Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕередмова, або пташине купанн€
 узнЇцова “. ¬.

 

самоосв≥та зр≥лого в≥ку

 

 

“ј™ћЌ»÷≤ ƒќ¬√ќЋ≤““я

(соц≥ально-психолог≥чний анал≥з енерг≥й ≥ часу людського житт€:

багато-фокусний п≥дх≥д)

 

 

„. 4. Ћ≥карн€ дл€ ангел≥в

 

 ињв Ц 2016

 

 

Ћ≤ ј–Ќя ƒЋя јЌ√≈Ћ≤¬

«м≥ст

 

ѕередмова, або пташине купанн€

≤. —¬≤“ ѕ≤«ЌјЌЌя-ѕ≈–≈ƒЅј„≈ЌЌя

1. «акон п≥знанн€

2. ƒавн≥ ≥ сучасн≥ пророцтва

3. „удо €к творч≥сть пров≥щенн€

4. ѕередбаченн€ перес≥чних громад€н

5. ¬ипереджальне в≥дображенн€ у природ≥:

ѕтахи ≥ люди;

 оханн€ у простор≥ неба-земл≥ струменить

 

≤≤. —ќ÷≤јЋ№Ќ»…  ќ—ћќ—

6. —оц≥онавт ≥ соц≥онавтика

7. —оц≥ально-психолог≥чний експеримент

8. јрлек≥но поза простором-часом

9. ¬ипереджальне в≥дображенн€ у природ≥:

ѕтах-учитель; Ѕатько-лось; ¬есела б≥лочка

10. “ворч≥сть в емоц≥йн≥й сфер≥

 

≤≤≤. —“ј“№ Ћёƒ»Ќ»

11. ¬им≥ри людськоњ стат≥

12. „олов≥к ≥ ж≥нка

13. —амо-програмуванн€

14. —амо-зц≥ленн€

15. ¬ипереджальне в≥дображенн€ у культур≥:

ћар≥€; “елеозеро

 

≤”. —’ќƒ» —јћќ”—¬≤ƒќћЋ≈ЌЌя

16. ≤ндив≥дуальна в≥дпов≥дальн≥сть

17.  ласиф≥кац≥€ св≥домост≥

18. ѕрактики ≥ндив≥дуальноњ еволюц≥њ

19. Ќапр€ми енерг≥њ житт€

20. ѕсихолого-педагог≥чна ≥нженер≥€

 

ѕ≥сл€мова, або килимок з петун≥й

ѕередмова, або пташине купанн€

ћинуло ще два тижн≥, на прот€з≥ €ких то пекло сонце, то свист≥в ≥ бив батогами оскажен≥лий в≥тер. ¬≥н роздер чорн≥ хмари ≥ насипав сн≥гу по сам≥с≥ньк≥ кол≥на. ќтож, коли нарешт≥ крилатий ангел напнув над м≥стом блакитне шовкове шатро, ми посп≥шали до нашого озера. ¬оно очистилос€ в≥д льоду ≥ сн≥гу, висинило себе небом ≥ прикрасило б≥лим мереживом п≥нки, €ка утворилас€ на його п≥вденн≥й частин≥ в≥д метушливих хвильок, €к≥ весь час наб≥гали на чорну землю. ÷е невгамовний в≥тер гонив њх, здичав≥вши без любов≥ ≥ тепла довгооч≥куваноњ цього року весни.

ћи об≥йшли п≥д його холодним подихом озеро ≥ знайшли соб≥ затишне м≥сце м≥ж двома виб≥леними ст≥нами, €к≥ сто€ли п≥д кутом одна до одноњ ≥ утворювали споруду, €ка нагадувала собою розкриту книгу. ” будиночку збер≥галос€ нехитре майно, кожна р≥ч €кого мала свою власну ≥стор≥ю. —тор≥нки книги запамТ€тали багато з них, але зараз реч≥ мовчали, вони прислухалис€ до того, що коњлос€ за ст≥нами њх осел≥.

¬≥д≥гр≥вшись п≥д гар€чими промен€ми, ми вир≥шили прис≥сти на велик≥ гумов≥ шини, €к≥ вл≥тку слугували клумбами дл€ чорнобривц≥в ≥ прикрашали маленьку пристань. √ума була теплою. ќтож ми сид≥ли на н≥й ≥ дивилис€ на €скраво-синю поверхню озера, п≥дставл€ючи обличч€ сонцю, а спини в≥тру. —онце зрад≥ло ≥ обдало нас таким теплом, що чорн≥ штанц≥ почали пекти ноги, ≥ ми, нав≥ть, скинули черевики. ≤ ступн≥, €к≥ забули про дотик земл≥, в≥дчули њњ вологий подих.

Ќевдовз≥ до нас п≥длет≥в горобець, походив по тепл≥й бетонн≥й плит≥ ≥, спустившись нижче, до самоњ водички, вз€в у дзьоб к≥лька крапель, в≥дхилив назад гол≥вку ≥ ковтнув. ћабуть вона здалас€ йому доброю, бо в≥н ув≥йшов у озеро по сам≥с≥нький животик ≥ почав прис≥дати та тр≥пот≥ти крильц€ми, щоб змити весь той бруд, €кий набравс€ за довгу зиму. Ќе встиг птах в≥длет≥ти й докладно розпов≥сти про це своњм побратимам, €к четв≥рка галасливих Ђдруз€кї на чол≥ з ним майнула до озера, ≥ вони, п≥дштовхуючи один одного, пол≥зли у воду.

ѕоки ми дивувалис€ з того, €к тоненьким лапкам не холодно, горобц≥ повискакували, обтрусилис€ ≥ пос≥дали на нижн≥ г≥лки дерев. јле цього њм здалос€ замало, ≥ вони пол≥зли ≥ вдруге, ≥ втретЇ, кожного разу все глибше ≥ глибше, по сам≥с≥ньку шийку. ѕ≥длет≥ла самичка ≥ почала њх вигонити. “а двоЇ з них повернулис€ ≥ зал≥зли у воду з головою. “од≥ ≥ самичка прилет≥ла з подружкою, ≥ вони по черз≥ п≥рнали ≥ тр≥пот≥ли крильц€ми. ѓх п≥рТ€чко видавалос€ набагато чист≥шим ≥ охайн≥шим, н≥ж у њх Ђхлопц≥вї.

«а цим галасом ≥ весн€ними радощами спостер≥гав голуб. Ќарешт≥ птах вир≥шив ≥ соб≥ викупатис€. ¬≥н нахиливс€ униз головою так, що його хв≥ст см≥шно перекинувс€ догори, лапки послизнулись ≥ поњхали бетонною плитою до води. јле, схаменувшись в останню мить, голуб розправив крила ≥ злет≥в над поверхнею. ћабуть птах не хот≥в, щоб ми над ним реготали. Ќевдовз≥ в≥н повернувс€, см≥ливо ув≥йшов у воду ≥ дек≥лька раз≥в зануривс€ по сам≥с≥ньк≥й хв≥ст, пот≥м обтрусив п≥рТ€чко ≥ поважно п≥шов берегом. “од≥ один з горобц≥в вир≥шив ≥ соб≥ показати, на що в≥н здатнийЕ. ќтож, шубовснувс€ в озеро з головою, довго тр≥пот≥в крильц€ми, пускаючи кола по вод≥, а пот≥м вил≥з вщент мокрий. ѕ≥рТ€чко стирчало на ньому, мов г≥лочки. Ќа гол≥вц≥ зТ€вивс€ чубчик-њжачок. √оробець гордовито гл€нув одним оком на вс≥х нас, €к≥ не могли отак викупатис€, ≥ с≥в на найвищу г≥лку на дерев≥.

«в≥дкись уз€лась купка д≥тей, €к≥ виловили рака. ¬≥н чи спав, чи може був змерз узимку, бо й дос≥ не рухавс€. ƒ≥тлахи розгл€дали його, не знаючи, що з ним скоњлос€. ѕот≥м хтось кинув б≥долаху в озеро з над≥Їю, що той ще очун€Ї, коли буде Ђтепленької.

—пТ€н≥л≥ в≥д сонц€, блакитного неба, св≥жого пов≥тр€, сп≥лкуванн€ з птахами, ми ≥ не пом≥тили одразу, €к зТ€вилис€ чотири б≥л≥ чаЇчки, €к≥ розр≥зали пов≥тр€ крилами над самою водою, а пот≥м злет≥ли високо-високо, зв≥дки Ѕоженька прив≥тно посм≥хавс€ до вс≥х нас.

 

÷ей св≥т схожий на базар

ј € Їдиний маю товар Ц

—ерце винесла на продажЕ

ћилий м≥й, ви€ви дар,

ѕогаси ≥нших пристрасний жар Ц

«апропонуй усе, що зможешЕ

(јйрени)

 

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 461 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—вобода ничего не стоит, если она не включает в себ€ свободу ошибатьс€. © ћахатма √анди
==> читать все изречени€...

549 - | 493 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.012 с.