Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технологія виробництва комбікорма для свиней

ОПИС КОМБІКОРМА ДЛЯ ВІДГОДІВЛІ СВИНЕЙ

Комбікорм — це складна однорідна суміш очищених і подрібне­них до необхідної крупності різних кормових засобів і мікродобавок, що виробляється за науково обґрунтованими рецептами і забезпечує повноцінну годівлю тварин і птиці. За призначенням і складом комбікорми поділяють на повнораціонні, концентрати, балансуючі добавки і премікси.

Під кормами слід розуміти усі продукти рослинного, тваринного, мікробного походження, а як і мінеральні підгодівлі, які за згодовування забезпечують прояв нормальних фізіологічних функцій тварин.

Нині в годівлі тварин використовують більш 500 різних кормів і кормових добавок, у тому числі відходи харчової промисловості, мікробіологічного синтезу, солі макро - і мікроелементів, препарати вітамінів, ферментів, амінокислот, антибіотиків, транквілізаторів, сорбентів,антиокислювачів, смакових засобів і багатьох інших. Усю цю масу продуктів і хімічних речовин необхідно запровадити у тваринництві під ретельним контролем.

Немаловажную роль у раціоні свиней грають комбикорма-концентрати, рецепти яких є було багато нині. Частка комбікормів в раціоні становить від 25 до 45% загальної енергетичної поживністю.


 

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМБІКОРМА ДЛЯ СВИНЕЙ

 

1. Приймання паковальних матеріалів

Пакувальні матеріали доставляються на виробництво автотранспортом, перевіряються на відповідність нормативній документації та відправляються на склад.

2. Приймання зернової культури

Зернова культура доставляються на виробництво автотранспортом, перевіряється на відповідність нормативній документації та відправляються на склад.

3. Сепарування

Гвинт сепаратора потрібно відрегулювати так, щоб масова частка пилу та різних шкідливих домішок, була мінімальною. Особливу небезпеку представляє сировина, що містить шматочки скла і інші небезпечні домішки.

4. Розсівання

Борошниста сировина (висівки, мучка і ін.), що поступає на комбікормові заводи з борошномельних і круп’яних заводів, може містити випадкові крупні домішки - обривки вірьовок, шматочки ганчірок, тріски і ін. Борошнисту сировину від цих домішок на комбікормових заводах очищають на плоских ситах з прямолінійно-поворотним рухом ситової рами, циліндрових буратах з круговим рухом. На крупних комбікормових заводах для очищення борошнистої сировини застосовують розсівання ЗРМ.

 

5. Магнітні загороди

На комбікормових заводах, так само як і на борошномельних і круп’яних заводах, металомагнітні домішки відділяють за допомогою спеціальних магнітних загород, що складаються із статичних підковообразних магнітів і електромагнітів.

6. Лущення плівчастих культур

Мета лущення - видалити із зерна вівса і ячменю, що використовується при виробленні комбікормів для поросят і птахів, квіткові плівки, оскільки травні органи цих видів тварин не пристосовані до перетравлення грубих кормів з високим змістом клітковини.

7. Подрібнення сировини

Для ефективного використовування живильних речовин, що знаходяться в комбікормах, необхідно забезпечити, щоб всі його складові частини (інгредієнти) були подрібнені до необхідного ступеня.

Зернову сировину подрібнюють за один пропуск через дробильну машину, а кускову сировину (макуха, кукурудза в качанах, мінеральна кускова сировина) спочатку піддають грубому дробленню, а потім подальшому дрібному подрібненню.

8. Дозування і змішування компонентів

Підготовлені компоненти, крім рідких, направляють в бункер над дозаторам. Потім відповідно до заданих рецептами їх дозують і направляють в змішувач. В результаті змішування одержують розсипний комбікорм. При змішуванні сипучих компонентів можуть бути введені рідкі компоненти.

9. Гранулювання

Комбікорми гранулюють сухим і вологим способами. Найпоширеніше сухе гранулювання, за якого розсипний комбікорм обробляють сухою парою при температурі 130- 140 °С, що подається у змішувач під тиском 0,35 — 0,40 МПа. Нагрітий до 50 — 70 °С і зволожений до 15 — 18 % комбікорм надходить у камеру пресування, де пресувальними роликами продавлюється крізь робочі канали матриці, на виході з яких гранули відрізаються нерухомим ножем. Після преса гранули мають температуру 70 — 80 °С.

10. Охолодження

Потоком повітря гранули спрямовуються в охолоджувальну колонку, на виході з якої їх температура має бути не більш як на 10 °С вищою за температуру навколишнього середовища.

11. Пакування і маркування

Комбікорми, затарені у мішки, зберігають за рецептами у штабе­лях прямокутної форми висотою не більше 14 рядів. Кожна партія комбікормів має ярлик установленої форми.

Маса брутто транспортного пакування – не більше ніж 50 кг.

Допустимі від’ємні відхили маси нетто та/або об’єму пакувальної одиниці продукту нормують згідно з Р 50-056.

Додаткові вимоги до пакування, що не суперечать законодавству України, можуть бути передбачені договором або контрактом.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Выберите один правильный ответ. 8.01. Верхнюю границу поясничной области составляют: | Основні бойові характеристики ручних гранат
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 368 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2439 - | 2195 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.