Лекции.Орг


Поиск:
Та «німецькою» моделями управління» на прикладі
рольової гри «Камінь Єріко»

І. Ознайомтесь зі сценарієм рольової гри.

II. Перед проведенням рольової гри винесіть на обговорення такі питання:

1. Потрібно чи не потрібно, якщо ви керівник, показувати свої

емоції на роботі - тобто позитивне чи негативне ставлення до когось із підлеглих? Якщо потрібно - то чи повинна бути різниця між ставленням «на людях» і «сам на сам»?

2. До якої моделі, «японської» чи «американської» (за Оучі),

знаходиться ближче «німецька» модель управління? Інши­ми словами, яким робочим стосункам - «людським» чи «функціональним» - надається перевага в Німеччині?


3. Чи не здається вам, що наведений у рольовій грі конфлікт між новим начальником цеху і старим колективом праців­ників є насправді не етнічним чи расовим, а конфліктом стилів управління - «німецьким» та «американським» («ка­надським»)? Якщо так, то чому? III. Проведіть рольову гру «Камінь Єріко» за поданим сценарієм.

Рольова гра «Камінь Єріко»

Вступ у ситуацію (для всіх учасників)

Новий віник добре мете - це азбучна істина. Але якщо новий шеф не тільки відмовляється за 3 місяці від структури, що виникла протягом 25 років, але й піддається національним і расовим пере­житкам - тоді такий конфлікт досягає загрозливих розмірів. Особ­ливо загрозливих, тому що він відбувається в середньому сімейно­му господарстві. Тут власник повинен прийняти рішення відразу і чітко та зрозуміло.

Роль для власника фірми

Ви є власником провідного магазину, що продає канцелярські то­вари. До асортименту поряд з паперовими виробами входять дру­карські машинки різних видів й приладдя для малювання. Цей асор­тимент спостерігається вже в четвертому поколінні власників сімей­ного підприємства, що аналізується. Ви, як шеф, маєте намір і на­далі цей асортимент зберігати і поновлювати товар.

Тому, як власник, ви готуєте експансію на всю Німеччину і маєте намір відкрити філію у Гамбурзі. Але ваших планів ще ніхто не знає. Ці плани значно гальмуються новим керівником цеху; вже протягом трьох місяців ви стурбовані «бродінням» - не тільки серед робіт­ників, але й серед покупців. У даному випадку йдеться про цех з 30-ма механіками, який є основою ремонтної служби і який зробив вирішальний внесок у добрий імідж цього дому.

Вузьким місцем цього цеху стало те, що півроку тому несподіва­но помер від серцевого нападу начальник цеху, який протягом 24 років завжди був першим. Серед кандидатів був лише один, що підходив за кваліфікацією: 36-річний інженер, який раніше обіймав на амери­канській фірмі в Канаді подібну посаду. Чоловік, єврей за національ-


ністю, навчався в США, а потім працював у Канаді. Він володіє ба­гатьма мовами, серед них - найкраще німецькою.

Цей чоловік, на ім'я Арамак, при першій же співбесіді справив гарне враження. Йому імпонували інтелігентність, технічні знання і динамічна манера поведінки. При першій зустрічі було одразу домо­влено про наступну процедуру: Арамак повинен протягом 2-х днів проаналізувати виробництво і дати письмовий звіт на предмет по­ліпшення управління цехом і внесення змін.

Це завдання надзвичайно вдало збігалося з аналітичними здібно­стями Арамака, він одразу побачив усі слабкі сторони і зробив де­тальні пропозиції щодо необхідних змін. З ним було укладено угоду з 6-місячним випробувальним терміном і дані повноваження з мож­ливістю вільно управляти цехом.

З того часу минуло 3 місяці, і вам не хочеться навіть чути ім'я «Арамак», бо з цим чоловіком пов'язані тільки самі неприємності. Співробітники скаржаться на його авторитарний, хамський стиль уп­равління, а покупці (замовники) скаржаться на те, що ремонти пога­но проведені і значно збільшився їх час.

Після чисельних розмов з Арамаком було вирішено піти незви­чайним шляхом: «позичити» у великої фірми психолога і доручити йому «просвітити» цех і його керівництво. У своєму повідомленні психолог подав таку інформацію:

• Арамак знаходиться в оточенні 135 інтелігентів.

% Його технічні знання та професійна кваліфікація визнані всіма.

• Арамак скаржився на те, що його супроводжують пережитки
типу «іноземець» і «єврей», а з іншого боку співробітники по­
відомляють про те, що Арамак теж має добре проявлені пере­
житки - вважає, що старші працівники ледачі та інертні щодо
освоєння нової техніки. Крім того, він нетерплячий і ніколи не
погоджується з чужою думкою.

• Арамак має цех, а що стосується робочого процесу, то завжди
щось моделює і проявляє нетерплячість, якщо його розпоряд­
ження негайно не виконуються.

• Арамак ввів декілька формулярів за такими зразками, з якими
не змогли розібратися ні робітники, ні покупці.

• Арамак нікого не хвалив, але не шкодував гострої критики, коли
щось йшло не так, як він собі уявляв.

• Арамак мав у цеху прізвисько «Камінь Єріко», тому що ніколи


не показував своїх почуттів. Як він сам себе оцінює, ніхто не знає. Про що він думає і як почувається, теж ніхто не знає. • З ЗО робітників цеху тільки троє типу «підлабузники» були у нього на доброму рахунку і за свою поведінку були нагород­жені преміями. У зв'язку з цими випадками 5 досвідчених ме­ханіків звільнилися.

Під час останньої розмови з Арамаком вирішено змінити його по­ведінку. Ви готові терпіти його до кінця випробувального терміну, тобто наступні 3 місяці, якщо він відразу ж почне себе перестроювати.

Вам зрозуміло: ви повинні точно продумати, як ви хочете провес­ти цю розмову.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 298 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

629 - | 573 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.