Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


В який спосіб страчують людей




СПОСІБ: Страта на електричному стільці. Застосовується в: Дванадцяти американських штатах. Що відбувається: В'язня прив'язують до стільця. Електроди приєднують йому до голови й ніг, і крізь тіло пропускають струм напругою від 1500 до 2000 вольт.

СПОСІБ: Газова камера. Застосовується в: П'ятьох американських штатах. Що відбувається: Під стільцем жертви розміщують контейнер із сірчаною кислотою, куди вкидають гранулу ціаніду. Після цього герметично закриту камеру наповнює смертельно отруйний газ, і жертва в конвульсіях помирав.

СПОСІБ: Смертельна ін'єкція. Застосовується в: Тридцяти двох американських штатах. Що відбувається: Засудженому впорскують смертельно отруйні хімічні речовини; в багатьох штатах спочатку застосовують анестезуючий засіб, що присипляє в'язня, потім — релаксант м'язів, який призупиняє роботу легенів, і, нарешті, остання ін'єкція, що зупиняв серце.

СПОСІБ: Повішення.

Застосовується в: Ірані, Іраку, Афганістані, Ямайці, Японії, Малайзії, чотирьох американських штатах. Що відбувається: На шию накидають зашморг. Під ногами в засудженого відкривається люк, і під вагою тіла зміщуються верхні хребці шиї. Спинний мозок відокремлюється від головного мозку, й серце зупиняється. Якщо глибина падіння замала, засуджений поступово задушується, якщо завелика, може відірватися голова.

СПОСІБ: Каменування. Застосовується в: Ірані. Що відбувається: Публіку заохочують кидати в засудженого каміння, але не дозволяється застосовувати ані замалі камінці (вони завдають надто незначних ушкоджень), ані завеликі (щоб не забити відразу).

СПОСІБ: Розстріл. СПОСІБ: Стинання голови.

Застосовується в: Індонезії, Ірані, Застосовується в: Саудівській Аравії.

Іраку, Нігерії, на Тайвані, в двох Що відбувається: Голову відтинають

американських штатах. від тіла мечем. Лезо має перетяти

Що відбувається: Злочинця спинний мозок, що спричиняє смерть,

прив'язують до стільця, на голову але одного удару мечем може бути

йому накидають каптур, а на груди замало, чіпляють мішень. Стріляють п'ятеро

виконавців, у одного з котрих зброя Джерело: Amnesty International. Map from

3 ХОЛОСТИМИ набоями. Бrbie Jones "Sentenced to death*, Cosmopolitan, March 1996. p. 17.

Єдиний злочин, по якому пропорція звинувачених жінок наближається до чоловічої, — крамничні крадіжки. Декому це дало підстави зробити висновок, що коли жінки перебувають не в домашньому, а в "публічному" контексті, — скуповуючись у крамницях, — то й вони на рівних із чоловіками прилучаються до злочинної діяльності. Тобто там, де чоловіки й жінки мають однакову нагоду скоїти злочин, вони однаково готові до цього. Проте ми маємо не так багато досліджень, в яких порівнюється участь у крамничних крадіжках чоловіків та жінок, а тому на часі цей висновок залишається дещо спекулятивним (Buckle and Farrington, 1984).

Гендерний паритет. ПРИКЛАДИ:

З метою гарантування рівних прав жінок і чоловіків та надання жінкам рівних із чоловіками можливостей їх реаліза- ції Верховна Рада України 8 вересня 2005 р. прийняла Закон України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". Уперше у вітчизняному законодавствібуло визначено такі напрями гендерної політики: • утвердження гендерної рівності; • недопущення дискримінації за ознакою статі; • застосування позитивних дій (спеціальних тимчасових заходів); • забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень; • забезпечення рівних можливостей дляжінок і чоловіків щодо поєднан- ня професійних та сімейних обов'язків; • підтримка сім'ї, формування відповідального материнства та бать- ківства; • виховання і пропаганда серед населення України культури гендерної рівності, поширення просвітницької діяльності у цій сфері; • захист суспільства від інформації, спрямованої на дискримінацію за ознакою статі

15 вересня 2009 року в Міністерстві внутрішніх справ України відбулася презентація дослідження "Проблема гендерного паритету в органах внутрішніх справ України".

"Займаючись проблемами гендерної політики вже упродовж багатьох років, в тому числі у роботі органів внутрішніх справ, маю зазначити, що збільшення кількості жінок – це об’єктивна тенденція для розвитку будь-яких правоохоронних органів, військових організацій, в тому числі, органів внутрішніх справ. Ця об’єктивність доводиться не лише проведеним нами дослідженням, але й дослідженнями, які здійснювалися незалежними експертами у нас в Україні, а також за кордоном. Збільшення кількості жінок – це тенденція не лише українська, а й міжнародна, - зазначила Катерина Левченко. – До того ж наближення органів внутрішніх справ до євростандартів, реформування, яке наразі триває, коли більшість посад розатестовуються, сприяє збільшенню кількості жінок в міліції.

· У суспільстві немає єдності у питанні щодо рівня участі жінок в політиці та державному управлінні на національному рівні: 37% вважають, що жінки представлені у цих сферах достатньо, 33% – недостатньо, а 30% певної думки з цього питання не мають. Серед чоловіків більше певності, що жінки в політиці та управлінні представлені достатньо (39% вважають рівень участі достатнім, 30% – недостатнім), серед жінок оцінки діляться (35% оцінюють рівень участі жінок як достатній і 36,5% – як недостатній).

· Так само діляться й думки щодо рівня участі жінок в місцевому управлінні та політиці на місцевому рівні: 36,5% вважають, що жінки представлені у цих сферах достатньо, 32% – недостатньо і 31,5% певної думки з цього питання не мають. Серед чоловіків більша певність, що жінки в місцевому управлінні представлені достатньо (39% вважають рівень участі достатнім, 27,5% – недостатнім), серед жінок оцінки діляться (34% оцінюють рівень участі жінок як достатній і 35% – як недостатній).

· Основними чинниками, що заважають жінкам брати активнішу участь у суспільно-політичному житті країни, були визначені традиційний соціальний уклад (27,5%) та небажання самих жінок (27%). Інші чинники, на думку населення, мають значно менший вплив: завантаженість домашнім господарством (20%), нетолерантне ставлення суспільства (14%), недосконалість українського законодавства (12%). Причому майже немає істотних відмінностей між думкою чоловіків та жінок, за одним винятком: чоловіки бачать основну заваду у небажанні самих жінок (30% чоловіків і 25% жінок), а жінки – у традиційному соціальному укладі (29% жінок і 26% чоловіків).

· Суспільство не підтримує пропозицію закріпити квоти на кількість жінок ані у партійних списках кандидатів у народні депутати (підтримують 14% загалом, 11% чоловіків і 17% жінок), ані в державних органах влади (підтримують 14% загалом, 12% чоловіків і 16% жінок), ані в керівництві приватних кампаній (підтримують 11% загалом, 8,5% чоловіків і 11% жінок). Втім, і проти квотування в усіх зазначених сферах виступає приблизно третина населення – як серед чоловіків, так і серед жінок, а інша третина вважає, що це зараз не на часі.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 449 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2212 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.