі, де постійно присутня волога неможливо.

Ситуація 3. Диспетчер будівельного тресту направив машину із силікатною цеглою на будівельний об’єкт, де проводять мурування котельної труби. Чи вірно зробив диспетчер?

Відповідь:

Для мурування котельної труби необхідно використовувати вогнетривку цеглу. Силікатна цегла не є такою.

Ситуація 4. Робітник-каменяр повідомив бригадиру, що керамічна цегла, яка призначена для зведення стін, не придатна для цього, так як має багато дутиків. Як він це довів бригадиру?

Відповідь:

Робітник показав на поверхні цегли багато білих включень. При нанесенні на поверхню цегли соляної кислоти спостерігається реакція кислоти з цим включенням.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 229 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2408 - | 2330 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.