Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Практичні завдання. 1. Укладено договір страхування ризику утрати фрахту
1. Укладено договір страхування ризику утрати фрахту. Середньоденна

ставка втрати фрахту обчислена в сумі 10000 грн. Страховик установив також безумовну франшизу 5 днів невідшкодування вартості втраченого фрахту. На судноремонтному заводі «Океан» ремонт тривав 15 днів. Обчислити вартість втраченого фрахту і вказати до якої групи додаткових видів страхування до страхування каско суден відноситься страхування ризику втрати фрахту.

2. Вартість судна 20000000 дол. США. Ставка премії зі страхування на

повних умовах — 0,9 %. За теорією ймовірностей часткова аварія — ламання машин, посадка на мілину, рятування — не перевищує, як правило, 3/4 вартості судна. Ставка зі страхування лише від повної загибелі — 0,1 %. Яку частину судна доцільно застрахувати на повних умовах, а яку – лише від повної загибелі. Розрахувати економію страхової премії від такої системи страхового забезпечення. Вказати назву застосовуваного виду страхування. До якої групи додаткових видів страхування до страхування каско суден він відноситься.

3. Між покупцем і продавцем досягнень домовленості про використання

базової умови поставки, згідно якої продавець зобов’язується доставити вантаж до місця відправлення, всі інші операції виконує покупець. Визначити групу і тип базової умови. Якою була б група і тип угоди за умови, що продавець вважається таким, що виконав свої зобов'язання поставки товару з моменту прибуття очищеного від мита товару в погоджений пункт або місце на кордоні, проте до надходження товару на митну територію приймаючої країни.

4. На основі вивчення Кодексу торговельного мореплавства визначити, чи

буде страхова компанія покривати збитки власнику вантажу, причиною яких стали:

а) дія ядерного вибуху, радіації або радіоактивного зараження;

б) вогонь, блискавка, буря, вихор, катастрофи чи зіткнення суден;

в) різного роду воєнні дій або військові заходи, їх наслідки;

г) захоплення, піратські дії, народні заворушення, страйки, конфіскація, реквізиція, арешт або знищення судна чи вантажу на вимогу військової чи цивільної влади;

д) пропажа судна без звістки.

5. Морське судно перевозить з Одеси до Варни вантажі трьох власників, які

застраховані у повному обсязі за застереженнями «на умовах з відповідальністю за всі ризики». Розрахувати страховий платіж і дати перелік ризиків, на які застрахований вантаж.

Назва власника вантажу Назва вантажу Вартість вантажу, дол. США Страховий тариф %

Лев Алкогольні напої 250 000 0,4

Аріадна продовольчі товари 200 000 0,5

Меридіан взуття 100 000 0,35

Під час плавання судно сіло на мілину і єдина можливість зрушити його з місця - викинути частину вантажу за борт, що відповідає умовам загальної аварії. За борт було викинуто вантаж фірми Лев. Розрахувати розмір збитку та страхового відшкодування. Для розв’язування задачі скористатись статтями 281, 284, 287 Кодексу торговельного мореплавства (розділ IX Надзвичайні морські події, Глава 1. Загальна аварія). Обґрунтувати, чому за борт викинуто саме вантаж фірми Лев.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 424 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.