Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


≤нтелектуальна власн≥сть у корпорац≥њ
¬ажливим елементом регулюванн€ в≥дносин учасник≥в Ї положенн€ про ≥нтелектуальну власн≥сть у корпорац≥њ, пор€док њњ використанн€ в ј“, форми ≥ пор€док њњ включенн€ до статутного фонду, придбанн€ нематер≥альних актив≥в ≥ њх в≥дображенн€ в баланс≥. –≥ч у т≥м, що завд€ки невизначеност≥ цих питань у попередн≥ роки багато статутних фонд≥в ви€вились "збагаченими" ≥нтелектуальною власн≥стю, €ка практично не мала н≥€коњ реальноњ вартост≥. якщо дл€ матер≥альних внеск≥в у товариство було розроблено б≥льш-менш прийн€тн≥ методи оц≥нок, то з нематер≥альними активами довгий час не було ч≥ткоњ визначеност≥.

ѕрактика св≥дчить, що ≥нтелектуальна власн≥сть передаЇтьс€ дл€ використанн€ в ј“ у вигл€д≥ нематер≥альних актив≥в. як правило, нематер≥альн≥ активи в корпорац≥њ можуть утворюватись через внесенн€ њх €к частки до статутного фонду п≥дприЇмства, куп≥вл≥ виключних (чи невиключних) прав на волод≥нн€ ними, передаванн€ у спадщину (наприклад, право попереднього користуванн€), безоплатну передачу сторонн≥ми юридичними чи ф≥зичними особами, перетворенн€ авторських св≥доцтв колишнього —–—– на сучасн≥ патенти, захист документами виключного права рац≥онал≥заторських пропозиц≥й, €к≥ в≥дпов≥дають умовам патентоспроможност≥, легал≥зац≥ю (€кщо це потр≥бно) ноу-хау ≥ в≥дпов≥дного його захисту €к винаходу.

ѕоложенн€ маЇ м≥стити пункти щодо нематер≥альних актив≥в. як св≥дчить практика, нематер≥альн≥ активи можуть використовуватис€ €к внески до статутного фонду, набуватись ј“ ≥ передаватись на баланс у таких формах, €к право власност≥ на винах≥д, право власност≥ на корисну модель, право власност≥ на промисловий зразок, право власност≥ на знаки дл€ товар≥в ≥ послуг (засв≥дчуЇтьс€ патентом), право власност≥ на сорти рослин (засв≥дчуЇтьс€ патентом), право власност≥ на ф≥рмове найменуванн€ (дл€ акц≥онер≥в або продавц≥в Ч юридичних ос≥б), право власност≥ на програми ≈ќћ Ч це право на публ≥кац≥ю, в≥дтворенн€, поширенн€ та ≥нш≥ д≥њ по введенню в господарський оборот сукупност≥ даних ≥ команд, що призначен≥ дл€ функц≥онуванн€ ≈ќћ та ≥нших комп'ютерних пристроњв з метою отриманн€ певного результату, право власност≥ на базу даних Ч це право на публ≥кац≥ю, в≥дтворенн€, поширенн€ та ≥нш≥ д≥њ по введенню у господарський оборот сукупност≥ даних (статей, розрахунк≥в тощо), систематизованих дл€ пошуку й обробки за допомогою ≈ќћ, право власност≥ на науково-техн≥чну ≥нформац≥ю. ќб'Їктом науково-техн≥чноњ ≥нформац≥њ можуть бути результати науково-техн≥чних, виробничих роб≥т та ≥ншоњ науково-техн≥чноњ д≥€льност≥, що заф≥ксован≥ у форм≥, €ка забезпечуЇ њх в≥дтворенн€, використанн€ та поширенн€.

 р≥м того, до ≥нтелектуальноњ власност≥ також можуть належати ≥нш≥ нематер≥альн≥ активи, €к≥ також мають знайти в≥дображенн€ у внутр≥шньонормативних документах. Ќайважлив≥шими з них Ї так≥ права користуванн€: земельною д≥л€нкою, надрами, геолог≥чною, геоморфолог≥чною та ≥ншою ≥нформац≥Їю про навколишнЇ природне середовище, а також ≥ншими ресурсами довк≥лл€.

ƒо внеск≥в у вигл€д≥ нематер≥альних актив≥в, €к≥ виступають об'Їктами права користуванн€ економ≥чними, орган≥зац≥йними та ≥ншими вигодами, можуть належати економ≥чн≥ вигоди в≥д користуванн€ монопольним становищем на ринку, право використанн€ економ≥чних та ≥нших прив≥лењв, гудв≥л (д≥лова репутац≥€) (комплекс заход≥в, спр€мованих на зростанн€ прибутку п≥дприЇмства без в≥дпов≥дного зб≥льшенн€ активних операц≥й, включаючи використанн€ кращих зд≥бностей управл≥нц≥в, дом≥нуючу позиц≥ю на ринку продукц≥њ (роб≥т, послуг), нов≥ технолог≥њ). як правило, при включенн≥ до статутного фонду експертн≥й оц≥нц≥ п≥дл€гаЇ т≥льки позитивна д≥лова репутац≥€. ≤нтелектуальною власн≥стю також можна вважати право попереднього користуванн€, набутт€ м≥сц€ на б≥рж≥ та так званий њштап сар≥≥а≥ (р≥вень п≥дготовки персоналу).

ќдна з основних методолог≥чних проблем при п≥дготовц≥ внут-р≥шньокорпоративних документ≥в стосовно ≥нтелектуальноњ власност≥ пол€гаЇ у варт≥сн≥й оц≥нц≥ нематер≥альних актив≥в. Ќа сьогодн≥ ≥снують досить формал≥зован≥ методики њх розрахунк≥в, €к≥ потр≥бно враховувати, ≥накше внутр≥шн≥ документи не будуть в≥дпов≥дати директивно затвердженим вимогам веденн€ бухгалтерського обл≥ку.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-18; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 439 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћучша€ месть Ц огромный успех. © ‘рэнк —инатра
==> читать все изречени€...

1437 - | 1373 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.008 с.