Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Матеріали для самоконтролю і контролю домашньої самопідготовки студентів до практичного заняття




(підготовчий етап заняття – 15%)

Контрольні питання:

1. Фізіологічні зміни під час фізичної та розумової праці з боку основних систем організму.

2. Категорії праці за енерговитратами.

3. Втома, перевтома: механізм, стадії, прояви, профілактика.

4. Працездатність, її фази. Крива працездатності, ергономіка.

5. Показники важкості і напруженості праці.

6. Класифікація праці за важкістю, напруженістю, шкідливістю та небезпечністю.

7. Професійні специфічні та неспецифічні захворювання.

8. Методи дослідження фізичної та розумової працездатності.

 

Контрольні тести:

1. Позитивна динамічна робота — це робота:
а) яка потребує значної м’язової активності;б) що виконується за допомогою машин, станків та іншого обладнання;в) повністю автоматизована;г) при якій рух здійснюється в напрямку, протилежному дії сили тяжіння; д) при якій рух здійснюється в напрямку дії сили тяжіння.

2. Статична м’язова робота — це робота:
а) яка не потребує значної м’язової активності; б) яка пов’язана з автоматизацією виробничого процесу; в) при якій напруження м’язів підтримується без зміни довжини м’язових волокон; г) пов’язана зі складним циклом рухових актів; д) яка потребує перенапруження аналізаторів і психічних реакцій.

3. Напруженість праці — це:
а) навантаження на організм під час розумової праці; б) нерівномірне навантаження; в) психоемоційне навантаження; г) навантаження на м’язову систему; д) критерій тренованості організму.

4. Важкість праці — це:
а) навантаження під час фізичної праці; б) тривалість зосередженого спостереження; в) навантаження під час розумової праці; г) нерівномірне навантаження; д) психоемоційне навантаження.

5. Ергономіка — це:
а) наука, що вивчає закони взаємодії людини і техніки; б) обмежена сфера трудової діяльності; в) властивість психічної діяльності людини; г) наука, що вивчає формування психічних властивостей особистості; д) наука, що вивчає зміни функціонального стану організму людини при трудовій діяльності.

6. Негативна динамічна робота — це робота:
а) яка не потребує значної м’язової активності; б) при якій рух здійснюється в напрямку, протилежному дії сили тяжіння; в) яка потребує значної м’язової активності; г) при якій рух здійснюється в напрямку дії сили тяжіння; д) яка потребує тривалого зосередження спостереження.

7. Ритм роботи — це:
а) кількість робочих циклів за одиницю часу; б) рівномірне повторювання будь-яких елементів праці; в) результат дії опорно- рухового апарату;
г) виконання короткочасних і простих операцій; д) окремий елемент трудової навички.

8. Темп роботи — це:
а) стан організму при повторному виконанні роботи; б) елемент робочої операції; в) кількість робочих циклів за одиницю часу; г) виконання короткочасних і простих операцій; д) чергування роботи та відпочинку.

9. Шкідливий виробничий чинник сприяє виникненню:
а) травми; б) гострого отруєння; в) загального захворювання; г) професійного захворювання; д) каліцтва; є) загрози життю.

10. До наслідків впливу небезпечного виробничого чинника належать:
а) гостра променева хвороба з летальним кінцем; б) пневмоконіоз; в) шумова хвороба; г) ураження електричним струмом; д) вібраційна хвороба; е) перелом основи черепа внаслідок падіння з висоти; є) гостре отруєння.

 

Тестові завдання:

1. До якого класу умов праці слід віднести роботу працюючих в цеху з виробництва мікробіологічних прапаратів, якщо в повітрі робочої зони містяться живі клітини та спори бактерій з перевищенням ГДК в 5 разів?

А.допустимий, В.шкідливий І, С.шкідливий ІІ, D.шкідливий ІІІ, Е.шкідливий ІV.

2. Робітники цеху з виробництва бакпрепаратів виконують монотонну роботу, в якій присутні високий ступінь складності з рішенням альтернативних завдань, робоча поза незручна, вимушена – 25 % робочого часу. В повітрі робочої зони присутні живі клітини та спори бактерій з перевищенням ГДК в 5 разів. До якого класу умов праці слід віднести роботу цих робітників.

А.допустимий, В.шкідливий І, С.шкідливий ІІ, D.шкідливий ІІІ, Е.шкідливий ІV.

3. До якого класу умов праці слід віднести роботу працюючих в цеху хімфармзаводу, якщо в повітрі робочої зони вміст алергенів — 3,2 ГДК, протипухлинних лікарських засобів — 1 ГДК, оксиди металів — 1 ГДК?

А.допустимий, В.шкідливий І, С.шкідливий ІІ, D.шкідливий ІІІ, Е.шкідливий ІV.

4. Фармацевт рецептурного відділу внутрішньолікарняної аптеки виконує роботу з високим ступенем складності завдань (приготування розчинів для парентерального введення, обробляє та виконує рецепти. В повітрі присутні алергени, антибіотики, пари кислот в межах 1-2 ГДК. До якого класу за показниками важкості, напруженості, шкідливості та небезпечності слід віднести умови праці даного працівника?

А. Оптимальний, В. допустимий, С. шкідливий, D. Небезпечний,

Е. Екстремальний.

Контрольні задачі:

Задача 1. Визначити до якого класу за показниками важкості, напруженості, шкідливості та небезпечності відноситься робота бригадира фасувальників хімічного заводу, якщо в ній присутні фізичне динамічне і статичне навантаження при переміщенні та утриманні вантажу до 2 кг на відстань до 5 м, аерозолі та пари речовин алергенної та токсичної дії в межах ГДК, 15 % робочого часу– обробка звітної документації.

Задача 2. В повітрі фасовочної, що розташована при цеху ампульних препаратів хімфармзаводу присутні алергени (вітаміни групи В, білкові препарати) – на рівні 3,2 ГДК, протипухлинні лікарські засоби – 1 ГДК, оксиди металів – 1 ГДК. Дайте гігієнічне заключення щодо умов роботи працюючих в цьому цеху, запропонуйте заходи профілактики.

 

Навчальні практичні завдання:

(основний етап заняття – 70%)

1. Скласти схему гігієнічної класифікації праці за показниками важкості, напруженості, шкідливості та небезпечності.

2. Розв’язати ситуаційну задачу.

Задача. Енерговитрати клінічного фармацевта поліклініки за 8-годинний робочий день становить 1 800 ккал. До якої категорії за енерговитратами відноситься цей робітник?





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 289 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2152 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.