Лекции.Орг


Поиск:




Преподобне отче Паисие Великии, моли Бога о нас




Принесеся молитва твоя и слезы к Богу, яко благовонный фимиам, и жертва непорочна и благоприятна, и мене не забуди ходатайством твоим ко Пресвятей Бого­родице, слезы умиления даси ми, омый грехов моих бездну, избави мя от смертныя глубины. И не надеющымся подаждь велию милость, и прости им согрешения.

Слава. Весь недумением одержимь есмь, егда прииму во уме той час страшный испытания Судии и Бога, и плачуся и сетую и рыдаю, поминая бездну зол моих. Тем же спаси Человеколюбче молитвами Твоего угодника преподобнаго Паисия, и избави мя муки, яко благоутробен.

И ныне. От сердца стенания приношаю Ти Пренепорочная, Твое прося благопребытное заступление. Помилуй всестрастную ми душу, умилосердися Мати Многомилостиваго Бога, избавити мя Суда и езера огненаго.

Катавасия: Избави от бед рабы своя, святыи мучениче Уаре, яко вси по Бозе к тебе прибегаем, ты бо молиши о нас Христа Бога нашего (поклон).

Катавасия: Избави от муки вечныя усопшаго(их) раб(а) свое­го(их) (имя рек), преподобне отче Паисие Великии, яко вси по Бозе к тебе прибегаем, ты бо молиши о нас Христа Бога нашего (поклон).

Господи помилуй (трижды с поклонами).

Слава, и ныне.

Кондак, глас 4-й. Христу последуя мучениче Уаре Того испив чашу, и мучения венцем увязеся. И со ангелы ликовствуя, моли непрестанно за душа наша.

Икос. Вспомяни наша глаголы светлыи жителю небес­ный, Христов славный великомучениче Уаре вечному по­кою тезоимените, и великими ти страдании непреходимое и светлое покоище приобретыи. От непреходимыя и томления непрестаннаго и нужды, потщися богоприятными ти молитвами избавити рабы умиленыя, за них же мо­лим тя предстояще, и во усердии взывающе, исполни наше прошение святе, и Христа Бога моли непрестанно за душа наша.

 

Песнь 7. Хладодательну убо пещь сотвори ангел преподобным детем, халдея же опали велением Божиим. Мучителя увеща вопити: благословен Бог отец наших.

Святыи мучениче Уаре, моли Бога о нас.

Просвещена тя подвиг приложением, предобрая Клеопатра Уаре, скутала есть обретши славу тобою веры достоину яве. Юже показа тепле в твое скончание.

Святыи мучениче Уаре, моли Бога о нас.

Изливающи на тя слезы, и миром честным помазающи, сокрывает тя под землею всечестная жена, погребшаго прелесть лукавую, и гробными блистании просвещающа нас.

Святыи мучениче Уаре, моли Бога о нас.

Не престаше преподобне угождающи тебе Хри­стову угоднику приснопамятная, дондеже явися ходатай ей мудре Царству Небесному. Ему же сподобися тобою с возлюбленым своим.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 402 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

1242 - | 1227 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.