Лекции.Орг


Поиск:
Різновиди медичної допомоги
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ

ТЕМА 3.8.

Укладач: А.І.Вергун – викладач циклової комісії соціально-економічних дисциплін Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв

ПЛАН

1. Різновиди медичної допомоги.

Заходи та головні правила надання першої допомоги.

3. Долікарська допомога.

4. Перша лікарська допомога.

 

Різновиди медичної допомоги

 

У всіх випадках порушення здоров’я людина має отримати медичну допомогу. При захворюваннях ви звертаєтеся до сімейного або дільнич­ого лікаря, який обслуговує територію, на якій ви мешкаєте. За потреби, вас датково оглядають у поліклініці вашого району спеціалісти вузького профілю (хірург, травматолог тощо), ви проходите лабораторне й інструментальне обстеження.

Інша ситуація виникає у випадку невідкладного стану — стану, який становить безпосередню загрозу для життя (дорожньо-транспортна пригода, падіння з висоти, ураження електричним струмом тощо). Вам уже відомо, наскільки ці стани небезпечні для життя та здоров’я потерпілого, тому характер організації медичної допомоги є цілком іншим. На кожно­му етапі надається інший вид медичної допомоги. Ви або інший свідок нещасного випадку має відразу надати першу допомогу і викликати бригаду швидкої медичної допомоги.

Виїзна бригада швидкої допомоги мо­же бути укомплектована:

а) фельдшером, медичною сестрою та водієм;

б) лікарем, фельдшером, санітаром і водієм.

У першому випадку керівник бригади — фельдшер, який має певний рівень підготовки, забезпечений відповідним комплектом медичного майна. Він може надати так звану долікарську допомогу.

У другому випадку керівник бригади — лікар. Він має значно шир­ший рівень підготовки і відповідно краще забезпечення карети «швид­кої». Він надає першу лікарську допомогу. За потреби потерпілого госпіталізують у лікарню. Спочатку з ним працює кваліфікований терапевт або хірург загальної практики, завдання якого — встановити діагноз і розпочати первинне лікування. Ці фахівці надають так звану кваліфіковану медичну допомогу. Якщо діагноз важкий і стан пацієнта тяжкий, медичну допомогу йому розпочинають надавати вузькі спеціалісти відповідно до встановленого діагнозу (кардіолог, пульмонолог, травматолог, судинний хірург, уролог тощо). Такий різновид медичної допомоги називають спеціалізованою медичною допомогою.

Кожному виду медичної допомоги відповідає певний обсяг допомоги сукупність рятувальних і медичних заходів, які залежать від кваліфікації людини, що надає допомогу, наявності в неї відповідного медичного майна.

 

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 428 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

624 - | 524 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.