Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

внесені до програми для 1 класу
Внесені до нової редакції навчальної програми

З української мови для 1-3 класів

Зміни

До пояснювальної записки

 

Замінено текст розділу:

 

IV. Соціокультурна змістова лінія

Соціокультурна змістова лінія передбачає загальнокультурний розвиток молодших школярів та підготовку їх до життєдіяльності в соціумі й реалізується через виховні цілі уроків української мови шляхом використання текстів різної тематики з урахуванням вікових особливостей і потреб учнів відповідного класу.

Сім’я: повага до старших членів родини, допомога їм, професії батьків, сімейні свята, культура прийому гостей, сімейний відпочинок (подорожі, пікніки, екскурсії тощо), дозвілля, заняття за інтересами, режим дня, самообслуговування, турбота про здоров’я, загартування, заняття спортом, гігієнічні вимоги до користування телевізором, комп’ютером.

Школа: ставлення до школи, повага до вчителів, дружні стосунки з однокласниками, взаємодопомога, дружба, ставлення до новачків у класі, шкільні свята і традиції, шкільна бібліотека, шкільні гуртки, інші позакласні заходи.

Громадські місця: правила етикетної поведінки в транспорті, магазині, поліклініці, аеропорту, кінотеатрі, музеї, зоопарку, цирку, на вулиці, ігрових майданчиках, вокзалі, екскурсії, виставці, концерті, під час спілкування мобільним телефоном, правила поведінки зі знайомими і незнайомими людьми різного віку.

Рідний край: назва рідного міста чи села, вулиці, річки, природа рідного краю, поведінка на природі, турбота про природу, історичне минуле, визначні місця, відомі люди, традиції, добрі справи для рідного краю.

Батьківщина: назва, державні символи, розташування України в Європі, Україна – спільний дім для всіх народів, які її населяють, роль української мови як державної, державні свята, події історичного минулого, відомі люди минулого й сьогодення, українські національні символи, традиції, народні свята, дитячі фольклорні твори, повага до людей інших національностей, їхніх звичаїв і традицій.


Зміни,

внесені до програми для 1 класу

 

Збільшено тривалість букварного періоду (розділи «Навчання читати» і «Навчання письма») з 76 до 89 годин за рахунок скорочення післябукварного періоду з 29 до 16 годин.

 

Змістова лінія, розділ, тема Зміни у змісті навчального матеріалу Зміни у державних вимогах до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
Мовна змістова лінія Тест. Речення. Слово Вилучено:   Робота над засвоєнням власне українських загальновживаних слів на місці засвоєних окремими учнями в дошкільному житті російських слів: олівець, гумка, рядок, зошит, лялька, годинник, літак, смужка, малюнок, крапка, кишеня, сорочка та ін. Уточнення правильного вимовляння українських слів, на місці яких засвоєно під впливом російської мови слова з іншим звучанням: лінійка, вікно, ліс, дерево, бабуся, дідусь та ін.   Розташування речень за змістом у деформованому тексті. Вилучено: Учень (учениця): володіє загальновживаними українськими словами, зокрема тими, що стосуються навчальної діяльності; відрізняє на слух загальновживані українські слова від слів споріднених мов з тим самим значенням; відновлює деформований текст, який складається з 2-3 речень.
Соціокультурна змістова лінія Зміст соціокультурної лінії представлено у вигляді рекомендованої тематики текстів, на матеріалі яких повинен реалізуватися зміст мовленнєвої та мовної ліній і перенесено до пояснювальної записки. Вилучено: 1. Тематичні групи слів, що називають державу, її столицю, державну символіку, реалії життя народу(протягом року) Назва рідної держави і її столиці. Державні символи України.   Українська мова – державна мова України.   Рідне місто чи село.     Національні символи України - верба, калина. Народні і релігійні свята, обрядові дійства під час них. Вилучено: Учень (учениця): знає назву своєї держави і її столиці; має уявлення про державні символи України (прапор, герб, гімн); знає, що українська мова є державною мовою України; знає назву рідного міста чи села, вулиці, на якій мешкає; має уявлення про українські національні символи (верба, калина); знає найвідоміші народні і релігійні свята (Новий рік, свято Миколая, Різдво, Великдень, Івана Купала та ін.), обрядові дійства, у яких можуть брати участь діти.
2. Фольклорні твори великої і малої форм(протягом року) Слухання і відтворення українських народних казок.   Відгадування доступних загадок. Вивчення лічилок, мирилок, скоромовок. Учень (учениця): сприймає на слух і розповідає найвідоміші українські народні казки («Курочка Ряба», «Колобок», «Ріпка», «Рукавичка», «Колосок» та ін.); відгадує найпростіші загадки; знає напам’ять найвідоміші лічилки, мирилки, скоромовки і використовує їх під час рухливих ігор, спілкування з ровесниками.
3. Особливості національного мовленнєвого етикету. Правила мовленнєвої поведінки під час спілкування (протягом року) Вивчення найпростіших українських формул мовленнєвого етикету вітання, прощання, прохання. Засвоєння українських форм звертання до дітей і дорослих (Марійко, Іванку, Тамаро Петрівно, Іване Григоровичу). Ознайомлення з відмінностями формул мовленнєвого етикету, які використовуються у спілкуванні з людьми різного віку і статусу. Учень (учениця): знає і вживає найпростіші українські формули мовленнєвого етикету вітання, прощання, прохання, українські форми звертання до дітей і дорослих;   розрізняє і правильно обирає формули етикету, що використовуються у спілкуванні з дорослими і дітьми, близькими і малознайомими людьми.
4. Соціальні ролі(протягом року) Спілкування в сім’ї.     Адаптація до соціальної ролі учня.   Формування умінь поводитись у громадських місцях (транспорті, магазині, на вулиці).     Поведінка на природі. Учень (учениця): поважає членів своєї родини (батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер); ввічливо спілкується з ними; встановлює комунікативні контакти з однокласниками; ввічливо звертається до вчителів, старших школярів, технічного персоналу школи; знає і дотримується правил ввічливої поведінкив транспорті, магазині, на вулиці; доцільно використовує слова ввічливості; любить спостерігати за природою рідного краю; не завдає шкоди рослинам і тваринам.

  


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 517 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.