Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Історичний компонент




Особливості вивчення суспільних дисциплін

У загальноосвітніх навчальних закладах

У 2015/2016 навчальному році

У цьому році після громадського обговорення та розгляду Колегією Міністерства шкільні навчальні програми зі змінами були затверджені наказами МОН та розміщені на сайті за таким посиланням: (http://iitzo.gov.ua/serednya-osvita-navchalni-prohramy/). Тому вивчення навчальних дисциплін освітньої галузі «Суспільствознавство» у 2015/2016 навчальному році будуть пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм, їх розвантаженням і врахуванням вікових особливостей розвитку дитини.

Історичний компонент

 

Відповідно до цього, учні 5–7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів вивчатимуть історію за новою навчальною програмою (наказ МОН України від 06.06.2012 р. № 664), де передбачено навчання курсу «Історія України. Вступ до історії» у 5 класі в обсязі 35 годин, інтегрованого курсу зі стародавньої історії України та світу у 6 класі в обсязі 70 годин, курсів «Всесвітня історія» (35 годин) та «Історія України» (37 годин).

МОН звертає увагу на те, що у 5 класах і надалі можна користуватися однією із двох рекомендованих програм: «Вступ до історії. Пропедевтичний курс» (К., Перун, 2005) та «Історія України (Вступ до історії)» (К., Видавничий дім «Освіта», 2013). Вчителі, які працюватимуть за програмою в редакції 2005 р., можуть користуватись підручниками, що вийшли друком у 2010 році - «Вступ до історії України» (автори Власов В., Данилевська О.) та «Вступ до історії України» (автор Мисан В.). Вчителі, які оберуть програму у редакції 2013 р., можуть використовувати підручники, що вийшли друком у 2013 році - «Історія України (Вступ до історії) під авторством Власова В. (видавництво «Генеза») та авторів Пометун О., Костюк І., Малієнко Ю. (видавництво «Освіта»).

Для навчання історії у 6 класі МОН рекомендує підручники (наказ МОН України від 07.02.2014 № 123): «Всесвітня історія. Історія України» - автори Бандровський О. Г., Власов В. С., «Всесвітня історія. Історія України» - автори Пометун О. І., Мороз П. В., Малієнко Ю. Б.

Семикласники у новому навчальному році працюватимуть за новим Державним стандартом, курс історії для учнів 7 класу буде логічним продовженням історії стародавнього світу, першим систематичним курсом вітчизняної історії. До них висуваються складніші вимоги: робота із історичними картами, засвоєння і використання понять і термінів, усвідомлення різниці між такими елементами змісту як подія, явище, процес.

 

У курсах історії для 7 класу продовжена практика роботи над новим типом уроку історії – практичними заняттями, а також передбачено комбіновані уроки узагальнення і тематичного оцінювання, на яких учитель може поєднувати обидва дидактичні завдання.

МОН звертає увагу вчителів на те, що у новій редакції програми з історії України для 7 класу змінено назви та теми у І, ІІ і ІІІ розділах.

У програмі зі всесвітньої історії для 7 класу збережено основні структурні одиниці програми 2013 року. Натомість, вилучено оглядові уроки, за рахунок змістускорочено декілька тем, окремі уроки перенесено в інші теми або переструктуровано, змінено теми окремих практичних занять (дивіться рекомендації МОН на 2015/2016 н. р. від 26.06.2015 р. № 1/9-305).

Підручники для 7 класу навчальні заклади обирають самостійно. За цим посиланням http://ua.lokando.com/portal/statpage.php?id=common&page=textbook_7_for_teachers подано підручники для 7 класу, які пройшли експертизу.

 

Курси історії України і всесвітньої історії учнями 8–9 класів вивчаються хронологічно-послідовно за проблемно-тематичним підходом. У цьому навчальному році чинною є навчальна програма «Історія України. Всесвітня історія. 5–9 класи» (К., Перун, 2005), яка не передбачає проведення практичних занять у цих класах. Однак, при збереженні нині існуючих підходів до навчання історії, вони матимуть місце у наступні роки. Після кожної теми передбачено урок узагальнення і резервний урок.

 

Для 10–11 класів рівня стандарту та академічного рівня чинними є програми «Історія України. 10–11 класи» (52 години на рік, 1,5 години на тиждень) авторів Пометун О. І., Гупана Н. М., Фреймана Г. О.; для класів історичного профілю чинними є програми «Історія України. 10–11 класи» (140 годин на рік, 4 години на тиждень) авторів Кульчицького С. В., Лебедєвої Ю. Г.

Для вивчення всесвітньої історії діючими є програми «Всесвітня історія. 10–11 класи (рівень стандарту / академічний рівень)» колективу авторів під керівництвом Ладиченко Т. В. Програма розрахована на 35 годин на рік (1 година на тиждень).

Для класів історичного профілю діючою є програма зі всесвітньої історії (автори Ладиченко Т. В., Черевко О. С., Камбалова Я. М.), що розрахована на 3 години на тиждень (по 105 годин на рік у 10 та 11 класах).

Учитель при організації навчального процесу також повинен дотримуватися синхронності у навчанні курсів історії України, всесвітньої історії.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 529 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.