![]() Поиск: Рекомендуем: ![]() ![]() ![]() ![]() Категории: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Лабораторна робота № 10Тема:Будова та перевірка теодолітів Мета: Ознайомитись з будовою, принципами роботи та базовими повірками теодолітів Перелік питань на практичне вивчення:
Теоретичні та методичні відомості: 1. Кутові вимірювання на місцевості пов’язані з прямовисною лінією, що проходить через вершину вимірюваного кута. Для побудови планів і карт застосовуються не самі кути між лініями, а проекції кутів на горизонтальну і прямовисну площини (див. підрозділ 1.6). Нехай на місцевості необхідно виміряти кут АВС між лініями ВА і ВС (pис. 1). Проведемо через ці лінії прямовисні площини Рис. 1. Геометрична схема кутових вимірювань.
З pис. 1 а очевидно, що такий самий кут можна отримати, якщо двогранний кут перетнути горизонтальною площиною Отже, для вимірювання горизонтального кута Прямовисну площину Розглянуті геометричні елементи отримали у геодезії спеціальні назви. Рухома лінія Кутомірний прилад, призначений для вимірювання горизонтальних і вертикальних кутів, називають теодолітом (рис. 2). Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 492 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов Читайте также:
Рекомендуемый контект: Поиск на сайте:
|