Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Шляхи зниження розходу талевих канатів
Правила безпеки [28] вимагають заміни талевого каната новим при наявності хоча б одного з наступних пошкоджень:

— обірвана одна сталка каната;

— на кроці сукання каната число обірваних дротин перевищує 10% від їх числа в канаті;

— одна з сталок затиснута всередину каната внаслідок розриву осердя;

— канат спрацьованій за зовнішнім діаметром, деформовано його поперечний переріз, найменший діаметр каната не перевищує 75% стандартного;

— на канаті є скрутка (“жучок”);

— внаслідок спрацювання і/ або корозії дротини зовнішнього шару сталок мають діаметр, що не досягає 60% від стандартного значення.

Як вказувалось, довговічність талевих канатів обмежується їх втомною міцністю. В зв’язку з нерівномірним розподілом числа перегинів по довжині каната початкові втомні пошкодження дротин каната зароджуються на тих його ділянках, які при спуско-підіймальних операціях піддаються найбільшому числу перегинів. Локальне накопичення втомних поломок приводить до недовикористанню значної довжини талевого каната і великому його використанню. Більш рівномірний розподіл втомних пошкоджень забезпечується при своєчасному зміщенні небезпечних ділянок каната із зони найбільших перегинів. Для цього використовують талевий канат нормальної довжини, періодично перепускним в процесі експлуатації. Практично перепуск здійснюється при появі трьох-чотирьох обірваних дротин на кроці звивки каната.

Для попередження передчасних пошкоджень необхідно забезпечити правильну намотку каната на барабан лебідки. Один із ефективних методів поліпшення навивки – ліквідування коливань ходової вітки каната з допомогою стабілізатора (рис. 10.6) талевого каната. Стабілізатор 8 (рис. 10.7) надівається на ходову струну 2 каната і підтримується на висоті 12-15 м тросами 4 і 7, перекинутими через ролики 5 і 6. До кінців канатів 3 і 9 підвішуються противаги 1, завдяки інерції яких поглинаються коливання ходової струни і в результаті цього забезпечується впорядкована намотка каната на барабан. В легких бурових установках використовуються спеціальні стабілізатори, які монтуються на рамі лебідки.

 

 
 

1, 2 — кутники; 3, 9 — болти; 4 — втулка; 5 — консоль; 6 — ролик;
7 — радіальний шарикопідшипник; 8 — бандаж; 10 — вісь роликів

 

Рисунок 10.6 — Стабілізатор (заспокоювач) талевого канату

 

 

 

Рисунок 10.7 — Схема монтажу стабілізатора талевого каната


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 578 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.