Лекции.Орг


Поиск:
Приблизний перелік питань для проведення індивідуальної діагностичної бесіди.
Питання Перелік негативних ознак, які можуть бути виявлені в процесі бесіди.
   
Сім’я
Чи живі батьки? Як можна охарактеризувати взаємовідносини між ними? Які стосунки у Вас складаються з батьками? Чи не зловживали батьки спиртними напоями? Охарактеризуйте своїх батьків. Чим хворіли чи хворіють Ваші батько, мати, інші близькі родичі, сестри, брати? Чи не лікувався хто-небудь з них у психіатрів? Ваші житлово-побутові умови? Чи доводилося Вам через сварку або образу тікати коли-небудь з дому? Чи має хто-небудь з Ваших близьких родичів судимість? Що Вас зараз особливо хвилює стосовно стану сім’ї? 1.Помер (ла) батько (мати). 2.Батьки розлучені або часті сварки між ними. 3.Взаємостосунки з батьками погані. 4.Батько (мати) зловживав (ла) спиртними напоями. 5.Батьків характеризує негативно. 6.Близькі родичі страждають психічними захворюваннями (шизофренія, епілепсія та інші). 7.Погані житлово-побутові умови. 8.Тікав з дому.   9.Близькі родичі мали судимість.   10.Надмірно схвильований сімейним станом.
Школа
З якими оцінками закінчили школу?   Скільки часу звичайно витрачали на підготовку домашніх завдань?   Як поводили себе в школі? Чи були пропуски занять без поважних причин? Яку участь брали в школі у громадській діяльності?   Чи брали Ви участь у художній самодіяльності?   Чи була можливість у школі займатися в радіогуртку? Якщо була, то чи відчували Ви бажання займатися у ньому?   Яким видом спорту Ви займалися?   11.До занять у школі практично не готувався. Успішність у школі була низькою. 12.Домашнє завдання доводилося виконувати довго і без бажання. Найчастіше робив на вимогу батьків. 13.Були суттєві порушення дисципліни в школі. Часто без причин пропускав заняття. 14.У громадській діяльності участі не брав. Від громадських доручень намагався ухилятися або виконував їх формально.   15.У художній самодіяльності участі не брав і не відчував у цьому бажання.   16.Заняття радіолюбительством та робота в радіогуртка ніколи не приваблювали.     17.Спортом не займався і спорт не любить.
Праця на виробництві (у колгоспі)
Чи виконували Ви виробничий план?   Які мали заохочення за успіхи? Чи були у Вас на виробництві (у колгоспі) стягнення? Чи були у Вас запізнення на роботу, прогули? 18.Виробничий план найчастіше не виконував. 19.Заохочень не мав. Мав стягнення.   20.На роботу часто запізнювався, мав прогули.
Дисциплінованість
Як переносите необхідність підкорення вимогам військової служби? Чи вживали спиртні напої? Як часто й скільки? Палите? З якого віку почали палити? З ким товаришували і як проводили вільний час? Які розваги? Чи билися у вуличних бійках? 21.Необхідність підкорення переносить важко, сувору дисципліну не переносить. 22.Давно й систематично вживав спиртні напої. 23.Палити почав у школі. 24.Віддає перевагу проводити час у безтурботних компаніях. 25.Брав участь у колективних бійках.
Конфліктність
Чи вмієте стримувати себе у конфліктних ситуаціях, і як часто вони виникали?   Як довго пам’ятаєте образи та кривди? Не було бажання помститися образнику? 26.У конфліктних ситуаціях стримувати себе не вміє. Характерні численні конфлікти у родині, школі, на виробництві. 27.Підвищена образливість. 28.Володіє бажанням помсти.
Інтереси, спрямованість особистості
Що Вас більше за все цікавить?   Які цілі у житті Ви висуваєте? Ким бажаєте стати після закінчення строкової служби в армії? 29.Інтереси знаходяться у загальному напрямку зі сферою дозвілля та розваг. 30.Певних цілей в житті немає. Спрямованість особистості характеризується негативно.
Товариськість та доброзичливість
Багато у Вас друзів? Легко Ви сходитися з незнайомими людьми? Швидко Ви звикаєте до нового колективу? Як Ви оцінюєте товаришів по взводу?   Хто Вам у взводі сподобався із товаришів? 31.Замкнений, має мало друзів. 32.Важко сходиться з незнайомими людьми. 33.Дуже довго звикає до нового колективу. 34.Переважно негативне ставлення до оточуючих. 35.Незадоволений військовим колективом, в якому зараз знаходиться.    
Ставлення до військової служби і майбутньої професії
  36.Служба в армії перешкоджає здійсненню життєвих планів. 37.Бажає служити в іншому роді військ. 38.Радистом бути не бажає.   39.Ні в якому разі не бажає бути молодшим командиром. 40.Сильно переживає розлуку з батьками та родиною.
Стан здоров’я
Були у Вас травми голови? Чи була втрата свідомості при травмі голови?   Чи є у Вас будь-які розлади сну (дуже довго засипаєте, поверхній сон, часті пробудження вночі, страшні сни тощо)? Почуваєте себе постійно вранці, що не виспалися, відчуваєте почуття втоми? Чи характерна для Вас сонливість вдень? Чи швидко Ви стомлюєтесь, змучуєтесь? Не буває так, що у Вас з’являються сльози на очах при перегляді кінофільму, спектаклю, читанні книги? Не помічаєте за собою підвищеного виділення поту?   Чи відзначаєте Ви в собі підвищену роздратованість? Який у Вас переважно настрій? Чи бувають у Вас запаморочення голови, непритомність або часті головні болі?   Чи часто буває так, що Вам важко зосередити свою увагу на якості завдання або роботи? Чи бувають у Вас безпричинні зміни настрою? Чи немає скарг на пам’ять? Чи характерні для Вас болі м’язів, болі в животі, болі в серці та інші? Чи буває так, що Ви відчуваєте “клубок у горлі”? Як часто і в яких випадках це трапляється? Чи буває так, що при хвилюванні у Вас зникає голос? Чи бувають у Вас при сильних хвилюваннях нудота або поклик нудоти? Чи характерний для Вас нав’язливий страх висоти, закритих приміщень, темноти, простору, виражена в забороні постійна невпевненість в своїх силах і т.д.? Чи бувають у Вас нав’язливі думки (мелодії, вірші, спогади і т.ін.)? Чи характерна для Вас нерішучість? Чи ходите Ви під себе у ліжку? Чи не говорили Вам, що Ви ходите уві сні? Чи немає у Вас відчуття, що хтось намагається впливати на хід і розвиток Ваших думок?     42.Травма голови. 43.Травма голови з втратою свідомості.   44.Розлади сну мають місце.     45.Ранком просипаюсь втомленим, в’ялим, з пригніченим настроєм. 46.Часто вдень буває сонливість. 47.Швидка стомлюваність. 48.Плаксивість.     49.Прокидається пітним. Виділення поту навіть при легких фізичних навантаженнях, хвилюваннях. 50Запальний, дратливий.   51.Переважно поганий настрій. 52.Запаморочення голови; непритомність; часті головні болі.   53.Важко зосередити увагу.   54.Настрій часто змінюється без особливих причин. 55.Знижена пам’ять. 56.Постійні болі в м’язах, часті болі в животі і в серці. 57.Часто через дрібниці відчуваю підступаючий “клубок у горлі”.   58.Трапляється, що при хвилюванні втрачається або порушується голос. 59.Нудота при хвилюваннях.   60.Нав’язлива боязнь висоти, закритих приміщень, темноти, гострих предметів, боязнь простору, постійна невпевненість в собі та інше. 61Ненав’язливі думки.   62.Нерішучість. 63.Нічне нетримання сечі. 64.Сноходіння. 65.Вважає, що його думками керують інші.
Загальний розвиток (результати спостереження в процесі бесіди)
  66.Малий лексичний запас. 67.Судження обмежені. 68.Відсутність елементарних знань. 69.Погане логічне мислення. 70Дуже низька успішність у школі.
Результати спостереження під час бесіди
  71.Розв’язна поведінка, зарозумілість. 72.Вороже ставлення. 73.Замкнений. 74.Заїкання. 75.Виражена картавість мовлення. 76.Плаксивість. 77.Змучений, пригнічений, повний байдужості до оточуючих. 78.Тремтіння верхніх та нижніх кінцівок. 79.Виражена хвалькуватість. 80.Нетерплячий, метушливий.

1. Підлягають системному контролю й спостереженню за поведінкою з боку командирів особи з неблагоприємними ознаками:

№№ 8, 21, 22, 24, 25, 28, 31, 34, 35, 41.

2. Необхідне додаткове обстеження у психіатра осіб з неблагоприємними ознаками:

№№ 6, 54, 60,61, 62, 65, 66, 77, 78.

3. Необхідне додаткове поглиблене вивчення осіб з неблагоприємними ознаками:

№№ 44, 45, 46, 49, 50, 51, 52, 64, 74, 75, 79.

.

 

Варіант листа

Батькам молодого солдата

ШАНОВНІ__________________________________________________

Ваш син____________________________________________________

прибув у частину для виконання свого конституційного обов’язку – захисника незалежної України. Армія забезпечує його обмундируванням, доброю їжею, зручним приміщенням, медичним обслуговуванням. Але дуже бажана і ваша допомога. Підтримайте його вашою вірою в нього і увагою. Частіше пишіть. Отримання листа для солдата – велика подія, відсутність листів викликає справжній розпач. Якщо вдома відбувається приємна подія, напишіть про неї. Хай він буде впевнений у вашій підтримці. Не впадайте в розпач, якщо ваші перші листи затримаються. Це інколи трапляється. Пишіть, як і раніше, і ви переконаєтесь, що він отримав все, що ви написали, навіть в тому випадку, якщо це забере деякій час. Завжди пам’ятайте, що ви також являєте собою частину української армії: ви – армія натхнення та ентузіазму. Посилайте вашому солдатові листи, пройняті цими почуттями, і ви допоможете і нам, і йому.

Одночасно ми б бажали, щоб ви написали листа і нам. Нас цікавить, як поводився ваш син до призову на службу, стан його здоров’я, інтереси, хто його друзі. Як він ставився до праці, чи допомагав вам. Як використовував вільний час. Чи з бажанням йшов на військову службу, як в нього перші відгуки про неї, з якими проблемами та труднощами він зіткнувся.

Знання всього цього допоможе нам більш доцільно, ураховуючи індивідуальні особливості вашого сина, його особисті якості та стан здоров’я, підходити до питань виховання та використання на службі.

Якщо ж у листі від нього ви почуєте розгубленість і розпач, якщо він викличе у вас тривогу – негайно повідомте нас про це листом, а якщо маєте змогу, то й особисто. Ми зробимо все можливе, щоб ваш син був задоволений службою у військах.

Дякуємо вам за виховання сина і сподіваємось на вашу плідну співпрацю з командуванням частини.

Просимо вас щиро відповісти на запитання стосовно життя вашого сина до призову. Це допоможе нам більш якісно і об’єктивно, враховуючи індивідуальні особливості вашого сина, допомогти йому в процесі адаптації до служби.

Щиро дякуємо за допомогу.

У кожному запитанні пропонуються варіанти відповіді, чи можливість написати Ваш власний варіант. Із запропонованих відповідей обведіть колом ту, яка, на Ваш погляд, найбільше підходить.

 

1. Син виріс у сім’ї, яка складається з (перерахуйте членів сім’ї)

2. Сім’я проживає в квартирі, власному будинку, інше (підкресліть правильне); площа кімнат становить (напишіть)

3. Син мав:

а) окрему кімнату;

б) ділив її з братом, сестрою (підкресліть);

в) інше (напишіть);

4. Матеріальним становищем сім’ї Ви задоволені:

а) так;

б) ні;

в) важко відповісти.

5. Взаємовідносини у Вашій сім’ї в порівнянні з більшістю інших сімей:

а) значно кращі, доброзичливіші;

б) доброзичливіші;

в) на такому ж рівні;

г) гірші;

д) важко відповісти.

6. Взаємовідносини більшості сімей, яких Ви знаєте можна оцінити як:

а) доброзичливі;

б) більш доброзичливі, ніж холодні;

в) більше емоційно-холодні, ніж доброзичливі;

г) конфліктні.

7. Ваші сімейні стосунки приносять кожному члену сім’ї:

а) швидше турботи та страждання;

б) швидше радість та задоволення;

в) спокій та впевненість;

г) важко відповісти.

8. У випадку виникнення труднощів чи проблем перед одним або кількома членами родини:

а) вирішують їх гуртом;

б) кожен вирішує свої проблеми сам, але попередньо радиться з родиною;

в) діти не приймають участі у вирішенні сімейних проблем;

г) інше (напишіть);

9. Хто з рідних хворів психічними хворобами і якими______________

10. Ваші відносини з сином до закінчення школи можна охарактеризувати як:

а) взаєморозуміння з батьком і матір’ю;

б) взаєморозуміння з одним із батьків;

в) непорозуміння з батьком і матір’ю;

г) складно визначити.

11. По домашньому господарству син допомагав:

а) часто та із задоволенням;

б) коли просили, а інколи і сам;

в) намагався уникнути від допомоги;

г) відмовлявся й міг іти на конфлікти.

12. На Вашу думку виховання дітей у сім’ї повинно проходити в умовах:

а) сильної опіки з боку дорослих;

б) помірної опіки;

в) виконання майже всіх прохань дітей;

г) надання максимальної свободи дітям;

д) на рівноправних умовах (діти і батьки – друзі).

13. У вільний час до призову син любив займатись (напишіть).

14. В повсякденному житті син віддавав перевагу:

а) навчанню, роботі;

б) поєднанню навчання та роботи з захопленням, відпочинком, розвагою;

в) тому, що подобалось, в поєднанні з тим, що було необхідно зробити;

г) сфері відпочинку.

15. В успіхах сина більше реалізовані його:

а) працьовитість;

б) здібності;

в) здібності і працьовитість рівною мірою;

г) інше (напишіть).

16. Готуючи домашнє завдання, син віддавав перевагу:

а) самостійній роботі;

б) роботі спільно з однокласниками;

в) роботі спільно з батьками.

17. У відносинах з ровесниками для сина характерно (можливо декілька відповідей):

а) частіше за інших він подає нові ідеї;

б) у спільній роботі або грі він очолює команду частіше від інших;

в) не любить бути в центрі уваги інших;

г) виступати перед однолітками на офіційних заходах йому не подобалось і він прагнув їх уникнути;

д) у школі виконував громадські обов’язки (напишіть які, якщо знаєте).

18. Прагнення матеріальної незалежності у сина виникло:

а) ще у підлітковому віці;

б) останнім часом;

в) не проявляється;

г) важко відповісти.

19. У сина були випадки:

а) приводів до міліції (вкажіть коли та причину)

б) частого вживання спиртних напоїв;

в) вживання наркотичних та токсичних речовин;

г) спроб самогубства чи висловлювань на цю тему (вкажіть коли).

20. Сина можна охарактеризувати:

1. Не любить спілкування, досить замкнутий.

2. Сором’язливий.

3. Не любить залишатися на самоті, прагне до постійного спілкування.

4. Любить бути в центрі уваги інших.

5. Майже ніколи не пробачає образу.

6. Уразливий, відчуває несправедливе ставлення до себе зі сторони оточення та швидко ображається.

7. Часто скаржився на стан здоров’я.

8. У дитинстві мав тяжкі травми голови з втратою свідомості або без втрати (необхідне підкресліть).

9. Швидко стомлюється.

10.Часто вступав у конфлікти, сварився.

11.Мав часті розлади сну (довге засипання, чутливий сон, часте пробудження вночі, жахливі сновидіння).

12.Часто відчував втому та в’ялість ранком.

13.Часто був сонливим протягом дня.

14.“Заводиться з півоберта”, його легко розсердити.

15.Часто мав головний біль.

16.Часто мав запаморочення та втрату свідомості.

17.Часто може переживати з несуттєвих причин.

18.Часто бували періоди, коли він не хотів нікого бачити і намагався бути на самоті.

19.Часто переважає безпричинний поганий настрій.

20.Часто переважає безпричинний піднесений настрій.

21.Часто переважає безпричинна переміна настрою.

22.Часто буває плаксивий.

23.Часто відчуває клубок у горлі.

24.Часто важко сконцентрувати увагу на певному завданні.

25.Мав страхи, нав’язливі ідеї.

26.Мав часті сумніви в правильності виконаних дій (чи закрив двері, вимкнув газ, світло, тощо.

27.Інколи ходив у сні.

28.Мав нетримання сечі.

29.Виявляв підвищений інтерес до сексуальних питань.

30.Надмірно фіксував увагу на питанні жіночої вірності.

31.На Вашу думку було б краще, якби спиртні напої син вживав менше, ніж це було вдома.

32.Мав випадки вживання наркотичних чи токсичних речовин.

На закінчення висловлюємо надію на те, що, працюючи разом, ми зможемо створити найкращі можливі умови для чесної та плідної служби Вашому синові.

Запрошуємо Вас взяти участь у ритуалі складання військової присяги на вірність Українському народу, який відбудеться____________________

Просимо цей аркуш з Вашими відповідями передати командиру роти в день прийняття військової присяги, чи надіслати за адресою:_______

З вдячністю та повагою

“__” ________200_р. Командир роти_______________

Заступник командира роти з гуманітарних питань ______________

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

600 - | 536 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.